Despre Camera Video Auto DVR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    Totusi, la caracteristici:
    V119s-lentila- 135 de grade, 7 straturi de sticlă, F1.6, Filtru CPL opțional.
    V119-lentila- 160 de grade, 6 straturi de sticlă, F1.8, Filtru CPL opțional.

    119 are vedere mai "larga" fata de 119s.
    119s vede mai "clar", datorita senzorului IMX Sony.
    Diferenta intre ele nu-i decat 100 de lei in plus pentru 119s, dar ma incurca gradele alea in minus.
    Eu am cumparato pentru claritate,unghiul de filmare este mai mult decat suficient.Am vazut pe forumurile de specialitate ca este laudat senzorul de la Sony.Daca te uiti la filmari comparative (este pe youtube un polonez) se vad diferentele de calitate,mai ales noaptea.Nu zic ca A119 nu filmeaza bine,oricum cu mult peste petardele de la vand astia la 300-400 roni.LDWS si FCWS sunt o gluma,poate cand o fi asfaltul super curat si marcat corespunzator.Sa zic,ca m-a atentionat de doua ori cand m-am apropiat prea mult de ala din fata .
    LOGAN--> <--TOYOTA

    Comment


    • A119 + filtru CPL mi se pare peste ( cel putin dintr-o filmare pe youtube ).
      A119S + filtru CPL imaginea e galbuie...

      Urmeaza sa-mi cumpar un filtru CPL ( am deja A119 ). Filmarile oricum sunt peste toate camerele de 300-500 RON. Si am probat cateva

      Comment


      • La filtrul cpl conteaza mult calitatea. La 15 dolari pe foxoffer nu poti avea mari pretentii.
        Eu am adaptat un filtru Hoya CIR-PL HD 43mm care costa 65 de dolari pe ebay.
        Uite un filmulet facut cu tipul meu de camera si un filtru hoya HD. Nu cred ca vei observa mari diferente de calitate si claritate pe timp de noapte
        Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.
        Last edited by kkhheelloo; 17 January 2017, 11:17.

        Comment


        • Chiar daca sunt mai batran si port ochelari diferentele de claritate sunt mari.Eu nu folosesc CPL,chiar daca pe filmari mai apar reflexii.
          LOGAN--> <--TOYOTA

          Comment


          • eu ziceam de dod, nu stiu la viofo
            pe timp de zi filtrul ajuta foarte mult la reducerea reflexiilor, si are rezultate chiar spectaculoase cand mergi cu soarele in fata

            Comment


            • Deci nu dau gres nici cu A1119, nici cu A119s, la utima plusul fiind la claritate.
              La varianta cu GPS, ati folosit GPS-ul?
              Am GPS si separat si pe telefon, dar incepe sa fie prea mult, mai ales cand mai pun si un detector radar pe bord, s-ar aglomera prea tare daca e si alt gadget GPS.
              Nu stiu cum se descurca cei care mai au si 18 iconite atarnate de oglinda.

              Comment


              • GPS-ul nu e pentru navigatie, daca la asta te referi
                La dod, gps-ul ajuta la determinarea vitezei, pozitiei si folosind playerul dedicat poti vizualiza inregistrarea si pozitionarea pe harta in acelasi timp.
                Attached Files

                Comment


                • Acum am priceput.
                  Raman cu bordul aglomerat.

                  Comment


                  • Doar pentru viteza si coordonate ,in caz de accidend cantarind mult la o eventuala ancheta.Deplasarea GPS pe hartă nu este posibilă la camerele cu chipset NT96660 (A119, A119S), dezvoltarea programului fiind înreruptă definitiv anul trecut. Cu A118C2 este posibilă vizualizarea coordonatelor GPS pe hartă folosind Registrator Viewer.
                    LOGAN--> <--TOYOTA

                    Comment


                    • Da, cu navigare GPS era si mai buna, dar e buna si asa.

                      Din ce am citit pana acum despre camere auto, am gasit ca este interzisa folosirea lor in Austria și Luxembourg, cu amenzi marii.

                      Comment


                      • Austriecii sunt sensibili la intimitate
                        Nici cu statii CB nu ai voie si nici street view n-ai

                        Comment


                        • GPS-ul la A119 pe langa functionalitatea lui de baza, fixeaza mai bine camera de parbriz si firul de alimentare poate ramane in suport, tu doar scoti camera ( alimentarea se face prin pinii suportului ). Firul de alimentare poti sa il pui drept, nu curbat, deci eviti o eventuala problema

                          Comment


                          • Pentru 50 de lei in plus,cred ca se merita.

                            Trimis de pe al meu EVA-L19 folosind Tapatalk
                            LOGAN--> <--TOYOTA

                            Comment


                            • Sunt convins ca merita, usurinta montarii/demontarii m-a facut sa ma opresc la viofo.
                              Parerile celor care utilizeaza deja camera sunt mai importante decat niste descrieri oficiale.

                              Comment


                              • Am stiut ca o sa iei decizia corecta, eu nu am cumparat-o din cauza "finantarii bugetului familiei", am un "Ciolos" in familie...care prefera deficitul sub 3%, plus ca am descoperit camera dupa ce am cumparat-o pe GWH....isi face treaba, se vede ca sensibilitatea la intuneric este mica, iar lumina solara a cam "omorat" din pixeli, cred ca o sa ajunga pe spate, la o rezolutie de 720p si card 32Gb am un ciclu de 6ore filmare in inel (clipuri de 3min - asa recomand- gestionezi mai bine filmele)
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google