Despre Camera Video Auto DVR

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

deci, are cineva vico marcus 1 ?
    sunt foarte curios, pe youtube sunt filmulete si par destul de calitative...

Comment

Originally posted by ionutz72 View Post
      Pt majoritatea dvr dedicat auto, bateria nu e conceputa sa mearga singura,si doar sa poata sa iti inchida ultimul fisier(film) la luarea contactului.
      Explica si mie te rog ce ai vrut sa zici acolo!

Camera mea are o baterie, baterie ce tine inca vreo 30/40 de minute sau mai mult daca filmez cu ea in afara masinii.

Comment

@Ivan Marian: Reducerea de costuri este prezentă peste tot, aşa că tendinţa actuală la noile camere DVR (bine, nu chiar la toate) este să nu mai aibă acumulator dedicat.

Comment

Ce camera ai Ivan Marian?
          sigpic
          !

Comment

Uni producători folosesc baterii sub 100mAh pentru a evita supraîncălzirea pcb

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
            http://www.auplod.com/u/poudal5a95e.png

Comment

Camera auto Dvr ...Model M350.....

Comment

Poate sa-mi spuna cineva daca acele camere video de la omv au si alimentare directa la bricheta sau doar acumulatorul intern ?Sunt bune de ceva ?
                Am intrebat in vreo 5 statii peco si nu a stiut sa-mi spuna nimeni.Si daca aveti nevoie de puncte la omv va pot ajuta eu. Multumesc

Comment

În general, toate device-urile auto (Camere DVR, sisteme de navigaţie GPS, etc.) au alimentare directă la bricheta auto, deci mai mult ca sigur au şi cele despre care ai întrebat.

Comment

Prin USB, care folosește în primul rand ptr. descărcarea fișierelor in PC sau laptop, se poate și încarcă o camera auto, atât cât are ea autonomie, in g-ral intre 30-60 min.?
                    Sau doar încărcarea la bricheta se poate folosi?

Comment

• Se poate încărca şi prin USB.

Comment

• Mersi colegu'!

Comment

• @Ampt
                          In general stiu si eu ca ar trebui sa aiba si cablu pentru alimentare directa la bricheta , dar ma intrebam poate a achizitionat cineva aceste camere de la omv sa ne spuna daca e multumit de ele si daca merita investitia.
                          Am incercat in statia peco si am rupt primele doua sigilii dar nu se vede nimic , totul fiind intr-o cutie de carton si nici nu este vreo descriere referitor la ce accesorii contine pachetul.
                          Multumesc

Comment

• Normal ar trebui ca orice camera video auto dvr sa contina in pachet si alimentator tip bricheta.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

Comment

• Acelaşi lucru i l-am spus şi eu, însă din câte am înţeles ulterior, pe colegul nostru îl interesează strict camera DVR aflată în promoţie la OMV-Petrom.
                              Neavând posibilitatea să vadă vreuna desfăcută, nu este convins 100% că ar avea un astfel de adaptor (încărcător) pentru bricheta auto.

Comment

• Daca este vorva de acesta camera :
                                Oregon Sport video 2xcamera ATC Chameleon , normal ca nu are acel alimentator pentru ca este destinata sportului si nu pentru utilizarea in interiorul unui autoturism.

http://www.omv.ro/portal/01/ro/omv_r...ation/products
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

Comment

Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google