Cum se pot fixa spoilerele mai bine de caroserie?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da,si eu sunt multumit de rezultat,trebuie sa ma apuc si de bara spate care s-a lasat si ea intr-o parte,voi reveni cu poze
    Last edited by dorupopa2006; 27 June 2011, 23:24. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Am observat ca ai taiat acel plastic (poza 5 ). Plasticul acela este doar pentru ghidare, sau sustine si bara intr-o oarecare masura ?? Nu afecteaza cu nimic ??
      House is in the house

      Comment


      • Daca nu taia acel plastic, nu mai putea sa aduca bara mai "lipita" de caroserie,la fel si cu acel ghidaj (poza 3).
        sigpic
        "BRABUS" STYLE

        Comment


        • Deci promul ghidaj care l-am taiat (cel rotund), numai pica pe gaura din aripa daca am tras de bara, iar al doilea ghidaj(cel din poza 5 si 6) doar l-am "adancit" ca sa pot trage de bara inspre roata.
          Eu unu sunt chiar foarte multumit de rezultat.

          Avantaj: nuici nu trebuie data bara jos.

          Comment


          • Originally posted by matheo66c View Post
            Daca nu taia acel plastic, nu mai putea sa aduca bara mai "lipita" de caroserie,la fel si cu acel ghidaj (poza 3).
            Matheo ..gresit .....

            Deci eu pe bara fata nu am nici un fel de luft ....de nici o culoare ....si de cativa ani .....Cristi Streulea o ramas uimit ...nu am taiat nimic ...nici o urechiusa .......farurile ...au un surub foarte frumos sub ele ....de care se prind de caroserie ......acelui surub ...ii pui un distantier ...un inel de metal de 2 -3 mm ..intre far si caroserie ...si fixezi farul inapoi ...ridici bara cat de mult poti .,...si atat....ideea e ca acel luft nu mai exista ..pentru ca farurile vin un pic mai in fata si se lipesc de bara ........se etanseaza perfect ......nici capu de surubelnita plata nu mai intra ....

            Si dupa ce scoti farurile un pic inafara ...nu afecteaza cu nimic ...cum bate lumina ...si nici nu orbesti pe nimeni ...
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by TM80MAT View Post
              Matheo ..gresit .....

              Deci eu pe bara fata nu am nici un fel de luft ....de nici o culoare ....si de cativa ani .....Cristi Streulea o ramas uimit ...nu am taiat nimic ...nici o urechiusa .......farurile ...au un surub foarte frumos sub ele ....de care se prind de caroserie ......acelui surub ...ii pui un distantier ...un inel de metal de 2 -3 mm ..intre far si caroserie ...si fixezi farul inapoi ...ridici bara cat de mult poti .,...si atat....ideea e ca acel luft nu mai exista ..pentru ca farurile vin un pic mai in fata si se lipesc de bara ........se etanseaza perfect ......nici capu de surubelnita plata nu mai intra ....

              Si dupa ce scoti farurile un pic inafara ...nu afecteaza cu nimic ...cum bate lumina ...si nici nu orbesti pe nimeni ...

              Nu poti sa atasezi cateva poze cu acel minunat surub de sub far ? Sau poze cum ai reusit tu sa faci aceasta operatiune? Un tutorial ar fi bine venit de la stiu eu cine Acel surub se gaseste si la PH2 ?
              House is in the house

              Comment


              • Originally posted by florian View Post
                Inca o varianta de fixare a barii fata, ca sa nu mai iasa coltul barii in exterior, pozele zic tot:
                si eu am facut exact ca si tine si sta mai rau ca inainte, e distanta intre bara si far...asta e
                Glory. Glory Man United!!!!United We Stand!!!!!!

                Comment


                • nu prea ai ce sa faci...cu timpu tot face luft
                  sigpicmasina personala pare cea mai deosebita

                  Comment


                  • verginio am mai pus acum ceva timp poze cu bara mea de cand am facut aceasta imbunatatire si pana in acel moment si nu s-a lasat...vrei sa bag iar o demonstratie?
                    sigpic

                    Comment


                    • Si eu am luftul acela intre far si bara si ma enerveaza la culme tree sa ma apuc de ea dar nu prea am timp

                      Comment


                      • daca are cineva niste poze cu phase2 la spoilere dupa ce si-a "lipit"

                        Comment


                        • Am schimbat porcariile din plastic din acel element de sustinere a barei spate, am pus cate trei suruburi de 6, cu piulite autoblocante si saibe cu un strat de plastic, asa ca nici apa nu intra pe acolo. Acum acele elemente sunt foarte bine fixate. Problema e ca plasticul din care sunt facuti, e destul de moale si se lasa din material. Adica degeaba le fixezi bine, bara tot se lasa.

                          Ar trebui gasita o solutie de a intari sau a inlocui acele elemente de sustinere.

                          Exista vreo rezolvare pentru ghearele de pe bara fata? Degeaba ridic bara, tot se lasa in zona farurilor. Ghearele sunt crapate si nu sustin bara cum ar trebui. A, am PH2.

                          Comment


                          • eu am pus cheder de termopan intre bara si caroserie . rezultatul mi se pare bun...acum depinde si de parerile voastre. cu stima
                            Attached Files

                            Comment


                            • mai multe poze cu chederul si cum sunt puse..
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google