Remapare Logan 1.4i 8v 75CP - Impresii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    deci hai sa calculam, eu acum am 75 de CP daca remapez ajunga la 82?? si daca mai pun si un fultru sport ajung la 85???

    ce ziceti baieti e adevarat??

    eu zic ca se merita... Cat costa o remapare deasta??
    Last edited by adrianluca; 1 June 2010, 00:31. Reason: Automerged Doublepost
    sigpic
    Iti faci poze in oglinda.....pitipoancooooooooo

    Comment


    • #47
      fa domnule remaparea ca nu o sa ti para rau....;))
      http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

      Comment


      • #48
        cu filtru sport nu castigi cai...ala e mai permisiv putin, deci intra aeru mai repede, da o sa te trezesti cu namol in motor mai tarziu...
        sigpic

        Comment


        • #49
          Originally posted by adrianluca View Post
          Cat costa o remapare deasta??
          De parca nu ar scrie in semnatura mea, asa intrebi.

          Pe langa filtru daca mai pui niste braduleti la oglinda posibil sa mai castigi vreo 5 CAI.
          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

          Comment


          • #50
            ai pe cineva care face remapari la tg-jiu?
            id messenger:merlan.alexandru

            Comment


            • #51
              Da, exista un dealer Dimsport si in Tg.Jiu. Lista completa a dealerilor Dimsport se afla aici:

              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

              Comment


              • #52
                @adrianluca: lasa teleshoppingul cu 3 cai din filtru sport, ca nu-i ca la televizor. serios, aia 3 cai nu-s decat maxim 1-2. nu se merita..
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #53
                  seba, ai fost cel mai tare )) aia 3 sunt de fapt 2, da de fapt nu sunt )) oricum, zilele astea cel tarziu saptamana viitoare il sun pe rares s-o fac si eu si revin cu impresii
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    pai bine si de ce mananca lumea nampol cu filtre cu nebunii ca putere ca pana mea , deci e vrajeala. am inteles
                    sigpic
                    Iti faci poze in oglinda.....pitipoancooooooooo

                    Comment


                    • #55
                      pentru ca e compromis , respira mai bine ,dar filtreaza o idee mai slab
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • #56
                        am inteles...ms de sfaturi
                        sigpic
                        Iti faci poze in oglinda.....pitipoancooooooooo

                        Comment


                        • #57
                          Deci se merita remaparea.Eu unul ma declar multumit.Atat.

                          Comment


                          • #58
                            A facut cineva resoftare la 1.4 Gpl, se simpte vreo diferenta?
                            Am inteles ca resoftarea se face numai la benzina si la Gpl nu e nici o diferenta.
                            My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

                            Comment


                            • #59
                              salut DOC am fost facut si eu o remapare la un 1,4 logan sunt multumit de rezultat dar as vrea sa mentionez ca este facuta la MASTER TUNING nui vorba de reclama ci doresc o intrebare ati pune intimpin unelele probleme la treapta a-5-a ajunge foarte bine la vit.de 120km /h dupa care se lanseaza destul de greu (se ridica greu in turatii )asta daca tin pedala apasata la podea si pe urma o ridic incet mai creste in viteza alt fel creste foarte greu ,insa in treapta a 4 a se ridica pina in 160-180 km usor dar cind schimb pe a 5 a scade ai idee ce ar putea fii .AM uitat sa specific ca am pinion de dizal

                              Comment


                              • #60
                                Se simte si pe GPL.
                                ECUFix
                                Please don't visit my homepage!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google