Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mere si cu 196/65R15 daca nu gasesti de 185
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • la dedeman au anvelope general ...nu stiu ce, 185/65r15, sunt facute la continental, in timisoara. pretul era la 170ron, daca nu ma insel. un fel de barum-uri, ok ca pret si decente ca si comportament.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Originally posted by lord_wader View Post
        Prima zapada in Iasi si imprejurimi. Primul Logan facut praf pe raza comunei Raducaneni(coborare periculoasa 3-4km). Probabil avea si anvelope de vara, a pus frana si s-a dus...intr-un microbuzul Intertrans. In IASi "macel" pe anvelope ca in filmuletzele comice, se cumparau si ultimele resapate. Cozi la greu la montat.
        In supermarket gasesc Debica frigo 180RON, dar nu erau 185/65/15 ci doar 195/65/15, asa ca nu am luat. Parca s-a mai discutat, imi cer scuze ca intreb si eu, dar pot pune 195 pe jante de tabla stock fara sa am surprize? sa nu se dezumfle des sau mai stiu eu sa stea aiurea buzele anvelopei? (M-am cam enervat ca nu am gasit ieftine si de care trebuie, si m-am dus prin parcarea de la supermarket sa vad daca are careva 195 pe logan si toti aveau 185 )Multumesc! Stocul NU e limitat deci am timp
        Si uite asa constientizeaza romanii ca pe zapada le trebuie anvelope de iarna, fara legi, fara discutii.
        Cu 195/65/15, chiar de merg, la o verificare amanuntita, un militian zelos iti da amenda. Ca nu apar la tine in talon. 3 points de amenda, parca.
        Last edited by mr.K; 28 November 2010, 16:34.

        Comment


        • Are dreptate cris_iasi!! Cunosc un prieten care a incasat-o bine de tot pentru cauciucuri de alta dimensiune decit cele inscrise in talonul masinii!!

          Comment


          • Ar fi bine sa fie doar 3 puncte de amenda, dar guma care nu e in talon e "modificare neomologata" si se pedepseste prin suspendarea talonului. Platesti amenda dupa care te duci frumos la RAR cu modificarea neomologata eliminata (aka gume standard), platesti taxa de re-emitere talon si iti iei cartonu' inapoi! E cam scumpa toata "distractia"
            Daca ai talonul nou poti scapa daca politistul e neatent. Adica daca scrie pe amenda de "neconcordanta cu talonul", faci frumusel contestatie si scapi de amenda.
            Daca politistul isi stie meseria si verifica prin statie cartea de identitate a masinii, atunci te-ai ars. Zic verificat prin statie pentru ca asa se poate verifica copia din baza de date a politiei, posesorul nefiind obligat prin lege sa prezinte cartea la control.
            sigpic
            ^Logan turbat (WIP)^

            Comment


            • nokia pe fata continental pe spate

              Comment


              • Daca astia de la nokia fac anvelope la fel de bune ca si telefoanele, atunci e un lucru minunat.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • e vreo problema sa fie 2 anvelope de iarna de un fel si 2 de altfel ? adica 2 buc. sava eskimo si 2 buc. fulda kristall montero 3

                  Comment


                  • Originally posted by mariuSEL View Post
                    nokia pe fata continental pe spate
                    Nokian vrei sa spui...si da, au legatura cu Nokia
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Salutare. Ieri am schimbat rotile de vara (echipate cu Debica Passio) cu cele de iarna (echipate cu Kormoran SnowPro).

                      Comment


                      • Originally posted by Seba View Post
                        la dedeman au anvelope general ...nu stiu ce, 185/65r15, sunt facute la continental, in timisoara. pretul era la 170ron, daca nu ma insel. un fel de barum-uri, ok ca pret si decente ca si comportament.
                        230-240RON erau azi
                        A innebunit lupu'
                        Au intrat oamenii in panica si au cumparat TOT dupa primii fulgi(care persista inca in Iasi)
                        Ca in filmele comice veneau femei , cu copii mici(trimise de soti) si se milogeau la angajati sa mai aduca o pereche de anvelope de iarna(din spate) ca au copil mic, ca au cautat toata ziua cu copilu in masina.
                        S-a vandut TOT ce era de iarna la pret decent, preturile s-au umflat peste noapte de la 180-190RON la 240 pentru Debica Dayton era 215RON, DAR numai pe eticheta ca pe stoc NIMIC. Nici macar de 195/65/15 nu am mai gasit, e ca in vorba aia "nu da vrabia din mana pe aia de pe gard", au venit oamenii si au cumparat tot. Desigur Dunlop,Michelin rezista inca pe raft la suprapret(acumuleaza si DOT-ul ceva experienta ) , dar daca mai da o ninsoare cred ca se cumpara si alea. In rest cine are dacie sau supernova, solenza e fericit, alea nu s-au dat. Sincer mai astept, refuz sa dau 240RON pe Debica all season(asta e tot ce mai era azi pe stoc)
                        Last edited by lord_wader; 28 November 2010, 22:36.

                        Comment


                        • Originally posted by Lance View Post
                          e vreo problema sa fie 2 anvelope de iarna de un fel si 2 de altfel ? adica 2 buc. sava eskimo si 2 buc. fulda kristall montero 3
                          nu e nici o problema dar sa fie de aceiasi marca ori pe spate ori pe fata

                          Comment


                          • Vara-Continentalele din fabrica super multumit de ele ca si aderenta
                            Iarna-Michelin Alpin A4(azi le montez, sa vad ce le poate guma)
                            KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                            Comment


                            • Motrio Impulsion - vara
                              Sa vedem acu ce luam pentru iarna...
                              Nu-i bai...

                              Comment


                              • Poa' sa vina iarna mi-am luat Debica frigo cu DOT august 2010(la intrare erau exemplare Made in Germany, iar la raft Poland) la pretul de 200RON, mega oferta la Dedeman VS, cred ca deja nu mai sunt la ora asta, mai ales ca la meteo se anunta iarna Era cat pe ce sa dau banii pe Tigar winter cu DOT 2009, 230RON

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google