Roata Rezerva GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Azi am achizitionat o rezerva slim(115/70R15),e aproape noua.A trebuit alezata janta.Cred ca e de Golf 3.
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • 115/80r15 e mai comuna pe opele

      Comment


      • Originally posted by D-FENS View Post
        Azi am achizitionat o rezerva slim(115/70R15),e aproape noua.A trebuit alezata janta.Cred ca e de Golf 3.
        Roata sta pe verticala in spatele banchetei?

        Comment


        • O tin pe balcon,doar cand ies din oras o bag in portbagaj.Nu am vreun sistem de prindere,desi n-ar strica,doar o pun in portbagaj.
          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

          Comment


          • Dar ati incercat din curiozitate daca sta lejer in spatele banchetei, intreb ca nu stiu ce roata sa aleg pe 14'' sau 15''?

            Comment


            • Am incercat provizoriu si eu cred ca e ok.
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • Am gasit la cineva o rezerva cu anvelopa Michelin 115/70/15. S-ar potrivi si pe fata si pe spate la Logan in caz de pana? Sau atinge nu stiu ce pe-acolo?

                Comment


                • depinde de ET, trebuie verificat. Dar, din cat s-a discutat pana acum, nu s-a gasit inca roata ingusta sa nu mearga pe Logan. merg inclusiv cele mici 105/70r14 de golf 2 sau 3. La mine mergeau inclusiv peste etrierii de van (care sunt mai mari decat aia stock).

                  Comment


                  • Am zis sa o iau fara s-o probez, dar mai bine ii fac o proba inainte. Mersi.

                    Comment


                    • Roata R13 de Renault 5 . ....e mult mai ingusta !
                      E 50 lei una echipata !
                      Daca faci pana pe fata trebuie sa faci rocada cu o roata spate si apoi o pui pe asta pe 13 pe spate !
                      sigpic
                      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                      Comment


                      • salut.de unde ai luat roata slim si la ce bani k eu caut k un besmetic si nu gasesc.PS.La ce banuti ai luat-o??poate-mi spui si dimensiunile exacte sau mai bn zis complete.nu de alta,dar vreau sa stiu ce sa caut mai exact,sa nu dau gres.ms.Respect!

                        Comment


                        • Rezerva ingusta R13 de la un VW Lupo se potriveste la Logan pe spate? Am o bucata si nu stiu daca sa o duc la strung sau nu.

                          Comment


                          • De ce oare va complicati voi cu improvizatii nu stiu.am pe doua masini gpl si la nici una nu am roata de rezerva,adica le am dar le tin la subsolul casei.Am avut grija sa le incalt pe amandoua cu cauciucuri noi,iar pentru drum lung am luat un spray cu nu stiu ce in el.La megane-ul din 2007 rezerva,cricul si celelalte accesorii sunt nefolosite si are 158500 km.Oricum daca as face pana oriunde si ar ploua rau de tot credeti-ma ca as prefera sa chem platforma decat sa ma faca ciuciulete si sa ma mai si imbolnavesc stand si schimband roata.
                            Last edited by leopardu; 20 December 2015, 18:26.

                            Comment


                            • Fiecare cum crede, eu prefer sa am o roata de rezerva in portbagaj. Si acum am noroc ca am verificat mai atent rezerva de la Arosa si este 105/70 R14 deci...la strung cu ea )

                              Comment


                              • Cauciucuri noi si spray am si eu. Dar parca tot roata de rezerva e mai sigura.
                                Apropo, o tin in balcon si o iau doar cand am drumuri in afara orasului.
                                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google