Ajutor In Electronica Pt Incepatori

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Pentru fiecare led o rezistenta in jur de 1kohm.
    INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

    Comment


    • #92
      E cam mult 1kohm. Eu folosesc de 680 ohmi fara probleme. Dar depinde si de culoarea ledului. Rezistenta poate fi intre 500-600 ohmi. Dar pentru siguranta, folosesc de 680 ohmi.
      GL-22-TOF

      Comment


      • #93
        Cum se pot adapta/monta 2 proiectoare de 24V cu becuri H1 de 70w la bateria loganului si instalatia acestuia care e de 12V.
        Ceva in genu pozei de mai jos, luate de pe o masina mai mare
        Attached Files

        Comment


        • #94
          Cel mai usor ar fi sa cauti becuri de acelasi tip dar la 12v.

          Comment


          • #95
            @lord sa inteleg ca tu vrei sa legi un proiector cu bec de 24 de volti pe o baterie de 12?
            Atunci o sa obtii o mare LUMANARE pt ca ,,,cam aia o a fie lumina(daca se aprinde totusi acel filament al becului)!
            Sau sa cauti convertoare de la 12v la 24v,,dar alea nu stiu daca iti ofera si amperajul necesar?

            Comment


            • #96
              Dar in locul becurilor H1 de 24V poate pune H1 de 12V si nu trebuie modificat nimic.
              I HAVE A !sigpic
              fara linkuri externe in semnatura

              Comment


              • #97
                Mai bine montezi xenon pe proiectoare.
                sigpic
                Oglinzi MCV / Led Tuning / Activari functii LOGAN / HIDXenon / Leduri SMD / Accesorii Audio / ...

                Comment


                • #98
                  pt colegul cu parasolarul: firul galben de la contact, dupa ce dai jos cochilia voalnului, cred ca e +12V perm. mai sigur, verifici cu un bec, fara sa pui contactul, daca se aprinde becul intre galben si negru sau intre rosu si negru. negru fiind masa bateriei. ala care aprinde becul e plusul permanent.
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #99
                    rugaminte!
                    am un integrat pioneer(goldstar) PAU001A si nu gasesc nicaieri date despre el
                    tot ce am gasit pina acum au fost inlocuitori.
                    ma puteti ajuta cu niste caracteristici specifice?
                    Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

                    Comment


                    • Echivalentul lui este HA13151 dupa PAU001A nu ai sa il gasesti acela fiind cod de fabrica.
                      Poti cauta date despre el pe www.datasheetarchive.com sau www.alldatasheet.com
                      Pune inlocuitor fara probleme
                      Last edited by gabibv; 24 June 2010, 10:31.
                      sigpic
                      Oglinzi MCV / Led Tuning / Activari functii LOGAN / HIDXenon / Leduri SMD / Accesorii Audio / ...

                      Comment


                      • necazu este ca am integratul intact ,dar cine a avut aparatul i-a blagoslovit un ciocan?
                        din cauza asta caut caracteristicile
                        pai sa fie astia de la pioneer cu 2 perechi...am mai desfacut aparate si fara probleme?
                        Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

                        Comment


                        • Am cumparat un modulator fm pentru masina .big shot merge perfect dar telecomanda nu prea adica mai deloc, poate sa ma ajute cineva cu vreo informatie?

                          Comment


                          • Telecomanda presupun ca e subtire, cu baterie de 3V. Vezi ca in cutie au o folie de plastic intre baterie si contactul din telecomanda sa nu se descarece bateria. Poate nu ai omis sa o scoti....
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • Am scos folia de plastic ideea este ca trebuie sa apesi de" n "ori pe o tasta pana face un contact intr-un caz fericit, i-am schimbat si bateria si tot degeaba i-ti provoaca o stare de nervi mareeee, parca merge intr-o anumita pozitie fata de modulator cred ca o mananc pana la urma.
                              Last edited by Seba; 29 June 2010, 15:00.

                              Comment


                              • Schimba modulatorul si telecomanda daca ai garantie. Si eu am patit la fel. Sunt produse de ... doi lei ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google