Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • lassa si sunt multumit de ele sunt cele oll season pe care le folosesc vara si iarna pe cele de iarna,,,

    Comment


    • Originally posted by rhadoo_ds View Post
      Salut,

      Am gasit Conti WinterContact T830 la ~250 ron noi cu montajul inclus.

      Ce ziceti, se merita?
      Au si site tipii aia? Eu ma chinui sa gasesc in constanta si brasov si nu gasesc...
      Intre Conti WinterContact Ts810 si Dunlop Winter Sport 3D?
      If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

      Comment


      • Intre cele doua tipuri, Continental sunt pe podium ...daca nu gasesti ia Dunlop ca nici alea nu te vor dezamagi.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Mersi dark. Buba e ca diferenta de profil intre ts 810 si 830 e mare. Pe 830 l-am vazut pe podium in multe teste, dar pe 810 nu (in sensu ca nu prea l-am vazut in teste). Pe de alta parte am auzit numai lucruri de bine despre dunlop de la mai multi posesori. Ramane sa mai caut si voi vedea...Dar ca idee: iarna ce ar fi mai ok de utilizat? Profil ca in poza 1(conti ts 810) sau ca in poza 2 (ts830)?
          Attached Files
          If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

          Comment


          • Cel din poza 1 (mai multe canale de drenare a apei)...dar nu musai profilul face diferenta cat continutul materialului

            PS: sa stabilim ceva. Unele se comporta mai bine pe zapada si gheata, altele pe polei, altele se comporta ok in ansablu, etc Oricum ar fi, o anvelopa de iarna este MULT mai buna iarna decat una de vara
            Last edited by darksid3; 27 September 2010, 23:18.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Ok, mersi inca o data. O sa scriu aici rezultatul "cercetarilor" si cumparaturilor
              PS: asta clar; vorba aia: cea mai slaba anvelopa de iarna e mai buna iarna decat cea mai buna anvelopa de vara
              Last edited by andrushk_mib; 27 September 2010, 23:21.
              If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

              Comment


              • Eu am deja doua anvelope de iarna Rotex W2500, noi. O sa mai caut alte doua si daca nu mai gasesc o sa ma orientez spre Barum Polaris2.

                De vara am tot Barum, ma declar multumit, isi merita pretul.
                Cu toate ca sunt cam zgomotoase, isi fac treaba si pe uscat si pe ud.

                Comment


                • Originally posted by detail View Post
                  Intre cele enumerate mai jos as alege intotdeauna UG7+.
                  Toate 4 masinile le am incaltate cu gumele astea, sunt foarte multumit de ele (sunt la a patra generatie: UG2, UG4, UG6).
                  ....
                  Recomand calduros celor care vor sa dea un ban pe o guma excelenta.
                  Ma orientasem la caucioacele astea si am observat si comentariile tale apreciative.
                  M-au lamurit si mai am doua intrebari:

                  Care le este comportamentul in timp, referitor la uzura?
                  Unde sunt fabricate?
                  Merci!

                  Le-am gasit la 246 RON, transport inclus la comanda de 4 buc...
                  Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                  Comment


                  • Originally posted by bad_hrc View Post
                    ...intre Fulda Kristall Montero 3 si Vredestein Snowtrack 3 ce ati alege? Dar intre Dunlop Winter Sport 3D si Goodyear Ultra grip 7+?
                    Dar de anvelopele Debica Frigo 2 ce parere aveti? Astea fiind mai low budget. Eu personal am avut o experienta cu Debica Passio (anvelope de vara) si m-au dezamagit. Pe uscat erau bunicele dar pe ud ... schiuri sau patine cum vreti sa le spuneti.

                    P.S. de fapt am avut 2 experiente, am avut cauciucuri la bicicleta debica si s-au dovedit a fi foarte bune
                    Last edited by bad_hrc; 1 October 2010, 00:03.

                    Comment


                    • Eu am Debica Frigo Directional (cu profil in Y) de 3 ani si se comporta foarte bine, testat in conditii grele. Nu te vor dezamagi fata de o marca mai uschita care costa mai mult.
                      Intr-adevar Debica de vara nu e stralucita.

                      Comment


                      • Vedeti ca exista anvelope de iarna de la Continental in varianta low-cost care se numesc America si costa aproximativ 160 lei/buc.
                        Sunt excelente pentru cei care plimba masina prin oras si fac drumuri ocazionale mai lungi.
                        Calitate Continental testata de mine iarna trecuta(iarna foarte grea dealtfel).
                        Nici nu se cunoaste pe ele ca au trecut o asa de grea iarna.
                        Am facut acesta recomandare pentru cei care isi permit mai greu anvelope de top.
                        Trimiteti PM daca vreti sa va spun cine comercializa asa ceva anul trecut.

                        Comment


                        • Eu am Logan-ul de 3 luni.A venit cu gume Barum de vara presupun.Iarna asta nu planuiesc vreun drum lung, doar pe un DN si un drum adiacent care de obicei sunt curate.Trebuie sa-mi schimb gumele cu unele de iarna?Intreb pentru ca nu am experimentat iarna cu o masina.

                          Comment


                          • Daca esti incepator trebuie sa ai foarte mare grija iarna, sa nu bruschezi masina, fara franari violente sau accelerari rapide. Te va "fura" fara sa'ti dai seama!

                            Si ca raspuns la intrebarea ta, da, ar fi bine (daca iti permiti, evident) sa'ti cumperi niste anvelope de iarna. Chiar daca nu'ti vei permite o marca de top, merita sa cumperi si unele mai ieftine sau chiar SH (dar sa mai aiba profil pe ele) - oricum diferenta se va vedea.

                            Bafta!
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • Inteleg, multumesc!

                              Comment


                              • Dan_Ionut cumpara orice fel de anvelope de iarna sh sau resapate dar de iarna sa fie musai. e deajuns un strat fin de zapada pe carosabil pentru un derapaj. dupa cateva ierni la activ vei putea merge si cu gume de vara in aproape orice conditii dar acum e bine sa incepi cu dreptul.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google