Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • iti spun eu unde a auzit (probabil) cu 400 RON michelin, anul trecut cand a vrut un prieten sa-si i-a cauciucuri la logan, i-am zis sa ia energy saver, suna la o cunostinta de-a lui care lucra nu stiu unde (dealer, distribuitor, habar n-am), si avea michelin, si-i spune ca a nimerit bine ca energy saver este la 400 RON, 3+1 gratis.

    peste o luna, adica in noiembrie, eu i-am zis sa-si ia bf goodrich profiler, erau 200 , dar si-a luat ecocontact la 240; care noi noute erau naspa pe zapada, zicea ca mai bune erau kormoranele, si de frica sa nu intre in pom si-a luat 2 buc ieftine de iarna, matador sau debica.

    Comment


    • Conti Eco Contact3, pe zapada, sunt schiuri. Pe temperaturi de vara, uscat, ploaie, nu-ti dau emotii. Eu unu n-am avut niciodata probleme cu ele. Mereu am oprit in siguranta si nu stiu daca am reusit sa le fac de 2-3 ori sa scartaie la frane violente. Cat timp vorbim de anvelope de vara folosite iarna, discutia nu-si are rostul.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • asa e;
        eu am relatat toata patania,
        idea a fost ca el nu vroia sa-si i-a cauciucuri de iarna, pe principiul, ca a mers asa pana acum, cam fara probleme, si cum kormoranele aveau vreo 50K si venea iarna, a crezut ca ii dau mai multa siguranta ca oricum sunt noi, sa nu bage banii in de iarna desi i-am explicat ce si cum.
        si cand s-a trezit cu alea, naspa frate.
        Last edited by vllad; 26 October 2010, 14:20.

        Comment


        • Originally posted by Renault View Post
          @darksid3 Deluxe a spus de Michelin energy E3A ca nu is bune desi nu stiu unde a gasit el la 400 lei ma rog. Eu ziceam de Michelin Energy Saver ca sunt mai bune decat Conti Eco 3. Uita-te mai sus la poze sa vezi ca sunt diferite cele doua cauciucuri.
          imi cer scuze nu erau 400 ron, erau 470 ron
          si m-am referit la toate
          am avut 3 neamuri, inclusiv pilot exalto, si toate au preturi exorbitante si performante medii spre slabe
          cu banii astia te apropii de yohokama parade
          Last edited by DeLuXe; 26 October 2010, 14:34.
          sigpicMy ride

          Comment


          • mai, mai, dar sunt de 195 de aia, ma miram si eu, stiind ca sunt undeva pe la 280, peste 300 RON.

            Comment


            • pentru cine vrea un cauciuc de iarna excelent pe zapada si cu un pret beton va recomand Marangoni 4winter!!!are taicamiu pe logan diesel si sunt belea!
              Eu folosesc niste goodyear ultragrip 7+ de 195/65/15...si sunt f multumit de ele...le-am luat d ela o cunostinta putin folosite(3-4000 de km) si am dat putin pe ele.Daca le luam de noi nu cred ca ma bagam...luam clar altceva...Marangoni sau altceva...

              P.S.-Rog daca stie cineva ceva de cauciucurile Nankang sa posteze !cum sunt?cat tin?merita banii?
              Last edited by Dragman; 26 October 2010, 15:36.
              sigpic

              Comment


              • @Deluxe In 2009 eu mi-am luat Michelin Energy Saver cu 285lei/buc. Tu probabil ca ai gasit cu 470lei E3A pentru ca nu se mai fabricau si au profitat distribuitorii pentru ca mai erau poate unii care mai aveau nevoie de un e3a pentru a-si comleta setul. Din toti cunoscutii mei care au michelin sunt super multumiti de aceste cauciucuri si unii nici nu vor sa auda de alte marci.
                Oricum pana la urma fiecare is ia ce vrea.

                Apropo de niste preturi: Yokohama Parada 315 lei/buc http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.p...139&sowigan=So

                Michelin Energy Saver 348lei/buc http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.p...139&sowigan=So

                In pretul cauciucurilor de mai sus ai tva+transport incluse in pret si garantie 2 ani
                Trebuie doar sa cauti si gasesti la preturi mult mai corecte orice cauciuc.
                Last edited by Renault; 26 October 2010, 17:47.

                Comment


                • Multumiti sunt si de Kormorane...si-s destui
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Michelin energy cur, e o anvelopa mediocra. Pilot si altele sunt superioare.

                    Hai intunecatule, nu folosesti ESA Tecar-urile alea? Da niste info.

                    Comment


                    • Inca nu le-am "suit"....asa am o sila de stat la vulcanizari...Astept sa fiu presat de vreme si legi )))
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • @Cezar Michelin Energy sunt bune pentru dimensiuna de 185/65/R15 eu la asta m-am referit ca nu se fabrica pe aceasta dimensiune anvelope de top(alea cred ca incept de la 205 in sus).

                        Comment


                        • Originally posted by Shakar View Post
                          Aveti idee daca gasesc ceva 185/65/15 pentru Iarna la ~ 100 lei si sa fie cat de cat bune de ceva ? Daca da, unde ?
                          Profit de postul colegului de mai sus si intreb si eu cu aceasta ocazie: Ce recomandari de anvelope de iarna noi aveti, dar la preturi mai mici(de genul pana in 180-190RON/bucata), ca sa nu spun modice? Am vazut in Carrefour ceva la 150...

                          Comment


                          • toata lumea se gandeste ca vine iarna si o sa ruleze cu 50 km/h si pot sa isi puna anvelope sub mediocre. ganditi-va ca e posibil sa fie si -10 grade iar asfaltul sa fie curat. atunci o sa rulati cu 80-100km/h iar senzatia cu anvelope ieftine o sa fie ...nu prea placuta.
                            fara

                            Comment


                            • Am trecut la anvelope de iarna de cateva zile. ESA Tecar SuperGrip, anvelope premium dar nu recunoscute la noi in tara. Ca prima impresie, daca cu Conti Eco3 de vara rupeam aderenta pe carosabil umed la 8-10 grade Celsius, cu astea de iarna nu rupe aderenta deloc. Astept sa vina zapada sa vad ce si cum.
                              Last edited by darksid3; 30 October 2010, 11:20.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Am gasit Dunlop WinterSport 3D (185/65/R15) DOT 33/2010, productie GERMANIA la pretul 255 lei bucata.
                                Dupa ce le-am pus mergand normal cu 50 prin oras nu am simtit diferenta dar la o intersectie (rond) unde am bagat piciorul in pedala am simtit efectiv cum musca din asfalt (si din cauciucuri evident).
                                Iti da o senzatie de siguranta aderenta marita!

                                Aveau si Pirelli Winter Carving Edge la 240 lei, DOT 35/2010 dar avea doar 2 in stoc si erau facute in Turcia si atunci am zis pas.

                                Montaj si echilibrat 15 lei de anvelopa, durata totala 35 de minute.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google