Dauneaza sau nu chiptuning-ul?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @FastFurious, sa inteleg ca initial ai avut 68 CP si acum ai 98 CP din soft?

    Comment


    • Fast, dupa cate stiu eu nu exista logan de 68 CP
      Probabil ai varianta cu 70 CP, dar dupa un stage 2 nu urca mai mult de 95, nu stiu cum ai ajuns tu de la 68 la 98 (diferenta de 30 CP)

      Comment


      • se mai iau in calcul si balivernele spuse de standul dyno ... d-aia e bine sa faci tot timpul un before si after , ca sa vezi exact diferenta , nu sa compari cu valorile date de fabrica.
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • si modifici 2 coeficienti pe stand si iti dai cai sau iti iei ...pe strada se vede diferenta si Da merita si NU dauneaza

          Comment


          • vreau sa iti spun ca loganurile de politie au alt soft decat al nostru si se spune ca au cativa cai in plus.asta este ce mi-a spus o persoana ce lucreaza in uzina si se ocupa cu treaba asta.deci cred ca nu ar dauna din moment ce uzina instaleaza acest soft

            Comment


            • loganurile de politie au motoarele modificate destul de mult. unele dintre ele

              Comment


              • Originally posted by Razvy View Post
                Fast, dupa cate stiu eu nu exista logan de 68 CP
                Probabil ai varianta cu 70 CP, dar dupa un stage 2 nu urca mai mult de 95, nu stiu cum ai ajuns tu de la 68 la 98 (diferenta de 30 CP)
                Nu exista Logan de 68 Cp dar exista de 50 Kw dupa cum scrie in talon.

                1Kw =1.36 Cp
                50x1.36=68 Cp
                Sigur ca nu urca mai mult la voi care nici nu ati pus vreodata masina pe un stand dinamometric, dar dupa cum se poate vedea in graficul afisat mai sus, puterea masinii mele a fost masurata pe un stand dinamometric dupa ce s-a efectuat resoftarea.
                Last edited by FastFurious; 4 January 2012, 15:41.
                sigpicFast&Furious
                Team CSR
                Logan Club CLUJ

                Comment


                • Originally posted by Razvy View Post
                  loganurile de politie au motoarele modificate destul de mult. unele dintre ele
                  la girofar ?)

                  Originally posted by biancamarius5 View Post
                  vreau sa iti spun ca loganurile de politie au alt soft decat al nostru si se spune ca au cativa cai in plus.asta este ce mi-a spus o persoana ce lucreaza in uzina si se ocupa cu treaba asta.deci cred ca nu ar dauna din moment ce uzina instaleaza acest soft
                  da, au soft special pentru girofar
                  de unde le scoateti fratilor ?Toti aveti cate un preten care are un preten care are alt preten ce are un vecin la care fratesu stie pe unu ce a lucrat candva in uzina si vinde gogosi ). Inca n-a venit nimeni la mine sa ma roage sa ii scriu acelasi soft ca la alea de politie , dar cine stie , este vreme.
                  Last edited by Cristi_Xp; 4 January 2012, 15:39. Reason: Automerged Doublepost
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • Originally posted by vasile78 View Post
                    @FastFurious, sa inteleg ca initial ai avut 68 CP si acum ai 98 CP din soft?
                    Da dor dintr-un soft bun facut la o firma care se respecta am ajuns de la 68 Cp cat precizeaza fabrica la 98 Cp masurati pe stand dinamometric.

                    Voi care sunteti contra credeti in continuare ce doriti , nu va obliga nimeni sa credeti ca resoftarea facuta la firme cu experienta in domeniu nu dauneaza, dar in acelasi timp puteti sa-i credeti pe cuvant pe toti aceia care va spun ca resoftarea dauneaza motorului sau pe toti aceia care va spun ca dintr-o resoftare au castigat zeci de cai putere dar ei nu pot dovedi acest lucru cu un grafic care sa ateste spusele lor.
                    Last edited by FastFurious; 4 January 2012, 15:45. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpicFast&Furious
                    Team CSR
                    Logan Club CLUJ

                    Comment


                    • Cateva grafice dyno se mai gasesc si aici: https://www.facebook.com/media/set/?...7374218&type=3
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • Doc nu ai ce face, ori cate dovezi o sa punem ca sa argumentam se vor gasi destui care nu o sa aiba dovezi, dar ei ''stiu sigur'' ca resoftarea dauneaza.
                        sigpicFast&Furious
                        Team CSR
                        Logan Club CLUJ

                        Comment


                        • Proști or fi ăia de la Dacia că nu le fac așa resoftate de noi...
                          Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                          Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                          Comment


                          • ''ursamajor''- Poti argumenta cu ceva concret toata vorbaria ta de aici sau numai faci prosti pe unii si pe alti i si tu esti singurul destept.
                            Eu nu fac resoftari si nici nu fac reclama la vreo firma si am postat parerea mea ca utilizator a unei masini resoftata in urma cu 20000 km si am argumentat cu ceva concret nu doar cu vorbe in vant.
                            sigpicFast&Furious
                            Team CSR
                            Logan Club CLUJ

                            Comment


                            • Originally posted by Razvy View Post
                              loganurile de politie au motoarele modificate destul de mult. unele dintre ele
                              Au alte motoare de fapt. Sunt unele motorizate 2.0 RS. Ba unele chiar au motorul de Megane RS. Fabuloase sunt...

                              Legat de topic: dauneaza in sine, insa nu suficient cat sa-ti afecteze practic masina.
                              Last edited by Cezar; 4 January 2012, 20:13.

                              Comment


                              • Originally posted by Cezar View Post
                                Au alte motoare de fapt. Sunt unele motorizate 2.0 RS. Ba unele chiar au motorul de Megane RS. Fabuloase sunt...
                                Numai ca le lipseste carburantul si soferii care sa fie in stare sa le conduca.
                                sigpicFast&Furious
                                Team CSR
                                Logan Club CLUJ

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google