Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by nelu_242000 View Post
    https://www.gpszone.ro/viewtopic.php?f=121&t=1958
    Vezi postul 2.
    Citește cu atenție, faci backup la sistemul original cu ce găsești acolo.
    Trebuie deblocata navigația .
    Asta dacă ai versiunea pana în 9.1.3.
    Dacă ai versiunea noua de medianav pe linux, deocamdată nu se poate debloca.
    Last edited by nelu_242000; 23 March 2019, 00:55.

    Comment


    • am facut backup am citit threadul am urmat pasii dar fara supermod doar cu comanderul si cred ca e versiunea 9.1.1 nu mai stiu daca am facut upgrade la 9.1.3.
      si cum se poate debloca?
      eu am gasit un fel de cod prin care ajung in meniul navi daca urmez un model anume (trebuie sa atingi in colturile ecranului la mijloc etc ) da nu am facut modificari de frica sa nu o blochez
      Last edited by tonyx; 23 March 2019, 01:44.

      Comment


      • tonyx ,acolo e explicat cu lux de amănunte. Ceea ce ai făcut tu ai ajuns in micom test sau winCe. Citește bine de tot (de mai multe ori topicul lui NeeK ) și ai să-ți dai seama ce trebuie facut.

        Comment


        • Faci actualizare pe cale oficiala la 9.1.3.
          Apoi descarci depanare usb v.1.3b Ro, iar acolo ai și deblocare navigație.
          Prin backup se înțelege sa copiezi din navigație partițiile Storage card și card 4. Astea sunt importante.
          Apoi deblochezi unitatea .

          Comment


          • am reusit sa deblochez navigatia merg hartile perfect
            acum intrebare am activat cu micom test sa apara si temperatura pe navigatie dar nu apar decat 2liniute cmai trebuie selectat ceva pe acolo?
            sau mai bine zis ce se mai poate activa (folositor desigur)?

            Comment


            • Pentru temperatura îți trebuie un multiplexor.

              Comment


              • ma ajuta cineva cu montajul unui multiplexor in Brasov?

                Comment


                • Pentru cei cu android 9, aveti probleme cu bluetooth-ul? Dupa upgrade-ul la ultima versiune de android, nu mai pot vedea contactele pe media-nav.

                  Telefonul este un huawei p10 dar am mai mai incercat si cu 2 samsung-uri.

                  Cei de la huawei spun ca problema ar fi la media-nav, ceva incompatibilitate.

                  Comment


                  • Eu sunt pe Android Pie de mult timp si nu am (avut) probleme. Ce e drept sunt pe Android One (stock).
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • Salutare si bine v-am regasit
                      imi poate spune si mie cineva la o navi cu fw 5.2.7 dupa ce am intrat cu ajutorul codurilor secrete in win ce am adaugat hartile romaniei pentru ca nu le avea si nu le vede navigatorul

                      Multumesc

                      Comment


                      • Eu nu stiu ce vrei sa spui...

                        Comment


                        • Citește postul 2 cu atenție, vei găsi tot ce ai nevoie acolo, faci backup cu total commander mai întâi la storage card, card 2 și 4, abia apoi deblochezi navigația!

                          Comment


                          • danstoica faci back up la StorageCard și StorageCard 4 apoi trebuie sa schimbi NNGnavi.exe cu unul crack-uit că sa-ti vadă hărțile noi. Daca e prea complicat pune la loc hărțile vechi și o folosești așa. O zi buna

                            Comment


                            • Cred ca cel mai indicat ar fi sa faci actualizare oficiala la firmware 9.1.3, apoi sa faci restul.

                              Comment


                              • Daca are firmware 5.2.7 nu e MediaNav Evolution, nu are cum sa ajunga la 9.1.3.
                                I have no special talent. I am only passionately curious.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google