Posesori Instalatii GPL - Landi Renzo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sndclaudiu
    replied
    Salut, pentru Logan 1,4 cu instalatie montata de fabrica sunt recomandate injectoarele de culoare verde. Injectoarele de culoare verde au fost inlocuite cu unele portocalii care au 12 gauri pe laterala corpului de inox in loc de 4 ca la modelul verde. Acest lucru permite utilizarea unui gaz de mai slaba calitate si injectoarele numai sunt succeptibile infundarii.
    Pretul unui injector nou este 225 lei.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • nucu68
    replied
    Ce culoare sa aleg pentru injectoarele Landi? Vad ca pe piata sunt negre, albastre, verzi. Ma rog, toate culorile. Care e diferenta dintre o culoare si alta? Instalatia e din fabrica 2007

    Leave a comment:


  • nucu68
    replied
    Scuze dar nu inteleg ce vrei sa spui

    Leave a comment:


  • vdmihai
    replied
    Le-am tras in poza
    Mi-a dat eroare la upload pe forum.


    Leave a comment:


  • nucu68
    replied
    Cu ce tipuri de injectoare pot fi inlocuite cele de la Landi ? Am instalatie din fabrica 2007

    Leave a comment:


  • moog
    replied
    Depinde de injectoare...
    Sună și vorbim.

    Leave a comment:


  • vdmihai
    replied
    Originally posted by moog View Post
    Citi km are tigaia?
    Instalatia gpl are 142.000 km de cand este montata. Bineinteles nu toti km i-am facut pe gpl, am mers si pe benzina

    Leave a comment:


  • moog
    replied
    Spune și tu mai multe detalii. După vârsta nu pot ghici ce înălțime ai, etc... Să îți zicem de ce te doare stomacul deja treci în zona Mama Omida

    Leave a comment:


  • Cuzuban
    replied
    Salutare băieți....am instalatia din 2013.merge perfect.dar am o mica problemuta.cand sta la relanti tremura masina,destul de stresant.ma misca si pe mine,asa de inresificate sunt miscarile.sa fie ceva de la inatalatia gpl ?

    Leave a comment:


  • moog
    replied
    Citi km are tigaia?

    Leave a comment:


  • vdmihai
    replied
    Salutari, intampin o mica problema aparuta dintr-o data si cum nu am nici o sansa sa ajung la service in perioada asta, o expun aici, poate imi dati vreo sugestie.
    Dupa un drum lung, gen 200-300 km efectuati pe gpl, daca las motorul la ralanti merge cam urat, ca si cum ar da rateu, parca s-ar chinui sa stea la 750 rpm. In mers nu face absolut nici o figura! De asemenea daca merg pe benzina chestia asta nu se intampla, sau daca o trec pe benzina la ralanti, isi revine.
    1.2 16v, instalatie Landi Renzo, reglaj culbutori facut in urma cu ~10.000 km, filtre schimbate in urma cu ~6000km +reglaj, senzor presiune schimbat de ~2000 km(senzor original luat din reprezentanta!nenorocitu' a tinut putin peste 30.000km!).
    Mentionez ca la drumuri scurte ~50 km, nu face nici o problema. Sa fie injectoarele pe duca?
    Multumesc, un An nou Fericit!Sanatate!

    Leave a comment:


  • nucu68
    replied
    Merci. Oricum trebuie sa schimb si butelia. La ultimul ITP au inchis ochii băietii. Cert e ca la butelie am luat plasa, Nu stiam ca trebuie inlocuita la 10 ani. Cand am cumparat masina, 2007, butelia ava deja o vechime de 2,5 ani. Are data stantata. Asta e, desi mie mi se pare mai supus uzurii rezervorul de benzina decat cel de gaz. Si inca o intrebare. Injectoarele de la Landi se pot curata sau sunt de unica folosintă?

    Leave a comment:


  • adi xxl
    replied
    in carte se trece numai daca schimbi butelia ,ca pe ea e scrisa seria

    Leave a comment:


  • nucu68
    replied
    Daca schimb injectoarele Landi din fabrica cu altele, Valtek de exemplu, trebuie sa fac modificari si la RAR in CI?

    Leave a comment:


  • Lucian-Twingo
    replied
    Thediablo eu iti recomand sa ii dai un telefon lui Moog si te va lamuri, deoarece nu este tot timpul online. Pe mine cu ceva timp in urma m-a ajutat cu niste sfaturi.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google