Roata Rezerva GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    mai baieti cautati pozele mele cu sistemul meu de prindere roata incape fara probleme ridicata pe bancheta spate si fixata de ranforsarea aceea de pe mijlocul banchetei , eu am facut si omologarea gpl in rar cu rezerva asa , au intrebat daca aia e rezerva mea si au vrut sa vada pe cat este , in rest nici o problerma si spatiu slava domnului in portbagaj cu ea

    Comment


    • #47
      va rog si eu un lucru.
      vreau si eu sa bag gpl pe logan si sunt in dilema...sa iau butelie de 28 litri si una toroidala si sa bag roata de rezerva in portbagaj.(pentru logan berlina absplus)

      asa ca v-ar, ruga, daca puteti si daca vreti sa puneti cateva poze sa vad si eu cam cum stau rotile de rezerva prin portbagaj si cam cat spatiu mai ramane(eu folosesc masina 80-85% pt drumuri exterior, cu inca 1-4 persoane in masina, deci spatiul e destul de important)

      Comment


      • #48
        poze nu am dar iti recomand o butelie mai mare cu umplere de aproximativ 43l asa vei avea o autonomie de drum mai mare si nu vei fi nevoit sa alimentezi mai des. Si rezerva normala ocupa ceva loc dar pusa intrun colt vei avea suficient spatiu plus ca vei putea depozita bagaje etc chiar pe ea.

        Comment


        • #49
          recomand sa-ti iei de la dezmembrari o rezerva ingusta dupa o masina straina sau cauta la bursa ca erau niste baieti care vindeau si astfel locul pe care il ocupa rezerva il reduci la jumatate.Butelie sa-ti pui cea toroidala de 42 litri .

          Comment


          • #50
            Imi dati si mie detaliile exacte la o janta rezerva subtire. Am gasit in targ ceva ieftin da sa stiu ca se potriveste, deci eu stiu ca tre sa fie 4x100 pe 15. Mai tre ceva in plus?! Si apropo e vreo problema daca se foloseste pe fata sau spate? Ideea e ca in cazul in care tre sa fac 50 km pana la primu service e vreo problema daca e folosita pe fata sau spate??
            Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

            Comment


            • #51
              mai exista un indiciu notat cu E
              este pozitia de prindere la prezoane decalata fata de jumatatea gentii
              adica cat iese in exterior roata
              atentie la etrier

              ,,DE_TOATE,,

              Comment


              • #52
                MAi direct, am gasit una de golf3...se potriveste pe logan?!
                Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                Comment


                • #53
                  da, dar nu si gaura mare din mijloc. p'aia tre s-o duci la un strung sa-ti ia din ea.

                  PS: parca-i pe 14 aia de golf 3 . eu d'aia am. pe 14' si merge perfect pana la prima vulcanizare
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • #54
                    Da e pe 14, merge pusa si pe fata si pe spate fara probleme?! Ca tot am citit si nu am inteles 100%...Si apropo unde ai pus-o? Intra pe verticala in spatele spatarului?? Poti pune o poza sa vad cum a iesit?!
                    Last edited by virago; 26 March 2011, 08:30.
                    Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                    Comment


                    • #55
                      pana la prima vulcanizare merge. daca nu iei din gaura din mijloc merge numai pe spate. nu am pus-o niciodata din fericire. nu mi-a intrat pe verticala in spatele spatarului. o las prin portbagaj ...
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • #56
                        deci asta era treaba cu roata din fata?
                        Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                        Comment


                        • #57
                          Daca nu are gaura din mijloc suficient de mare nu merge nici pe fata nici pe spate(forma butucilor fata spate e identica)

                          Comment


                          • #58
                            Si atunci care ar fi problema pe fata?! Am auzit ca unii spun ca merge nulai pe spate...care e problema?!
                            Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                            Comment


                            • #59
                              loveste in etrieri. este nevoie de una pe 15" mai ales in cazul celor cu discuri ventilate/etriere de van.

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by alexanilie View Post
                                Cea mai buna solutie este urmatoarea: Se sudeaza patru suruburi sub portbagaj deoarece nu se pot da gauri din interior spre exterior sau invers din cauza rezervorului de gpl, se ataseaza o roata de rezerva subtire de 15" si patru piulite cu seibi plate. Astfel grosimea rotii nu depaseste puntea spate de aici niciun risc de a agata ceva pe drum. Si un sac menajer in caz de pana pt roata sa nu murdareasca bagajele in portbagaj. Avantaje: roata de rezerva la purtator si portbagaj gol. Eu asa am facut urmeaza poze cat de curad.PS. cand se sudeaza se scot bornele de la baterie.
                                buna ideea...si daca faci pana? schimbi...dar roata "panata" unde o pui ca sa ajungi acasa sau la vulcanizare? daca sa zicem ai portbagajul plin?
                                AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google