Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • continental - vara
    Motrio winter far away - iarna

    Comment


    • momentan am Marangoni Meteo HP
      Interactive Design Lights & Sound <- click

      Comment


      • Cris_Iasi stai linistit ca nu am spus nimic cu vreo intentie impotriva ta, asa o fi cum spui tu , doar cu lumea crede mai greu chestii pe care le-am spus eu mai sus sau tu.

        Comment


        • Azi am pus si eu jantele echipate cu anvelope de iarna Dunlop Winter Sport M 3 ....deci sa vina iarna
          In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
          sigpic

          Comment


          • eu am pentru vara Michelin Energy 205/55/R16,iar pentru iarna Tigar Winter1 185/55/R15

            Comment


            • eu am nokian ambele si de iarna si de vara

              Comment


              • Cum se comporta Nokian? Am avut ocazia sa cumpar odata mai demult dar avea DOT-ul cam vechi si am renuntat. Un vecin de-al meu le lauda si ala nu stie sa mearga decat sportiv.
                Mai multe pareri ajuta.

                Comment


                • Am avut eu nokian pe o solenza asta iarna.N-am avut probleme, excelente si m-am plimbat ceva asta iarna aproximativ 10 000km

                  Comment


                  • 1. Roata iarna R16 (janta otel + anvelopa iarna Bridgestone Blizzak) = 200 E/buc.
                    2. Roata iarna R16 (janta aluminiu + anvelopa iarna Goodyear GW3) = 237 E/buc.
                    3. Roata iarna R16 (janta aluminiu + senzor presiune + anvelopa iarna Goodyear U7+) = 256 E/buc.

                    spuneti mi si mie intre cele 3 cauciucuri care e cel mai bun?
                    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                    Comment


                    • Pentru iarna am pe fata Matador MP56 si pe spate Kondor, iar vara folosesc pe fata Michelin, iar pe spate clasicele Kormoran.
                      sigpic
                      Lgan PH 2 Alb glacier 1,2 16V

                      Comment


                      • cred ca imi iau ultra grip 7+ dar din poza mi se pare ca au profilul cam mic (h)

                        Comment


                        • Eu mi-am luat debica navigator allseason.Am facut cumva vreo greseala??
                          Tinc fest !!

                          Comment


                          • motrio far away - iarna si continental ecocontact - vara. cele de iarna la prima impresie (in lipsa zapezii) sunt OK, nu sunt zgomotoase, directia merge mai usor. astept zapada acum
                            sigpic

                            Comment


                            • vara folosesc : - Dunlop Sport SP 01

                              Iarna folosesc : - Fulda Kristall Montero 2
                              "cati santeti?!?"

                              Comment


                              • test recent

                                Un test recent pentru anvelope de iarna 195 / 65 / R15 (destul de apropiat de dimensiunile Loganului) zice asa:

                                Cele mai bune anvelope de iarna per ansamblu sunt:

                                Dunlop SP Winter Sport 270 RON
                                Continental Winter Contact 270 RON
                                GoodYear UltraGrip 7 340 RON

                                cu urmatoarea mentiune:
                                GoodYear UltraGrip 7 ofera cea mai mare forta de tractiune dintre toate insa are si pretul cel mai mare (aprox cu 25% mai scump decat Conti si Dunlop)

                                Performante medii spre bune au:

                                Michelin Alpin 280 RON
                                Sava Eskimo 240 RON
                                Bridgestone Blizzak 270 RON

                                cu mentiunile ca Sava este cea mai ieftina dintre ele si este peste Bridgestone ca si performante

                                Performante satisfacatoare au:

                                Fulda Kristall Montero 230 RON
                                Kumho I'Zen 280 RON
                                Firestone Winterhawk 240 RON

                                cu mentiunea ca anvelopa Kumho este destul de scumpa pentru ce ofera.

                                Eu trag concluzia ca cine vrea performante maxime in zone cu zapada abundenta trebuie sa scoata banul si sa ia Good Year UltraGrip 7+.

                                Cel mai bun raport pret performante dintre anvelopele foarte bune il are Continental Winter Contact, iar dintre anvelopele medii cel mai bun raport pret performante il are Sava Eskimo.

                                Michelin Alpin si Kumho I'Zen au un raport pret performante prost.

                                P.S. Mi-ar placea ca ceilalti colegi care scriu pe acest thread sa dea niste date concrete sau sa relateze niste experiente concludente ca si utilizatori si nu sa scrie post uri de genul 'Eu am cauciucuri de iarna cu dunga rosie', 'Eu am de alea cu nume frumos' etc. fara sa dea vreo data concreta despre cum se comporta anvelopa respectiva
                                Logan GPL 1.4

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google