Cum se pot fixa spoilerele mai bine de caroserie?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    exista filmulet cu demontarea montarea barilor fata spate ms

    Comment


    • #92
      Cumparat ph2 in aprilie la jumatea lunii, deja la inceputul lui august erau lasate, deocamdata nu ma agit, nu e chiar atat de deranjat. Inca ceva: vreau sa imi pun numarul de inmatriculare in partea stanga (cu sau fara suport) dar nu prea "vine" bara avand forme mai rotunjite (dezavantaj pentru facelift la tuning) dati-mi va rog cateva idei.

      Comment


      • #93
        Originally posted by lungan View Post
        ... si schimbi farurile, care la ph2 sunt mai mici, deci nu ma bag...imi plac farurile "clasice"
        Farurile de la PH2 sunt mai mari decat cele de la PH1 de fapt.

        Originally posted by florin73buc View Post
        exista filmulet cu demontarea montarea barilor fata spate ms
        E intrebare sau afirmatie?
        Daca e intrebare, raspunsul meu e: nu stiu.
        Daca e afirmatie, atunci te rog posteaza link-ul.
        Last edited by Valentin_N; 7 December 2009, 16:03.
        sigpic
        ^Logan turbat (WIP)^

        Comment


        • #94
          Originally posted by florin73buc View Post
          exista filmulet cu demontarea montarea barilor fata spate ms
          daca ie intrebare, atunci iexista cauta pe forum si ai sa gasesti. daca nu ma insel, este facut de user-ul danielliviu
          sigpic

          Comment


          • #95
            este adevarat ca pragurile din fibra de sticla itzi tzin apa acolo si itzi ruginesc pragurile mashini ? eu am praguri pe ea de 2 ani dar imi este frica sa le dau jos sa nu raman impresionat de rugina )
            STOP ACCIDENTELOR!!!sigpicviata are prioritate

            Comment


            • #96
              Pana la urma exista vreo solutie pentru a fixa spoilerul spate? Ca la mine imi incape un deget, acolo unde s-a deplasat...si se vede urat.
              Just Hold Onnnnnn....

              Comment


              • #97
                am prins si eu spolierul de caroserie. defapt, impropriu spus "eu". operatiunea s-a desfasurat la dealerul dacia din braila. spoilerul s-a prins in doua holsuruburi in spatele suportului pentru placuta de inmatriculare.
                sigpic

                Comment


                • #98
                  Slaut, am avut si eu problema cu barile si le-am rezolvat in felul urmator:
                  -am dat bara fata jos si i-am taiat ghidajele alea de plastic care sunt pe bara (alea care intra in gaura dupa aripa)si am dat o alta gaura in bara mai spre far(cam 5mm).
                  -la bara spate am ingosat partea de jos a supartului cu braduti, la montare am pus pe cineva sa imi tina bara ridicata si am strans prima data jos langa rezerva, dupa aia am strans in lateral si resturile de suriburi. Sper sa va fie de folos. Poze nu am deocamdata dar o sa pun.

                  Comment


                  • #99
                    Servus! Asteptam pozele florinneny!

                    Comment


                    • Dupa lupte seculare am gasit in sfarsit topicul asta. Observ de ceva vreme ca s-a accentuat fenomenul si este prezent atat la bara fata cat si la bara spate. Curiozitatea mea era - daca masina nu mai e in garantie, aia la reprezentanta pot sa faca ceva ?

                      - daca demontez barele si le pun la loc, o sa se imbunatateasca ceva sau e fix pix ? Cam cat dureaza sa demontez bara fata respectiv bara spate ? Ma rog, nu eu, cineva la un service.

                      PS - inainte am mai avut un Logan 1.4 Laureat si dupa 2.5 ani nu exista problema asta. De fiecare data cand vad cum arata ma enervez.
                      Last edited by Shakar; 2 June 2010, 18:17.
                      '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                      Comment


                      • Am un logan de 1 an PH2. Dupa ceva timp a inceput sa se lase bara spate si fata departandu-se de caroserie. Atunci nu am dat atentie, dar acum a inceput sa ma enerveze numai gandidu-ma. La bara fata nu m-am bagat. Mentionez ca nu am dat bara spate jos, dar la nevoie(cand se va mai lasa) o s-o fac. Atasez cateva poze cu ceea ce am facut eu pentru a ridica bara cat de cat.

                        1. Desfacut toate suruburile ( nu de tot).
                        2. Am tras de bara in directiile dorite(ridicat, lasata pe alocuri etc).
                        3. Strans suruburile.
                        4. Cam atat
                        Attached Files
                        Last edited by dominum; 25 June 2010, 12:12.
                        House is in the house

                        Comment


                        • Aceeasi pb cu asejarea spoilerelor pe caroserie nu ma putea ocolii dar in cazul meu s-a rezolvat
                          - pe fata am strans din suruburile originale si s-a asezat
                          - pe spate am apelat la ajutor "extern" in speta 2 suruburi suplimentare plus ca am inlocuit unul din plasticele de pe interior nu stiu cum sa-i spun cu un alt surub intrucat din cauza vibratiilor isi facuse un joc destul de drastic.
                          Efectul a fost unul destul de satisfacator.Similar si pe stanga. Atasez cateva fotografii intrucat o poza face cat 1000 de cuvinte.
                          Attached Files

                          Comment


                          • verifica pozitia barilor la mine la my ride, la nevoie, dau detali celor interesati
                            sigpicMy ride

                            Comment


                            • Interesante propuneri. Eu am probleme la bara din fata, partea soferului. Am sa le incerc in wkendul care vine. Mersi de propunere!

                              Comment


                              • De cand caut topicul asta.La mine nu e lasat asa de rau,doar putin,dar cred ca o sa aplic solutia lui @valeriuciprian.Bravo pentru idee!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google