Roata Rezerva GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pe intern folosesc compresorul iar atunci cand am un drum in afara iau si roata cu mine

    Comment


    • va salut! e buna ideea cu kitt-ul pentru pana dar mai sigura este o roata mica in portbagaj eu sunt patit))

      scz, am postat gresit acum ma duc in "bursa" sa pun si poze insotite de mai multe detalii"... sunt din Bucuresti
      Last edited by superfnoopy; 20 November 2013, 23:09. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Ma gandeam sa desumflu roata de rezerva si sa o fixez in picioare lipita de spatar. In portbagaj oricum am mereu o pompa. Credeti ca o stric, adica se deformeaza cauciucul in timp?

        Comment


        • Se deformeaza in timp.

          Partea mai proasta e ca daca se dezlipeste anvelopa de janta, nu o mai poti umfla cu pompa pentru ca nu poti face presiune suficienta, anvelopa neavand camera.
          Logan GPL 1.4

          Comment


          • Ionut esti belea
            Credeam ca le-am "auzit" pe toate... dar m-ai dat pe spate ...
            Cand iti mai "fata mintea" sa mai dai si la altii din pui
            Nota 10 pt o gandire neconventionala ...

            La Logan merge o roata slim fara probleme prinsa de bancheta...daca ai sa cauti un pic gasesti pe la dezmembrari sau vulcanizari...sant destui care renunta la ea pt roata mare...
            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

            Comment


            • Pfuuuuuu....am uitat de topicul asta.Usor,usor vine caldurica si implicit apar ocaziile de plimbarit,concedii si alte alea...
              Eu am un spray pentru pene dar o roata de rezerva m-ar face sa stau mai linistit.
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • Moog, cautam si eu solutii! Roata aia mi-a blestemat zilele, mai ales cand trebuia sa iau toata casa dupa mine: carut, patut, nevasta copil... De renuntat la ea nu ma indur caci este noua iar variante slim ce am gasit eu erau vai de ele. Momentan am legat-o cu o chinga si am pus-o in picioare. Totusi, la nevoie cred ca o sa scot putin aer din ea!

                Comment


                • Mai cauta...eu am facut-o vreo 2luni...si am gasit una nefolosita...
                  Ideea e ca se deformeaza cauciucul, si cand ai sa ai nevoie chiar daca ai pompa nu o sa mai etanseze pe janta...ghici ce o sa se intample ?
                  Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                  Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                  Comment


                  • Daca ai gume bune ia un spray pentru pana de cauciuc sau daca-ti da mana,un kit de pana care are in componenta un compresor si un bidon cu solutie care se baga in roata cand faci pana.Eu am renuntat la roata a 2 a zi,si dupa 20k nu am avut nici un incident.Am in portbagaj spray-ul magic

                    Comment


                    • Si te poti baza pe spray pana la prima vulcanizare?Ca eu asta am.
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • Si daca se taie cauciucul pe laterala poti sa te pe el spray...am patit-o...
                        Am spray, compresor, snur smecher, roata slim am o greata sa raman pe coclauri si sa dau din maine de tampit...
                        Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                        Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                        Comment


                        • Ideea mea era sa dezumflu roata atat cat sa o pun pe orizontala, lipita de bancheta, prinsa cu chinga sa o tina pe pozitie si apoi sa bag aer in ea sa nu ramana chiar pe pana. Mai sondez ... Din ce am citit pe ici colo, roata slim pe 15" tot nu are loc, trebuie una pe 14". Cum eu plec pe distante mari, nu ma simt pe deplin confortabil cu o roata second si mai mica, mai ales ca am 2 copii mici la bord.
                          Last edited by ionut27; 17 March 2014, 17:50.

                          Comment


                          • O poza cu rezerva mea de Golf 3, pe 14", pe care am acoperit-o cu o husa.
                            Attached Files
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • Intrebare: ai folosit-o pana acum? Daca da, cum se comporta masina? Poti merge cu ea cateva sute de km?

                              Comment


                              • N-am folosit-o si nici n-am de gand s-o fac.

                                De ce ai nevoie sa mergi cateva sute? Ideea e sa te duca pana la prima vulcanizare, nu sa faci turul tarii cu ea.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google