LOGANUL Si RULOTA

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by 827sam View Post
    http://mercador.ro/oferta/sterckeman...tml#4954bb1060
    de asta ce ziceti, se descurca loganul ?
    Fara probleme.

    Comment


    • Originally posted by danutz View Post
      ,apoi m-am mutat alaturi in camping Lebada(15 ron/zi de pers+3 ron/zi masina),campingul are multe locuri la umbra,

      Pune si tu te rog mai multe poze cu acest camping Lebada, ca sa fac si eu o comparatie cu GPM CAMPING.
      Pe site la camping Lebada nu vezi prea multe poze, iar GPM il stiu ca am fost de 3 ori acolo. Este super si GPM, il recomand, dar vreau sa stiu ceva si de Lebada.

      Comment


      • Originally posted by Ivan Marian View Post
        Pune si tu te rog mai multe poze cu acest camping Lebada, ca sa fac si eu o comparatie cu GPM CAMPING.
        Pe site la camping Lebada nu vezi prea multe poze, iar GPM il stiu ca am fost de 3 ori acolo. Este super si GPM, il recomand, dar vreau sa stiu ceva si de Lebada.
        De ce nu incercati voi ceva campinguri in Bulgaria , Turcia , sau chiar Grecia ?
        La noi pe litoral dai in jur de 25EURO/zi ceea ce este inaceptabil. De exemplu eu in Turcia stau pe jumatate din banii astia in conditii decente.
        O varianta mai ieftina pentru litoral sau pentru o cura de tratament este camping Otilia din Techirghiol ( 35Ron/zi/rulota)
        ADRIAN Vatamaniuc
        0727.883.438

        Comment


        • @Ivan Marian-nu am facut multe poze in camping Lebada,acum 3 saptamani am stat 4 zile in GPM si am platit atunci 80ron/zi(25x2pers,15 rulota,15 masina,fara curent)mi se pare cam mult ,nu am avut de la ei decit un loc unde sa trag rulota si masina de aceea am zis sa vad si celelalte campinguri spre Navodari,ca si curatenie GPM e pe primul loc,urmat de Camping S,in rest celelalte campinguri sint modeste @Adrian05ro-poate la anul in campingurile din afara tarii,pina acum nu am avut posibilitatea sa fac decit iesiri mai dese dar cu 3-4-5 zile maxim,sa plec la turci sa fac 1zi dus-1zi intors si sa stau 2 zile in camping nu se merita,din Calarasi pina in Mamaia fac maxim 2 ore,inca o ora sa montez cortul si celelalte acareturi si la plajeeee...

          Comment


          • Eu am fost in GPM de trei ori,,e super , imi place si din punctul meu de vedere isi merita banii, dar am zis ca poate si celelalte campinguri se ridica la nivelul lui GPM dar la preturi mai mici. Deci pt mine unul ramane si anul asta GPM.

            @Adrian, am niste prieteni care se vor duce la greci cu,cortul. Abia astept sa se intoarca si sa imi zica ce si cum a fost. Din cate am auzit si eu, acolo sunt conditii muuult mai bune fata de ce ofera astia ai nostri, dar trebuie si bani mai multi pt altele de pe acolo.

            Comment


            • Marian ,
              Oricand doresti te invit sa vii cand facem o iesire la Tantava la padure , sau altundeva langa Bucuresti , si atunci putem discuta la un pahar de vorba despre costurile unui concediu in Bulgaria sau Turcia .
              Din prima iti spun ca in Grecia costurile sunt aproape duble , si pot oricand sa argumentez asta.
              Numarul meu de telefon il ai in semnatura , adresa de mail este adrian1964ro@gmail.com , sau ma gasesti pe www.forum-rulote.com cu nick-ul Adrian V.
              ADRIAN Vatamaniuc
              0727.883.438

              Comment


              • Un logan de 1.2 16 valve trage fara probleme o rulota de 600 kg? Ma intereseaza pentru un drum (cluj-napoca - navodari) care se efectueaza o data pe an.

                Comment


                • Loganul de 1,2 se trage greu pe sine dar cu 600 de kg in spate. De mers probabil merge dar m cu greu

                  Comment


                  • Daca trebuie sa tragi rulota/remorca o data pe an poate ca se merita stress-ul .
                    Sa nu faci un obicei din asta pentru ca o sa iti pui neuronii pe bigudiuri .
                    ADRIAN Vatamaniuc
                    0727.883.438

                    Comment


                    • Trage fara probleme ... doar nu te vei credea un summiii jr ...tragea astia cu dacia 1310 acu 10 ani shi nu se mai plangea nimeni!

                      Comment


                      • Nu trebuie sa fi Schumacher , dar nici sa fii "melcul strazii"
                        Aia care trageau cu Dacia 1310 nu aveau rulote de peste 1000kg.
                        ADRIAN Vatamaniuc
                        0727.883.438

                        Comment


                        • Nu m-a lasat admin sa postez un mesaj legat de rulota Burstner Premio. Avem un ford grand c-max si un logan berlina mai vechi. De aia m-am inscris pe acest forum. Normal ca daca e sa ne luam o rulota la anul , o vom trage cu fordul ca la el merge pana la 1200 kg pe talon. Va intrebam de unde sa ne luam un burstner premio second hand (dar dupa 1995)in configuratia 435 Ts(1100kg) sau si mai bine 490 TL, varianta de 1200kg. Suntem o familie de 4 persoane cu 2 copii adolescenti, asa ca ne trebuie o rulota cu 4 paturi spatioase, de adulti. Nu mai postez link-ul catre fabricantul de rulote ca sa vedeti "floor plan"-ul ca iar imi e blocat postul. Sper ca macar acesta sa apara. Multumesc pentru orice sfat.

                          Comment


                          • salut, cat consuma loganul tau la un parcurs mixt,, in conditiile in care tragi rulota cu el?
                            si eu am logan 1.6 si imi consuma 6-6.5 fara sa tractez nimic.

                            merci.

                            Comment


                            • Daca tractezi o rulota consumul se duce usor spre 10 ; depinde acum si de greutatea rulotei , precum si de forma panoului frontal ( aerodinamica) .
                              La toate astea se mai adauga conditiile atmosferice , si viteza cu care vrei sa mergi .
                              Intra pe forum-rulote.com si acolo o sa discuti numai cu cei care au experienta in tractarea rulotei , ca sa iti faci o parere mai buna.
                              ADRIAN Vatamaniuc
                              0727.883.438

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google