Remapare Logan 1.4i 8v 75CP - Impresii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by Doc View Post
    Avem sediu in Bucuresti, localizarea noastra o poti face direct aici:



    Pentru programari suna la 0751 194 100.
    In Craiova aveti sediu sau reprezentanta care face remapari pentru Logan?

    Comment


    • #62
      Avem dealer (reprezentant) Dimsport. Datele de contact ale service-ului din Craiova:

      Nord Service SRL Craiova, RomaniaTelefon: 0722431656 / 0771668658
      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • #63
        Originally posted by bro View Post
        sparg eu gheata.

        remaparea se simte si a fost spus lucrul asta de multi aici pe forum. curba de cuplu a scazut, trage in ture mai mici, se simte boost-ul de cuplu cand masina e incarcata cu multe bagaje si oameni si trage la deal. sa fiu mai exact, daca inainte de remapare simteam motorul ca trage bine abia de la 3000rpm [vit 3 si peste], acum trage de pe la 2600-2700rpm.

        nu e ferrari, dar cu siguranta nu mai este ca la inceput.
        consumul scade putin la acelasi tip de condus [adica daca o conduci dupa remapare la fel cum o faceai si inainte], e de inteles avand in vedere cuplul in plus. problema e ca, odata cu chiptuningul, majoritatea o calca mai tare si evident nu se mai vede acel avantaj la consum.
        top speed-ul n-am avut ocazia sa-l testez pentru ca 1. nu avem drumuri care permit testul in siguranta 2. n-am avut ocazia. dar am ajuns la 160km/h pe ceas [autostrada szeged-budapesta] mult mai usor decat inainte, chiar daca eram 4 oameni in masina si bagaje [o duceam pe sora-mea la aeroport si eram tot familionu].

        per total, multumit. as mai face-o odata de ar fi nevoie.

        un singur lucru ar mai fi ce-mi ridica semne de intrebare. daca exista mai multe mape, care si cat de mari sunt diferentele intre ele.
        Nene, daca ai un MCV de 1.4 si l-ai remapat iti pot spune eu sigur ca tot nu urca mai sus pt ca e limitat la turatie intr-a 5-a treapta, viteza maxima e de 160-165 km la el, daca ai berlina o sa ai tot viteza maxima la fel ca inainte de remapare. Eu am facut testul asta pe A1. Ce-i drept ca ai forta mai mare si un demaraj mai puternic si nu mai esti obligat sa calci pedala la jumate sau mai jos pt a demara mai usor. Eu rar ajung sa calc pedala la jumate, de obicei o calc la sfert numai si imi e de ajuns, iar treptele la 2000-2500 rpm in functie de ce greutate am pe ea

        Originally posted by Doc View Post
        Pai intrebare simpla: de ce ai ridicat limitarea la 7000RPM? Cine ti-a facut modificarea? Sa nu imi spui ca sunt "meseriasii de uzina" ca de la ei ma astept la orice.



        Poate imi traduci si mie ce ai vrut sa spui aici.
        adica vrei sa spui ca "meseriasii de la uzina" nu sunt chiar meseriasi? Nu lucreaza cu softuri originale?
        Last edited by MIHAI_MOL; 12 June 2010, 18:17. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #64
          E limitat de puterea motorului, nu ca ar avea vreo limitare electronica.

          Comment


          • #65
            Pana acum cred ca am dovedit prin numarul de masinii tunate si clienti multumiti p[e acest forum ca aceste modificari de soft aduc un plus de performanta la motorizarea de 1.4i indiferent daca cresterile sunt de 5-6-7CP.

            Originally posted by BAROSANU_MOL View Post


            adica vrei sa spui ca "meseriasii de la uzina" nu sunt chiar meseriasi? Nu lucreaza cu softuri originale?
            Eu iti spun ce stiu, tu crezi ce vrei. Totusi sa nu faci confuzie intre un soft de diagnoza si un soft de modificat mape. Sunt notiuni total diferite.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • #66
              Originally posted by Doc View Post
              Avem dealer (reprezentant) Dimsport. Datele de contact ale service-ului din Craiova:

              Nord Service SRL Craiova, RomaniaTelefon: 0722431656 / 0771668658
              ia zi-mi si mie la un motor de 1.6MPI cati CP mai pot castiga, sunt interesat pt ca am mai achizitionat de curand un MCV de 1.6 si vreau sa ii mai cresc puterea. Preturilea alea mai sunt valabile?

              Comment


              • #67
                Castigul de putere din resoftare la aceasta motorizare este de aprox 7-8CP fara alte modificari de evacuare sau admisie.

                Dealerul din Craiova din pacate nu este de accord cu politica noastra de reduceri pentru forumul LoganClub si de aceea va trebui sa apelezi la un alt dealer.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • #68
                  remapare 1.4 8v MPI GPL

                  Am facut de curand remapare la 'aragazul' din dotare (1.4 8v MPI GPL Landi Renzo).

                  Deocamdata sunt numai impresii bune:

                  - motorul se tureaza mult mai usor. Ajunge la 4000 de rpm foarte repede.

                  - intre 3000 si 4000 de rpm se simte un plus de putere fata de cum mergea masina inainte

                  - a devenit mult mai utilizabila treapta a 4-a. Inainte de remapare in treptele 4 si 5 masina accelera greu. Acum m-am trezit de multe ori mergand prin oras cu a 4-a la viteze mici. Treapta a 5-a e in continuare mult prea lung demultiplicata pentru puterea motorului, insa a 4-a este dupa cum am spus mult mai placut de utilizat dupa remapare.

                  - s-a ingrosat un pic sunetul motorului si parca pleaca o idee mai usor in panta.

                  Una peste alta, este o modificare foarte utila si la pretul de 150 de RON chiar se merita din plin.
                  Logan GPL 1.4

                  Comment


                  • #69
                    Salut preturile au ramas cumva aceleasi, cred ca o sa incerc si eu remaparea, dar inca nu sunt 100% sigur ca nu se strica ceva in timp la motor. imi puteti spune si mie in ce consta remaparea?
                    sigpicKiss FM cu personalitate.

                    Comment


                    • #70
                      Preturile au ramas la fel si nu se strica motorul.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • #71
                        Bun bun unde dau de Dimsport?daca zici ca in craiova e mai scump.
                        Doc mai demult te-am intalnit pe Craiova-Filiasi.

                        Presupun ca numai tu faci cu 150
                        Last edited by vdmihai; 10 August 2010, 16:16. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic
                        !

                        Comment


                        • #72
                          alea sunt preturile afisate , alea de 150 lei sunt pentru membrii forumului .
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • #73
                            Eu as fi interesat de o remapare deoarece am simtit de mai multe ori cum masina nu are puterea si cuplu necesar, iar dupa cele citite pa forum am vazut ca se merita si ai acel ceva in plus de care ai nevoie

                            Comment


                            • #74
                              Gasesti datele de contact aici: http://www.loganclub.ro/forum/chiptu...0_ron-t60.html

                              sau direct in semnatura mea.
                              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                              Comment


                              • #75
                                Cat timp dureaza procedeul acesta de resoftare?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google