Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pretul la Ultragrip 7+ e umflat cu pompa...nu e chiar atat de mult.Eu am aceste cauciucuri si s-au comportat exemplar asta iarna.Sa vedem iarna asta ce o mai fi...am tot 195/65/15
    sigpic

    Comment


    • Kormoran K801 vara
      Nokian W+ iarna

      @stolniceanulucian detaliile pertinente le dau testele, nici tyretest.com nu sunt pertinente sunt niste pareri de la utilizatori de gume, dupa 3 ore de stat pe tyretest.com am gasit o parere exprimata mai "academic" de genul conduc sporti si in viraje cauciucul x (nu mai stiu ce marca era) se comporta prost. Daca un om merge in limitele normale normal ca nu are probleme mari. In situatii limita o sa intervina diferentierea din teste si atunci o sa vezi de ce a zis ADAC ca Dunlop-ul e mai bun decat Kumho, dar cu tabla indoita.

      Nu as baga bani in cele mai bune, dar marcile aflate in promotii la marketuri sunt usor dubioase.

      Comment


      • la cea veche tot montana ce necesita schimbare.la cea noua nu se pune problema de schimbari.
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • ce sa aleg intre bf goodrich g-force winter si fulda kristal montero 3 ? :S

          Comment


          • bf goodrich as alege eu, pe baza firmei, dar n-am testat.
            de asemenea fulda kristal montero, parca avea cineva pe aici, si sunt prin clasamente, nu stiu de bf(nu m-am uitat)

            Comment


            • Fulda are Bleizer daca nu ma insel.
              BF G. foloseste un prieten pe un Symbol si altul pe o Octavia. Multumiti ambii.
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • Vara folosesc Kormoran K801 si pentru iarna am cumparat Debica Frigo 2

                Comment


                • eu mi-as cumpara goodyear ug7+ dar nu stiu voi ce ziceti merita sau sa-i iau bf goodrich (doar ca la mine in oras s-au vandut toate ) deci diferenta este fix 120 de ron / set intre ele :S ce ziceti

                  Comment


                  • N'ai ce face cu un milion?
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment


                    • GoodYear UG7+ sunt printre cele mai bune...totusi 120 de lei sunt ceva bani. Iti scoti benzina+instalarea (echilibrat, montaj)
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Originally posted by stolniceanulucian View Post
                        GoodYear UltraGrip 7 ofera cea mai mare forta de tractiune dintre toate insa are si pretul cel mai mare (aprox cu 25% mai scump decat Conti si Dunlop)...........

                        Eu trag concluzia ca cine vrea performante maxime in zone cu zapada abundenta trebuie sa scoata banul si sa ia Good Year UltraGrip 7+.

                        Mi-ar placea ca ceilalti colegi care scriu pe acest thread sa dea niste date concrete sau sa relateze niste experiente concludente ca si utilizatori .....
                        Afirmatia ta ca UG7+ ar fi mai scumpa decat Conti sau Dunlop este valabila doar in Romanica, datorita, sau mai degraba din cauza "nebuniei gumelor de iarna" care a umplut tara. Ma uit pe strada si ma crucesc ce a facut o propunere de ordonanta de urgenta: o groaza de lume umbla de cel putin o luna cu gume de iarna la temperaturi medii zilnice de peste 15 grade.
                        Uita-te in revista ams 11/2010 sa vezi testul din Germania pentru anvelope de iarna 205/55/16 si o sa vezi ca au acelasi pret, sau eventual mai mic decat cele mentionate de tine.
                        Eu am anvelope GoodYear UG7+ pe toate 4 masinile si abia zilele astea ma gandesc se le pun pe masini.
                        Despre cum se comporta ele ? Foarte multumit de ele atat pentru 185/65/15 cat si pentru 205/55/16, eu imi permit cu aceste gume sa circul pe Logan cu 205/55/16 iarna, fara sa am vreo emotie ca as putea ramane pe undeva intepenit sau ca nu as putea opri la timp.
                        Plusul acestei anvelope se manifesta si dupa topirea zapezii, este foarte silentioasa, are aderenta excelenta atat pe uscat cat si pe ploaie abundenta, avand o evacuare a apei de exceptie.
                        De altfel nu stiu daca ati observat ca noul Michelin Alpin 4 care costa cat China si are performante mai slabe, zici ca este luat "copy-paste" dupa UG7+ ...deci se pare ca au gasit geometria ideala cei de la GoodYear.
                        De fapt toate anvelopele lor de iarna din ultimii 15 ani pe care am circulat au fost extrem de performante la vremea lor.
                        Si discutand de preturi "actualizate", acum exact 2 ani am luat UG7+ 185/65/15 cu 220 lei/bucata....
                        Last edited by detail; 25 November 2010, 01:02.

                        Comment


                        • poimaine vin pana in bucuresti (cu o treaba ) si as vrea sa-mi iau ug7+ dar de unde ? si nu vreau da dau mai mult decat pe net undeva la 270-280 lei / buc si nici nu pot sa pierd timpul prin toate magazinele ( pentru ca mai trebuie sa merg undeva dupa aia) :d daca stiti multumesc
                          si nu ca nu am ce face cu un milion dar cred ca e mai importanta siguranta si pt un milion ? daca imparti la 5 ani vezi ca nica toata 25lei/an ) in sfert cat dau pe odorizante auto ))
                          Last edited by user2000; 25 November 2010, 21:27.

                          Comment


                          • 20

                            Stai linistit ca si celelalte isi fac treaba...
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • 4 ani vroiam sa zic am apsat din greseala pe 5

                              Comment


                              • Prima zapada in Iasi si imprejurimi. Primul Logan facut praf pe raza comunei Raducaneni(coborare periculoasa 3-4km). Probabil avea si anvelope de vara, a pus frana si s-a dus...intr-un microbuzul Intertrans. In IASi "macel" pe anvelope ca in filmuletzele comice, se cumparau si ultimele resapate. Cozi la greu la montat.
                                In supermarket gasesc Debica frigo 180RON, dar nu erau 185/65/15 ci doar 195/65/15, asa ca nu am luat. Parca s-a mai discutat, imi cer scuze ca intreb si eu, dar pot pune 195 pe jante de tabla stock fara sa am surprize? sa nu se dezumfle des sau mai stiu eu sa stea aiurea buzele anvelopei? (M-am cam enervat ca nu am gasit ieftine si de care trebuie, si m-am dus prin parcarea de la supermarket sa vad daca are careva 195 pe logan si toti aveau 185 )Multumesc! Stocul NU e limitat deci am timp

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google