Consum Logan GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut ,Logan 1.4/2010 instalatie L.R montata pe 24-01-2015 rezervor 59l/alimentat 46 litri am parcurs 475 km din care 270 extraurban.

    Comment


    • De ceva timp fac numai drumuri scurte in oras si se simte la consum 15.5l gaz/100km

      Comment


      • consum

        logan 1.4 cu brc injectoare zavoli
        alimentat 200 lei gaz si 50 lei benzina am facut un pic peste 600 km
        considerand cei 10 l benzina la 100 km
        raman pe gaz cu 200 lei circa 500 km adika 67 L gaz = 500km in oras.. am uitat sa mentionez.... aproape toti cei 600 km sunt facuti in oras si drumuri scurte de maxim 7 km... plecat de pe loc aproape de fiecare data cu motorul rece.

        deci real... in oras 13.5% gaz... probabil aveam 11-12 pe benzina in aceleasi conditii
        Last edited by cristianu; 2 February 2015, 20:18.
        www.loganclub.ro

        Comment


        • Doar in Bucuresti in orele de varf. Dimineata intre 8-9:30 si seara intre ora 18-20. Unirii, Colentina.
          Consumul pe GPL a fost de la plin la plin. 40 l merg 340 km.

          Comment


          • @cristianu
            Unde ai montat instalatia? Un pret?

            Comment


            • @danut1900
              botosani
              3000 cu toroidal 57L
              www.loganclub.ro

              Comment


              • Cu ultimul plin (47 litri) am mers aprox 530 km in regim mixt(undeva la 39 kmh media pe CB), insemnand un consum mediu de 8,87%. Curios lucru, pe CB, imi afiseaza tot 8,8%.

                Comment


                • Vreau sa imi montez o instalatie GPL pe Logan. Un prieten mi-a recomandat Tomasetto (montaj la AGR). Vreau sa stiu daca sunt diferente de consum semnificative intre instalatiile de la diversi producatori.

                  Comment


                  • Bucuresti- Buzau- o comuna la 30 km Buzau- Buzau- Bucuresti.
                    Bagaje medii 2/4 persoane 8.4% afisat pe bord app 9% consum GPL
                    Mers 'normal'adica 60-70- 80 localitati 140 afara
                    De mentionat ca la dus intre Urziceni si Buzau am mers pe benzina- facusem cam multi kilometri de cand nu am mai mers pe benzina exclusiv- app 1,500 km.
                    Saab 9-5 Aero

                    Comment


                    • Ma oftic, am cel putin 1 litru in plus la consum in stilul asta.

                      Comment


                      • Din ce am observat eu 16v u consuma f bine cam pana in 120, dupa aia lipsa aerodinamicitatii incepe sa isi cam spuna cuvantul.
                        Saab 9-5 Aero

                        Comment


                        • Cu aproape 45 litri am mers 520 km mixt si legal, reiesind un consum mediu de 8,65%, viteza medie fiind de 39 kmh, iar CB imi arata 8,5%.
                          Pretul per litru a fost de 2,69 (acum l-au facut 2,79), deci am mers cu 23 lei/100 km, care, daca nu ma insel, ar fi primul cost minim obtinut de mine per km.

                          Comment


                          • Foarte bun consumul andrey
                            sigpic

                            Comment


                            • Consumul intr-o saptamana in oras a fost aproape 15/100km gaz, deci ii place gazul in oras la nebunie.
                              Ieri am scos un consum de 10.2l/100km gaz, asta in afara si in limita de viteza cu foarte putine lini rosi. Viteza medie a fost undeva 59 km/ora.
                              Discover the magic of the internet at Imgur, a community powered entertainment destination. Lift your spirits with funny jokes, trending memes, entertaining gifs, inspiring stories, viral videos, and so much more from users like i860.

                              Comment


                              • Atat timp cat pretul benzinei creste mai mult decat pretul gazului un consum ceva mai ridicat tot nu va mari costul/km la GPL peste costul/km la benzina. Probabil o instalatie buna montata la un service cu experienta contribuie la reducerea consumului.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google