Despre Camera Video Auto DVR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iar inaintasul si norocul lui Kojak au aparut la data de 31.01.2015, ora 00:00:41 si locul potrivit..DN1

    Comment


    • Ce norok bre, io ma simt curat...nu stiu daca si-n ochii gaborilor.

      Cunosc zona pe dinafara si faptu' ca acolo e cuib de gaboreti seara/ noaptea...de-aia am mers aproximativ in plasa lu' ala.
      Apropos, nu se vede pe film, da' a fost si tiru' de pe b1 tras pe dreapta. L.E.: Ba se vede, la 1:51 - 1:52.
      Pe contrasens era inca un echipaj care tragea pe dreapta.

      Clar ca n-a vazut cum a incalcat ala dubla, nu din unghiul ala, chiar daca gaboru' se proptise pe axu' drumului sau intre b1 si b2.
      Am dat si io titlu' ala la film, ca sa dau nastere la comentarii.
      Last edited by Kojak; 4 February 2015, 12:17.

      Comment


      • mumus: de unde ai cumparat camera? poze cu ea? daca poti. Multumesc

        Comment


        • Originally posted by mumus View Post
          Corect. Eu cand e posibil in afara orasului imi aleg un inaintas, ma salvat si de radar.
          Se numesc iepuri astia, in limbaju' "de specialitate".

          Comment


          • Originally posted by Cristyano View Post
            mumus: de unde ai cumparat camera? poze cu ea? daca poti. Multumesc
            Camera am luat-o de la unu care facea comert cu deastea de pe ebay, si era lichidate de atoc, ca inchidea omu taraba, nu am mai vazut nicaieri acest model. Ies acu sa fac poze.
            Last edited by mumus; 4 February 2015, 12:27.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Originally posted by Ivan Marian View Post
              Un calcul simplu spune asa.....La o viteza de 60 la ora mergi cu 16,66 metri pe secunda.
              Apoi 16,66 ii inmultim cu 22 de secunde (locul unde era Garcea... 1:30 - 1:52) si ne da 366,66 metri.
              Daca mergeai cu 70 ... deja avem 427 de metri,,,deci e clar,,,avem SUPER GARCEA pe strazi cu night vision.
              Las-o drecu de matematica, ca pe teren da cu virgula.

              Fii antena aici, grafic, io'te ce distanta-mi iese cu rulleru' dupa gugal earth...cam la juma' din ce-a iesit din calculelele tele
              De la locu' de unde s-a inscris ala pe curba si pana in locu' aproximativ (zic io cu o eroare de 5-10m, maxim) unde l-a tras gaboru' pe dreapta.
              Attached Files
              Last edited by Kojak; 4 February 2015, 12:37.

              Comment


              • Originally posted by Cristyano View Post
                mumus: de unde ai cumparat camera? poze cu ea? daca poti. Multumesc
                Ai poze cu un post in urma.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Multumesc. Nu am vazut la vanzare asa ceva pana acum. Filmeaza chiar ok la pretul dat.Un dezavantaj din ce vad este ca nu se detaseaza de suport. Ma gandeam sa imi iau si eu ceva ieftin si sa filmeze decent, un Prestigio 310 la 150 ron. Mai inspectez piata pana ma decid la ceva .

                  Comment


                  • Se detaseaza, si chiar se mai poate atasa pe el in spate si un gps, sau un alt suport, dar nu am nevoie. probabil o sa atasez suportul de telefon/gps, cand ies din tara...
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Originally posted by Kojak View Post
                      Las-o drecu de matematica, ca pe teren da cu virgula.
                      Bah,,,”calculili” mele sunt bune daca ai fi mers cu 60/70 la ora.
                      Dar daca tu ai zis ca sunt 206,44 metri, inseamna ca ai mers cu vreo 33,78 km/h. Oricum, norocul a fost de partea ta

                      Comment


                      • Pai nu prea iese nici asa tati ...din ce tin minte, cand am trecut pe b2 deja eram intr-a 4-a, in care am ramas pana i s-au aprins lu nenea cu fordu' sopurili, respectiv cand i-a facut semn gaboru'.
                        Adica sigur un 60 pe bord. care se traduce cu un 56-58 real, oricum, nici macar 50.
                        Iti zic sigur ca daca scad sub 60 io nu mai merg cu a 4-a, cuplu-i de kkt si masina puturoasa, nu merg cu 40-50 intr-a 4-a nici macar in palier si aliniament.
                        Ca sa fie cum zici tu, ar fi trebuit sa fiu intr-a 3-a, la un 35-40 pe bord - rezulta - EXCLUS!
                        Si nici eroare de bord n-am in halu' ala...pe verificate (parol!), la portalu' cu afisaj al vitezei de deplasare din Otopneni, la 100 fix-batz, pe ceas, imi arata 96 pe portal. Deci eroare de 4-5%.

                        Refa calculelele Mariane ca te las corijent!

                        P.S. Daca io cu fordu am fi mers cu 35-40 pe bord, tiru' depasit cu cat ar fi trebuit sa mearga, cu 10-20...no way jose!

                        Gaboru' nu vede in arc de cer , deci n-a trebuit sa vada la 206m, estimez ca i-a batut night visionu' undeva pe la cca. 180m +/- ca sa-l zareasca p-ala, daca chiar asa a fost si n-a fost oprit intamplator.
                        Last edited by Kojak; 4 February 2015, 18:05.

                        Comment


                        • Io zic sa te gandesti mai bine asupra distantei, ca matematica mea e buna, doar distanta data de tine e ireala
                          Daca ai avut 60 km/h in bord facem asa:

                          - 60 de km inseamna 60.000 de metri, adica ai mers cu 60.000 de metri pe ora
                          - O ora are 3600 de secunde, adica tradus, ai facut 60.000 de metri in 3600 de secunde
                          - Daca imparti 60 de mii la 3600 iti da ca ai parcurs 16,66 metri intr-o secunda
                          - Apoi luam astia 16,66 metri si ii inmultesti cu alea 22 de secunde si iti da 366,66 METRI, adica distanta parcursa de ala si de tine de cand a incalcat linia dubla continua si l-a oprit Garcea.
                          Varianta mai scurta spune asa:
                          - 60 de km/h impartit la 3,6 ne da tot 16,66 metri pe secunda.
                          - 70 : 3,6 = 19,44
                          - 80 : 3,6 = 22,22...si tot asa.. 90:3,6=25.... acum la 100 la ora : la 3,6 = 27,77 metri pe secunda..mai vrei calcule?

                          Acum, pasul doi...tu zici ca distanta este de 206,44 metri...atunci facem asa:

                          - 206,44 metri ii impartim la alea 22 de secunde si ne da 9,38 metri parcursi intr-o secunda
                          - 9,38 metri inmultiti cu 3600 secunde ne da 33.781 metri pe ora, adica ai mers cu 33,78 Km/h
                          - Sau,,,mai pe scurt...9,38 ori 3,6 fac tot 33,78 Km/h

                          Deci,,,NIGHT VISION e de vina si norocul a fost de partea ta.
                          Last edited by Ivan Marian; 5 February 2015, 10:21.

                          Comment


                          • inseamna ca da erori rulleru ala de pe google earth, ptr. ca io clar n-am mers cu treijtrei la ora
                            si nici zona unde i-a facut ala semn sa opreasca nu are abatere mare fata de unde am reperat-o io pe g. earth. am luat ca reper parcarea de vis-a-vis, cu un tir oprit de alt echipaj care era decalata (se vede pe film) putin fata de pct. nostru din discutie.

                            Stii cum e, pe hartie iese excat, da' pe teren, makane.

                            Comment


                            • La naiba in puii mei,,,sunt si eu sofer,,, si mi-am dat seama ca nu ai avut 30 la ora si ca undeva la 60
                              Iar gugal ala masoara corect, ca-l am si eu instalat, doar tu ai luat puncte de reper aiurea in traNvai

                              PS...daca te uiti atent la film, o sa vezi ca ala a mers mai mult in linie dreapta dupa ce a depasit dubla si a iesit din curba.
                              Cum ai desenat tu acolo, reiese ca Garcea statea imediat cum iesi din curba, dar el era mai departe.

                              Deci am nota 10 la calcule..asa e?
                              Last edited by Ivan Marian; 5 February 2015, 10:43.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google