Despre Camera Video Auto DVR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E chiar asa de greu sa vezi un site OFICIAL al lor,al celor de la Oregon?

    E chiar asa de greu sa gasesti si specificatii pe net, inclusiv pe SITE-ul celor cu care colaboreaza OMV pt promotia aia?

    Este asa de greu sa cauti pe YouTube filmulete cu ACESTA CAMERA montata si pe masini?

    Este asa de greu sa intelegi ca prin cablu mini USB se incarca camera si ca este de ajuns un banal incarcator auto cu USB ca sa mearga camera aia si in masina?

    Comment


    • e o greseala pe site-ul celor de la quick mobile
      mufa de incarcare/ transfer date e micro USB, nu mini
      in pachet vine cu un cablu micro usb, un suport care se poate prinde pe casti de bicicleta, ski, etc ventilate (prinderea se face cu niste chingi) si un adaptor care are un filet in care se poate monta un suport cu ventuza pt masina sau alte trepiede
      ce mi se pare incomod pt utilizarea in masina este ca mufa microusb este acoperita de un capac pe partea dreapta a camerei
      tot acolo mai este si slotul de card si un comutator care permite fie suprapunerea filmelor sau alaturarea lor
      calitatea filmarii este slaba si este doar la720p
      per total nu mi s-a parut prea grozava pt uilizare ca dvr auto
      setarea se poate face doar cu camera conectata la pc si folosind softul dedicat
      la fel si vizualizarea filmuletelor
      un aspect pozitiv este ca poate inregistra aproape 2 ore cu bateria inclusa

      Comment


      • 2 ore de inregistrare cat baterie este noua .
        Personal as cumpara totusi ceva dedicat(numai) pentru autoturism.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Dacă nu ştie să filmeze în buclă nu e bună pt auto. Plus de asta cele auto cam sunt făcute să reziste la temeperaturi mari pt că vara se încing rău, cu asta poate ai surprize, mai ales că are şi acumulator care o să se tot încarce în timpul filmării. Plus de asta o să se ducă destul de repede acumulatorul acela dacă zilnic va primi curent de fiecare dată când o conectezi la maşină. Plus de asta nu filmează extraordinar pt că tu defapt dai o parte din bani pt a fi rezistentă la apă ceea ce nu te interesează pt filmări auto, o parte din bani ca să ai 2 camere, în loc să ai una şi bună, o parte din bani că e făcută pt alte tipuri de filmări, e făcută sa fie micuţă şi să aiba un acumulator generos etc. Plus de asta cea de-a doua cameră nu prea îţi foloseşte. Mai caut chestii negative? Nu este o cameră auto şi cu asta basta. E adevărat că e la un preţ mai mic, dar tot nu mi-aş lua.
          Last edited by ionescu liviu; 18 December 2014, 12:08.
          http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

          Comment


          • Cu alte cuvinte un produs din ciclul "avem multe pe stoc, vânzări nu prea sunt pentru modelul acesta, atunci hai să facem o promoţie"!

            Comment


            • @Ivan Marian
              ÃŽmi cer scuze dacă te-am deranjat sau poate ți se pare că cer prea mult sau un lucru banal pentru tine prin cele două postări ale mele.Cei de pe site-ul oficial ca să poată vinde marfa pot spune că face și cartofi prăjiți, iar cei cu filmuleţele pot fi foarte ușor diverși dealeri cum se mai practică pe toate secțiunile și categorii din forumuri. Nu stăpânesc acest domeniu și am întrebat dacă acele camere din promoția omv se alimentează la brichetă și daca se merită investiția.Simplu.

              Mulțumesc @Ionescu liviui și @kkhheelloo pentru detalii , asta era tot ce vroiam să aflu.

              Comment


              • Despre Novatek GS8000L ce parere aveti ? O are cineva ? Review-urile (incl. clipurile Youtube) par sa indice ca ar fi OK la pretul ei (150 lei) ... Multumesc !
                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                Comment


                • Era de ajuns sa rasfoiesti o pagina/doua in urma si vedeai ca am postat ceva de camerele alea. Plus,,daca tie frica de teoria conspiratiei, atunci numai cumpara nici o camera de pe site-uri, ca pot fi toate specificatiile si filmarile ””mânărite””. Pararea mea,,la 250 de lei cat face prin acele puncte, se meria camera aia.

                  @Ionescu,,stie sa filmeze in bucla, pt ca am intrebat la OMV Rahova de treaba asta.
                  Toate camerele au baterie, deci daca sunt alimentate continuu, automat se uzeaza bateria mai repede.
                  Sa sa incinga nu cred. Are doua camere, pt a acoperi un unghi de vizualizare cat mai mare, in functie de cum le pozitionezi. O camera filmeaza in spatele masinii, alta in fata...sau in fata masinii si in lateralul ei(stanga sau dreapta).

                  Un alt plus,,unghi de filmare la 170 de grade pt fiecare lentila. Alt plus,,se rotesc la 180 de grade.

                  O sa ma duc la Ouick Mobile in Afi Cotroceni si acolo o sa cer mai multe detalii. Pana atunci,,eu bag benzina grupa mare de la OMV si o sa ma sacrific sa cumpar acea camera.
                  Last edited by Ivan Marian; 18 December 2014, 23:33.

                  Comment


                  • Cam toate camerele video de auto se incing , se incalzeste camera care o detin eu (Vico TF2+) care nu are acumulator , ce sa mai vorbesc de cele echipate cu unul.
                    Conteaza si cum sunt setate , daca pui sa filmeze cu 1080p HD(trebuie card baban - 32 gb ca sa poti filma cateva ore) se va incalzii mult mai repede decat daca ai pune pe 720p sau chiar mai jos de atat.
                    Mai conteaza la filmare la multe din camere ce tip de card se pune ! daca pui mai jos de clasa 10 va filma nasol.

                    Cel mai bine daca va hotarati sa luati o camera pentru masina este sa testati cum filmeaza pe timp de noapte ; la lumina zilei majoritatea filmeaza foarte ok insa la lasarea serii sau cand bate soare puternic direct in obiectiv cele "Made in China" vor claca lamentabil.
                    Last edited by prometheus; 18 December 2014, 23:59. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Made in china am luat si io in final, mai exact modelul la care m-am gandit initial, AT11DA.
                      Deocamdata n-am decat o mostra de filmare de astazi, pe timp de zi.

                      Bucură-te de videoclipurile preferate È™i de muzica preferată, încarcă conÈ›inut original È™i arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei È™i lumii întregi pe YouTube.


                      In primul rand imi place ca filmeaza FHD la 1080p cu 30fps-uri.
                      Cardul pe care l-am luat e un Kingstone de 32gb, clasa 10.
                      Filmeaza in bucla 1, 3 si 5 minute.
                      In plus poate filma si nelimitat, cat duce cardu', adica cca. 5h 12' cu 1080p, respectiv 8h 52' cu 720p.

                      Am mai luat si un incarcator de bricheta cu 2 sloturi de USB-uri (1A, respectiv 2,1A) in ideea de a folosi cablul USB care are exact lungimea potrivita de la camera si pana la lacasul brichetei (cca. 80cm). O sa-l mufez in ala de 1A, e suficient.

                      Ce mi se pare aiurea, dar am inteles ca la toate modelele e asa, obiectivul nu are nici un capac de protectie ptr. perioadele de repaus sau la tranportare, cum au aparatele foto.
                      Unde gasesc asa ceva, separat de cumparar si de marimie potrivita, care aveti idee?
                      Last edited by Kojak; 19 December 2014, 00:47.

                      Comment


                      • Filmeaza destul de ok , fa o proba si pe timp de noapte sa vedem cum se descurca .
                        Nici eu la Vico n-am vreo protectie pentru obiectiv dar nu-i problema , in momentul in care nu sta clipsata pe parbriz eu o tin intr-o punga cu bule .
                        Last edited by prometheus; 19 December 2014, 00:48.
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • Da, si io sunt curios cum scoate noaptea mai ales in zonele slab sau deloc iluminate public.
                          Deocamdata, o tin intr-o laveta din aia de microfibra de sters LCD, telefon etc.
                          O punga de-aia cu bule cred ca protejeaza mai bine.
                          Mi se pare stupid sa nu fie camerele aste prevazute cu protectie la obiectiv...dar pe de alta parte, gandesc ca un ruman, care ia in fiecare nopate scula-n casa. Aia in afara de cand o pun in parbriz, n-o ai dau jos decat cand se strica sau ptr. un upgrade.

                          Comment


                          • Cel mai nasol este ca se tot "freaca" acei conectori de alimentare pentru camera , daca tot o scoti , o bagi dar vad ca cel putin la Vico a mea coafura inca rezista.
                            Chestia cea mai agasanta e ca in momentul in care plec din masina trebuie sa scot si camera de teama sa nu-mi fie furata daca era de dimensiuni mai mici poate o mascam cumva de oglinda sa nu fie observata asa usor , dar cum Vico e o "balena" n-am nici o sansa .
                            Last edited by prometheus; 19 December 2014, 01:03.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • nu cred ca o problema asta, uita-te la telefon , tableta, hard portabil unde rata de frecus mufare / demufare e f. mare.
                              la vico ai miniUSB sau microUSB?
                              sau te referi la prinderea de suporul ventuza xcand zici de pini aia?
                              Cam cum e la N50, de exemplu, nu stiu cum e la vico.
                              La mine e pur si simplu un lacas de plastic in care se infige si clipseaza, fara pini, fara nimic.
                              Last edited by Kojak; 19 December 2014, 01:05.

                              Comment


                              • Ma refer la cablul mini usb care intra in camera , la el imi este teama ca va ceda conexiunea si adio camera.

                                Am tot cautat pe net o camera care sa filmeze ca Vico dar sa fie minuscula in dimensiuni sa nu mai stau toata ziua sa o tot montez in suport si n-am gasit !
                                Last edited by prometheus; 19 December 2014, 01:13.
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google