Roata Rezerva GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Va multumesc am rezolvat.

    Comment


    • #92
      Eu am rezerva ingusta pe 14 lipita de bancheta spate.
      Poze:
      Attached Files
      Last edited by kissfm; 11 February 2013, 01:17.

      Comment


      • #93
        Tot pe 14 am si eu insa i-am facut o cutie

        Are cineva idee ce presiune trebuie sa fie in rotile astea?

        Comment


        • #94
          Scrie pe ele. Cauta dupa: INFLATE TO......

          Pe al meu e 4,2 Bari.
          Interfete instalatii GPL

          Comment


          • #95
            Tot asa parca am si eu.O sa ma uit si va zic.

            Am intrebat pentru ca ramasesem oarecum surprins deoarece mi se parea destul de mare presiunea fata de o roata normala.

            Comment


            • #96
              Azi am cumparat si eu o roata ingusta de rezerva de golf 3, la gauri este buna dar la gaura din centru este putin mai mica cam cu 2 mm ,ca sistem de prindere in portbagaj o sa folosesc surubul care tinea fixa fosta roata de rezerva normala si care a fost taiat pentru a pune butelia de GPL!
              Last edited by radu2008; 9 May 2013, 13:46.

              Comment


              • #97
                Am pus pe bazar bucuresti o roata din-asta. Gata alezata. Nu mai folosesc asa mult masina, voi folosi una din rotile de iarna. Am folosit-o doar o data, de curiozitate

                Comment


                • #98
                  am cumparat o roata de VW 4x100 la pretul de 50 lei din Targ Vitan-Buc. Dimensiunea anvelopei Continental e 105/70/R14 iar DOT e 087( din trei cifre, am inteles ca cele de dinainte de 2000 erau pe 3 cifre dar aceasta roata nu cred sa fie din 1997 deoarece arata prea bine, are tepii pe ea si nu se vad deloc fisuri fine care apar la anvelopa odata cu imbatranirea fie ca e folosita fie ca nu, sa aiba 16 ani e imposibil poate 6 ani, presupun ca la rotile subtiri s-a pastrat marcajul din 3 cifre>daca e cineva mai avizat sa si dea o parere^.Cu un burghiu de metal si bormasina am marit gaura centrala si la proba pe masina merge perfect, pe spate, pe fata nu am pus-o dar e indeajuns asa.Dupa o frana mai brusca cu ea montata s-a aprins martorul @abs@ presupun ca a detectat o forta de frecare mai mica si a interpretat-o ca defectiune.In portbagaj are loc perfect atat culcata cat si in picioare lipita de bancheta, daca luam R15 nu incapea decat inclinata. In concluzie, recomand tuturor sa si ia o roata ingusta pentru rezerva! o zi buna!
                  Last edited by draculaflying; 2 October 2013, 15:09.

                  Comment


                  • #99
                    pe fata nu-ti merge. etrierul e mai lat . ABS-ul s-a aprins pt ca detecta pe o roata mai multe rotatii decat pe celelalte , dar cand pui roata normala in loc se stinge automat.

                    si eu recomand !
                    o/____\o
                    (i)
                    .........

                    Comment


                    • aha am inteles treaba cu ABS! cu DOT ul asa e si la tine din 3 cifre?

                      Comment


                      • La mine e bridgestone made in japan 110/70/14 parca. DOT-ul nu l-am vazut nicicum. Oricum nu-mi fac probleme de asta.
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • salutare
                          eu mi-am luat un compresor auto pentru a umfla roata cat sa ma ajute sa ajug pana la prima vulcanizare si pe care il folosesc pentru drumurile scurte din oras.

                          Comment


                          • si pt extern?/

                            Comment


                            • cosmine, ce faci daca din pura intamplare ai o explozie?

                              Comment


                              • o uNfla la loc cu compresorul
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google