Cum se pot fixa spoilerele mai bine de caroserie?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • doamne fereste...apara si pazeste
    Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

    Comment


    • Mie imi place cum a iesit, imi fac probleme doar daca nu cumva in spatele chederelor, se vor face depuneri umede, care duc la aparitia ruginii in partile inferioare ale aripilor.

      Comment


      • Originally posted by me_catalin View Post
        doamne fereste...apara si pazeste
        )) nu esti acasa )

        Comment


        • mai bine le dai jos si fixezi spoilerul cum trebuie asa cum au facut toti colegii,nu e greu ai sa vezi, bafta!

          Comment


          • Misto tutorialul. Am asezat si eu mai bine bara pe spate si cea pe fata dupa pozitionarea lor la "linie" dupa revopsire de catre niste profesionisti ) . La bara spate a iesit bine , mai putin al 3-lea surub care este sub masina , are acea urechiusa de plastic si nu am reusit sa o indrept , se rezolva prin montarea unui difuzor . Cea pe fata mai e de munca , oricum fata de ce a fost e mult mai bine . Legat de colegul cu chedere chiar e crima )) , RUGINA o paste )) Sincer.

            Comment


            • s au dat chederele jos . multumiri lui alex miu ca a saltat bara fata. cea spate s a dat jos aseara si am ridicat o nu am pic de rugina.

              Comment


              • ma spovedesc si eu cum am facut cu bara din fata(logan 1 ph2), am dat bara jos, am pus un burete ce a avut provenienta ambalajul de protectie a unui colet trimis prin curier, l-am fixat in nervurile barii fata fix in centru, sub placuta de inmatriculare.
                buretele a avut grosime de cca 5cm, DA, 5, cinci centimetri, practiv am ascutit botul loganului(am imbunatatit aerodinamica);
                rezultatul:
                A DISPARUT o sursa de zgomot!...
                Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                Comment


                • Cineva in Galati priceput sa-mi aseze si mie fustele? Pe fata se departeaza usor usor. Ce e drept m-a atins cineva in spoiler acum ceva timp si probabil s-a rupt vreo ureche pe undeva.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google