Roata Rezerva GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by Costi-bc View Post
    la prezoane da , dar la gaura de centrare (cea mare din mijloc) eu cred ca-i mica. probeaz-o pe fata ...
    fara proba ca nu merge.
    trebuie strunjita putin la gaura de mijloc ca sa intre pe butuc.
    bafta


    Originally posted by kti View Post
    et48
    se gasesc greu

    sa nu uitam ET48 sau mai mic asta ca sa fie mai afara de caroserie atinge etrierii.
    Last edited by kti; 4 October 2011, 18:24. Reason: Automerged Doublepost

    ,,DE_TOATE,,

    Comment


    • #77
      nu poate nimeni sa vada cat au rezervele de opel pe 15" inguste, sa vedem daca merita cautate?

      Comment


      • #78
        Asta care o am are ET49.

        Comment


        • #79
          dupa noua legislatie cu anvelope de iarna obligatorii , in caz de zapada sau polei trebuie anvelopa de iarna si pe rotita asta mica '' rezerva'' , ca idiotii aia care au facut legea nu inteleg termenul de rezerva care se foloseste pina la primul servis pentru reparatii si cu limita de viteza si km parcursi cel putin in cazul rezervelor inguste speciale.

          Comment


          • #80
            sall

            vreau si eu sa stiu pana la urma cine are roata de rezerva subtire si care sunt dimensiunile ei, eventual de unde pot sa-mi cumpar

            Comment


            • #81
              mosule rota o cumperi de la baietii care aduc masini din germania opel sau volswagen , dimensiunea obligatoriu sa fie r15 4X100 iar inelu de centrare( gaura de butuc) trebuie sa fie de 6,01 mm daca nu este atat si garantat nu este ca nu se face cu dimensiunea aia te duci la strung si dai la baiat ceva si o face in doi minuti . pret roata maxim 100-150 pe criza asta nu da mai mult si la strung undeva pina la 25 lei .
              daca nu gasesti pe r15 merge si r14 4X100 , pana la prima vulcanizare este beton si aia .

              Comment


              • #82
                Vreu sa va intreb daca s-ar potrivi roata de rezerva de Golf 3 cu 4 prezoane, 105\70\14,la Logan bineinteles pana la prima vulanizare.Va multumesc

                Comment


                • #83
                  ai raspunsul mai sus
                  se mai potrivesc si rezervele inguste de opel 4x100 dist intre prezoane

                  Comment


                  • #84
                    OK mersii de 14 mi-am comandat.

                    Comment


                    • #85
                      Salutare, mi-am luat si eu roata de rezerva ingusta. Roata este de vw 4x100 cu guma continental 115/70/15. ET - ul este 40, nu am putut sa o montez sa vad daca nu atinge pt ca trebuie sa o duc la strung sa ia din gaura pt butuc. Sper sa fie buna, si sper sa nu am nevoie de ea niciodata.

                      Comment


                      • #86
                        Stie cineva? ,undeva? in cj ceva strung unde se pote freza sa fie perfecta pt Logan??? mersiii

                        Comment


                        • #87
                          Strung unde sa poti freza nu cred ca ai sa gasesti prea usor
                          Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                          Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                          Comment


                          • #88
                            practic de unde trebuie frezata jata de golf 3 pe 14 .....si cati mm ??? va multumesc

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by mariuscj View Post
                              practic de unde trebuie frezata jata de golf 3 pe 14 .....si cati mm ??? va multumesc
                              3-4 mm la gaura centrala !

                              Comment


                              • #90
                                salut gaura pentru butucul sau tamburul de logan 60,05 mm

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google