Posesori Instalatii GPL - Landi Renzo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ursamajor
    replied
    Îhî, d-ăsta am şi eu. Buuun!

    Leave a comment:


  • kkhheelloo
    replied
    intra si de 59 de litri cu volum util de cam 47 de litri

    Leave a comment:


  • plopii
    replied
    Eu sunt adeptul rezervorului toroidal in locul rotii de rezerva si inlocuirea eicu una ingusta; asa iti pastrezi portbagajul intact. La Logan intra toroidal de 53 l in care iti intra 42 l cu care mergi 500 km. extraurban pe usor.
    Faci cum vrei....

    Trimis de pe al meu Sirius Z folosind Tapatalk

    Leave a comment:


  • manujupanu
    replied
    sal nu mai vrea nimeni sa raspunda in legatura cu butelia aia ,, / patrata \,,

    Leave a comment:


  • manujupanu
    replied
    sal

    cum patrata cred ca faci misto nu am auzit de asa ceva ,stiu ca e in spatele la bancheta si turoidala la roata de rezerva

    Leave a comment:


  • moog
    replied
    S a discutat la greu pe aici...
    Una patrata este ideal...

    Leave a comment:


  • manujupanu
    replied
    sal

    As vrea sa montez si eu luna asta o instalatie de gpl lr su ma tot gandesc ce butelie sa pun .Puteti cateva sfaturi ,idei

    Leave a comment:


  • moog
    replied
    Bobina /bujie/fisa nu cred...ar fi mers prost si pe GPL
    Poate nu e bagata bine mufa la injector...vezi daca se intampla ceva cu mersul daca scoti cite o mufa de pe inj de benzina...

    Leave a comment:


  • synergist
    replied
    salut Ionut,

    ca sa vezi daca au conectat toate injectoarele, e simplu de caut asta ...sunt fix in fata motorului - verifica le mufele

    apoi verifica mufele si la bobinele de inductie - sa fie si bobinele apsate bine ca or fi smintit ceva...

    sau, o fi murit o bujie/bobina?

    multa bafta

    Leave a comment:


  • ionut088
    replied
    salutari,sunt nou pe forum,mi.am pus o instalatie landi renzo la LAZAR SERVICE DR TR SEVERIN, si pe benzina masina merge in 3 pistoane,e posibil sa.mi fi stricat la montaj injectorul sau sa fie ceva din legaturile firelor cand au legat rampa de injectoare de la gaz? pe gaz motorul merge bine,rotund,liniar... multumesc

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google