Dauneaza sau nu chiptuning-ul?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @vasile78 tu ai chiptuning?

    Comment


    • vasile, nu e vorba ca nu-l poti descarca, o harta are maxim 5 MB, dar fiecare harta e custom, nu o sa vezi 2 la fel.
      De ce crezi ca nu-ti scrie pe loc harta noua?

      Comment


      • @Razvy ce spui tu acolo stiu ca se cheama custom map, care este mult mai scumpa, pentru 150 lei o sa le vezi pe toate la fel. (scuze daca am inteles gresit, un cunoscator sa ma corecteze)
        @maestrupiersic nu am, si daca-ti pui vreodata te sfatuiesc sa-ti pui pe masina ta.

        Comment


        • Nu... atunci cum poti sa iti dai cu parerea daca dauneaza sau nu

          Comment


          • @maestrupiersic tu nu-ti dai cu parerea despre masini si nu le folosesti decat ca pasager?

            Comment


            • Originally posted by Razvy View Post
              vasile, nu e vorba ca nu-l poti descarca, o harta are maxim 5 MB, dar fiecare harta e custom, nu o sa vezi 2 la fel.
              De ce crezi ca nu-ti scrie pe loc harta noua?
              se fac modificarile strict de harta ta din masina din cauza ca sunt mai multe versiuni de calibrari pentru versiune SW respectiva,sau chiar diferite SWuri.In 50 de masini gasesti cateva la fel.O calibrare diferita poate interpreta valorile respective altfel si n-ai facut nimic.
              La 150 lei este acelasi chiptuning care pe un renault clio / megane / cu motor pe benzina aspirat costa 150 euro .
              Asta e oferta disponibila pentru posesorii de logan, pentru ca sunt multe.
              Last edited by Cristi_Xp; 11 January 2012, 00:51.
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • razvi, aia e harta timisoarei, de 5 mega... un dump de flash/eeprom are in majoritatea cazurilor sub 1mega.
                franz, daca tu poti prin dieta zilnica sa alergi de la tm la viena cu 30km/h zilnic, dar o faci doar o data/sapt, nu nseamna ca daca-ti schimbi nevasta cu una care te pune sa alergi de 2 ori/sap esti suprasolicitat. cam asa e si cu chiptuningul.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Originally posted by einstein1984 View Post
                  Chiar ma intrebam de ce se intampla asta. Manopera "chiptunerului" e aceiasi, sculele tot alea sunt in mare parte.... Cumperi un windows mai ieftin decat unele chiptunereli din astea, si ala e soft unde s-a lucrat mai mult de o zi si cu mai mult de 1 om.
                  un windows ce piata de desfacere are si ce impact, pe cand chiptuningul ce piata are?

                  Originally posted by vasile78 View Post
                  Tu ai da "mii" de euro pe "scule" ca sa traiesti apoi din tunarit cu 150 Ron/ masina? Nu-i treaba mea, dar ceva nu suna normal, scuze de of!
                  E pretul pentru logan si cam atat.Cu sculele alea nu faci doar logane,largeste-ti un pic orizontul si catre alte masini ca mai sunt si altele in afara de logan Asta e problema voastra,ca nu apreciati un serviciu oferit la pret de dumping,automat daca costa 150 lei inseamna ca e prost calitativ.Daca plateati 150 eur cat costa pentru un clio symbol,acelasi castig,acelasi motor ar fi fost mai bine
                  Last edited by Cristi_Xp; 11 January 2012, 00:56. Reason: Automerged Doublepost
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • dar cine a zis ca e 150 de lei?! am inteles ca faza1 e 350 lei si faza2 500lei. sau imi scapa mie ceva?
                    @seba: ce vrei mai exact sa spui? chiar n-am inteles din postul tau

                    Comment


                    • NDL-ule ala-i pretul la DCI, la benzinar e mai ieftin pentru ca e "caii" mai putini si potcoavele costa

                      Comment


                      • si tot nu reusesc sa vad care e diferenta?! stie cineva? cu subiect si predicat

                        Comment


                        • diferenta intre ce ? intre un motor diesel si unul pe benzina ? intreaba pe un thread dedicat,pe threadul asta se discuta altceva si deviezi de la subiect.
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • adica mai multi cai , mai multi bani
                            la benzina iti da 10 cai(corect ar fi 4-5-6) si la dizel 20cai (aastia se pare ca sunt toti)

                            Comment


                            • am inteles! multumesc Cata! deci faza2 ar putea fi prea mult pt motor? are cineva pe masina?
                              Last edited by B997NDL; 11 January 2012, 03:32.

                              Comment


                              • CristiStreulea are stage 2 de ceva timp, intreaba`l si afla pareri , din cate stiu are tot dci 70cp .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google