Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • vezi ca poate reusesti sa o aplici pe geam, pe interior, in preajma prinderii oglinzii, pe bucata neagra.
    tragi firul pe sub tapiserie, prin montant, pe sub carpeta si gata.

    am mai vazut artificii d-astea la "baetzashi" cu "cinciare"

    Comment


    • Direct pe bord, în dreapta, cu bandă dublu adezivă.
      Am încercat cu GPS Test diverse poziționări ale antenei GPS sub bord.
      Recepția scădea semnificativ.
      Așa că am renunțat la... estetică.
      (De fapt... nu mă deranjează câtuși de puțin.)
      Last edited by unicu; 6 August 2022, 21:42.
      Logan 1.2 16v 2012

      Comment


      • Originally posted by unicu View Post
        Direct pe bord, în dreapta, cu bandă dublu adezivă.
        Am încercat cu GPS Test diverse poziționări ale antenei GPS sub bord.
        Recepția scădea semnificativ.
        Așa că am renunțat la... estetică.
        (De fapt... nu mă deranjează câtuși de puțin.)
        Dacă poți îmi spui pe unde ai tras firul, eu mă găndeam dacă pot să-l pun pe bord, pe unde vine aerul la parbriz, dar nu știu dacă pot scoate firul pe acolo....am luat o navigatie originala second da încă n-am apucat să o montez....mai trebuie să iau antena, mă gândeam să iau și aia originală....

        Comment


        • Asa cum bine s-a scris anterior antena GPS se poate monta si in alta locatie (convenabila), important insa este sa asigure o buna receptie, atasat si cateva capturi cum este pe masina mea cu MediaNav original montat in fabrica, poate sunt de folos si altor colegi.
          Attached Files

          Comment


          • Originally posted by cbota View Post

            Dacă poți îmi spui pe unde ai tras firul, eu mă găndeam dacă pot să-l pun pe bord, pe unde vine aerul la parbriz, dar nu știu dacă pot scoate firul pe acolo....am luat o navigatie originala second da încă n-am apucat să o montez....mai trebuie să iau antena, mă gândeam să iau și aia originală....
            O antena "Made in China" e mult mai ieftina si are cablul de vreo 2m.
            Eu am trecut cablul pe deasupra torpedoului, l-am prins de manunchiul de fire de langa stalp, apoi pe sub cheder, am desfacut ornamentul stalpului dreapta fata si am lipit antena fix langa parbriz, cam la 10 cm de stalp.
            Pe la grila de aer nu poate fi tras, deoarece acolo sunt conductele de aer.
            Last edited by unicu; 8 August 2022, 21:57.
            Logan 1.2 16v 2012

            Comment


            • Antena de origine este montată în spatele ceasurilor.
              Attached Files
              Logan 1.2 16v 2012

              Comment


              • cum pot adauga harti noi, la un moment dat stiu ca puteai achizitiona pachetul chiar din aplicatia Dacia nav de pe PC. Acum nu mai exista optiunea asta. Sugestii?

                PS am doar Romania si Bulgaria

                Comment


                • Probabil au trecut cele 90 de zile gratuite ptr a putea actualiza hărțile. Acum o poți face pe bani la Dacia sau manual acasă. Trebuie sa ști ce versiune este medianavul și în funcție de asta vei actualiza și hărțile, adică MN1, MN2, MN3.

                  Comment


                  • Pentru cine doreste, cu putina intarziere (multumiri alex1ioan pentru info, acum le-am actualizat si eu) am urcat o arhiva doar cu hartile Romania si Bulgaria Here 2022 Q2 pe: https://gofile.io/d/1AIN3a

                    Comment


                    • Salut!
                      Din cate stiu, nu se poate seta apelul in asteptare pentru medianav din 2019.
                      Daca are cineva o solutie prentru asta, rog un raspuns.
                      Multumesc!

                      Comment


                      • Am vazut ca digi online este vizibil si in android auto, navigatia originala de pe DACIA. Ce player trebuie folosit (instalat) ca sa se vada video. Eu am instalat Car Stream si se vede ok pe youtube, dar nu merge pe digi online.

                        Comment


                        • Digi online e doar audio pentru android auto!

                          Comment


                          • Digi emite și radio, ai rezolvat problema.

                            Comment


                            • Buna ziua,
                              Am montat o navigație LG DACIA cu android versiune soft 1.0.15.1 și am activat cam tot ce se poate. Îmi lipsește doar camera de mers înapoi. Am găsit așa ceva:
                              Camera mers inapoi DACIA Logan II Targu Jiu • OLX.ro
                              Dacă e compatibilă, păreri desre ea, dacă are cineva montată poate să-mi spună și mie părerile. Nu sunt cramponat de acest model, dar am înțeles după cod (Referinta: 8201595516) că e originală, deci teoretic n-ar trebui artificii de adaptare.
                              Nu dați cu parul că n-am citit tot ce ține de asta pe forum...are 382 de pagini...
                              Mulțumesc.

                              Comment


                              • E de Logan/Sandero II ph1 cu gaură în portbagaj/hayon bonus focus extrem de prost - nu aș monta-o nici primită gratis
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google