Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu stiu ce riscuri tehnice pot interveni, dar o solutie favorabila ar fi sa vezi unde le poti schimba cu unele de 185/65/R15 si asa scapi de griji.
    ps.saracia ne impinge sa revenim la troc

    Comment


    • Originally posted by HAIDUC View Post
      Salut!M-ati putea ajuta cu niste informatii?Pe Loganul meu am cauciucuri 165/65/15R dar din pura saracie nu-mi permit acum in decembrie sa achizitionez nici macar un singur cauciuc nou de iarna.Insa sunt pe drum(luni le primesc)cauciucuri noi de iarna pirelli cu dimensiunile de195/60/15R(gratis!).La ce riscuri tehnice,legale sa ma astept,pt.ca oricum in lipsa de altceva vreau sa le montez pe jante.

      Scuze, in postul de mai sus dimensiunile cauciucurilor sunt185/65/15R(Logan)
      Nu e nici un risc tehnic doar ca exista posibilitatea sa ai probleme cu Politia. Pune-le pe masina. E mai bine asa decat cu anvelope de vara , iarna.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • vara contieco3 si iarna tot contiwintercontact ts770 f multumit de ambele

        Comment


        • eu ce pot sa zic,azi am achizitionat 4 cauciucuri noi KORMORAN.noi si le facui si proba pe ranca in sus ,zapada multa si viscolita ,nu ma lasa absolut deloc in coasta pe zapada sa patineze sau sa derapeze,la bani astea se merita,,,,

          Comment


          • Ultima gaselnitza a micilor comercianti de anvelope si vulcanizari sunt anvelopele resape, dar facute frumos de tot zici ca sunt noi 100%, made in Spania, Germania etc la preturi de pana in 170RON, dar cu DOT-ul alezat,frezat(cum vreti sa ii ziceti) in rest zici ca sunt noi. Si asa le si vand drept anvelope noi, aveti grija ce cumparati!

            PS: zilele trecute am primit o oferta: anvelope Pirelli sh cu crampoane 150RON, 60% uzura, aratau interesant.
            Last edited by lord_wader; 5 December 2010, 11:43.

            Comment


            • salutare tuturor azi mi-am luat 2 fulda kristal montero 3 (pt ca doar 2 mai aveau la magazin ) si sunt foarte multumit pe spate ce sa-mi pun ? am de ales intre : motrio 180 lei , debica 240 lei( acum o sapt erau 200 :d ce magari le-au scumpit ) sau tigar 230 lei voi ce ati pune ???

              Comment


              • Din ce ai enumerat, Debica si Tigar au preturi umflate. La Norauto, spre exemplu, Tigar Winter 185/65 R15, costa 169 de lei .
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Yokohama winter , cu piroane
                  Attached Files

                  Comment


                  • Nice shoes!
                    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                    Comment


                    • cumpara motrio; ieftine si cred si bune.
                      ce naiba 240 si 230, la 260-280 gasesti dunlop la metro, la 300 michelin alpin.

                      Comment


                      • Si la 282, Bridgestone la Carrefour.

                        Comment


                        • am barum brillantis pentru vara si polaris 2 pentru iarna si totul este ok
                          prostia nu doare dar se plateste

                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by darksid3 View Post
                            Din ce ai enumerat, Debica si Tigar au preturi umflate. La Norauto, spre exemplu, Tigar Winter 185/65 R15, costa 169 de lei .
                            Ai dreptate, doar ca la noi in Moldova ne cam iau astia de prosti(si cred ca au si motive sa o faca), vad din ce in ce mai multe persoane din zona mea care anunta preturi umflate. Stiu ca pare aiurea(daca te afli in Bucuresti de ex. si citesti ce scriem noi) dar aici este parca alta "lume" aia a fraierilor care tac si indura. Cum te duci in "jos" spre Foscani deja parca intri in alta Romanie.

                            Comment


                            • gata configuratia gumelor de iarna arata asa fata:fulda kristal montero 3 si pe spate: motrio winter sunt foarte multumit de fulda (pe motrio nu le-am bagat pe zapada sau gheata pentru ca le-am luat mai tarziu )

                              Comment


                              • la norauto sau in alte parti nu mai exista vise din astea cu 169. ori au disparut din stoc si se gasesc doar alea de 260-300ron, ori s-au umflat cu pompa sau au crescut ca fat frumos. cu greu am reusit sa gasesc pe stoc niste tigar winter 1 la 199ron, iar la alte magazine deja urcasera la 230 (anu' trecut erau 170)!
                                dar ce ne mai miram, putem sa ne uitam la pretul benzinei. ce biip in biiiiiip a mai crescut acuma ? cotatia barilului, a dolarului, a euro? sau doar profiturile vanzatorilor?cred ca trebuie sa se acorde si niste bonusuri de sarbatori la directorii petrom.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google