Roata Rezerva GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Cand alegi varianta asta, iti asumi niste riscuri. Un mare risc ar fi sa tii roata cu pana in brate pana la prima vulcanizare, in caz ca ai masina plina pana la refuz
    Roata de rezerva mica a stat in portbagaj. Presupunand prin absurd ca portbagajul este plin ochi, vei pune roata cu pana in locul rotii de rezerva, iar bagajele care nu mai incap in portbagaj le vei baga la picioarele pasagerilor din spate, pana la prima vulcanizare.

    Comment


    • #62
      cam asa arata o rotita ridicata pe bancheta spate si nefolosita doi ani de zile , cred ca pana la prima pana schimb si anvelopele cu altele noi . apropo pe unde gasim o astfel de anvelopa ca ea in timp se mai degradeaza chiar daca sta de geaba a mea are an de fabricatie 2004
      Attached Files

      Comment


      • #63
        Ti-a intrat pe verticala acolo?! Nu pot mari pozele sa se vada mai bine...e pe 14?
        Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

        Comment


        • #64
          este exact asa cum se vede si este pe R15 prinsa cu un surub si piulita de traversa metalica de pe mijlocul banchetei . roata nu sta perfect lipita in zona de sus pentru ca in interiorul ei am o mie si una de nimicuri .scuze la poze sunt mai vechi si nu mai merg marite .

          Comment


          • #65
            Daca intra asa e super, am gasit ceva si eu pe 15...cam ce tre sa scrie pe cauciuc sa nu am probleme? Oricum tre marita gaura aia la strung nu?
            Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

            Comment


            • #66
              pe cauciuc nimic , doar sa ai noroc sa gasesti una mai noua ca an de fabricatie , dar daca e nefolosita asta e , iar gaura de centrare trebuie luata putin la strung . a era sa uit ET am impresia ca trebuie sa fie mai mic pentru a nu atinge etrierii cand se foloseste pe fata

              Comment


              • #67
                Poi zi cat tre sa fie Et-ul, am gasit la cineva rezerve si sa iau care-i mai buna sa nu fie nicio problema daca o folosesc pe fata sau spate...oricum la strung nu e asa mare lucru, chiar daca nu te pricepi in 10-20 lei rezolvi problema.
                Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                Comment


                • #68
                  et50
                  et49
                  se gasesc greu

                  ,,DE_TOATE,,

                  Comment


                  • #69
                    senpotrivesc de minune alea de honda. am gasit cu 200 de lei, vine la fix si nu trebuie modificat nimic. merita?

                    Comment


                    • #70
                      Eu am luat de W, cu 50 lei, cu tot cu tepii aia de noi pe cauciuc, dar, a trebuit sa o duc la strungar unde am mai dat 10 lei modificarea!! Daca nu vrei sa te complici si da perfect acolo eu zic ca merita...
                      Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                      Comment


                      • #71
                        Şi eu am de WV a trebuit să-i lărgesc gaura la 60 de mm, însă n-am avut nevoie de ea şi sper nici să n-am vreodată. Am cauciucuri bune şi de vară şi de iarnă, pentru că e criminală ipoteza să faci vreo pană cu portbagajul plin de bagaje.
                        Despre soluţia priponirii ei cumva în portbagaj, azi, am luat o bobină deflectoare de la un tub cinescop şi cu ea am legat roata de cric. În lipsa acesteia cred că se poate lega acea roată cu orice fel de cablu sau coardă.
                        După ce am modificat gaura am pus-o pe maşină şi nu am sesizat vreo atingere de etrier.
                        Last edited by bleumineral; 15 September 2011, 21:12.

                        Comment


                        • #72
                          da, dar unii mai au etrere de van..

                          Comment


                          • #73
                            Am gasit roata de rezerva 125/85/r15 de opel , 4x100.
                            Este buna? mai trebuie marita gaura la strungar?

                            Comment


                            • #74
                              se potriveste perfect roata de opel 4x100

                              Comment


                              • #75
                                la prezoane da , dar la gaura de centrare (cea mare din mijloc) eu cred ca-i mica. probeaz-o pe fata ...
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google