Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sau in 2024. Pe Logan SL20.

    Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

    Comment


    • La logan 1 faza doi model 1,6 mpi full are tubulatura montata din fabrică

      Comment


      • La mine, la o reprezentanta mi-au cerut 200 ron si am zis pas si de unde le-am comandat mi-a zis ca nu are mecanic disponibil sa le puna si atunci le-am montat cu un prietent dupa indicatiile puse pe forum. A doua oara, la Cristi a fost mai simplu, fiind si mai cald am terminat repede de montat.

        Comment


        • Si eu am tubulatura pt pasagerii din spate montata si merita toti banii

          Comment


          • Da, merita. Dar tot scumpe sunt.


            Sent from my iPhone using Tapatalk

            Comment


            • Nici la Prestige (ăla cu Climă) nu e montată tubulatura, pe de altă parte dacă ar fi montată din fabrică ar urla toți că a crescut prețul mașinii cu 50euro(conductele și manopera).

              Sunt făcute la Oradea, expediate în Franța, apoi se întorc în țară asta ca idee de preț.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Nu puteau sa le puna la extraoptiuni?
                http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                Comment


                • Originally posted by O.Vasile View Post
                  Da, merita. Dar tot scumpe sunt.


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  Si mie imi par scumpe, patru tuburi de plastic imbinate, 60-80lei pretul corect.
                  Cred ca fabrica primeste 30lei de la Renault.
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • Nu cred ca ar fi fost multi care sa dea 50 euro pe 2 conducte. Asa, 120 lei plus 30 minute de miscare eu zic ca merita.

                    Comment


                    • Vrem extraoptiuni, dar sa fie ieftine ( asa ceva nu exista, la nici o marca, dar VREM ! ). Se pun extraoptiuni, dar nimeni nu le cumpara ca deh, sunt SCUMPE.

                      120 lei pentru conducte +/- 30 lei manopera ( pentru cei care nu vor sa se "chinuie" ) nu mi se pare o avere. Dar se pare ca este...

                      Eu zic ca este bine ca se gasesc "extraoptiunile" pe "sub mana" decat deloc

                      Comment


                      • Originally posted by t0rquemada View Post
                        Nici la Prestige (ăla cu Climă) nu e montată tubulatura, pe de altă parte dacă ar fi montată din fabrică ar urla toți că a crescut prețul mașinii cu 50euro(conductele și manopera).

                        Sunt făcute la Oradea, expediate în Franța, apoi se întorc în țară asta ca idee de preț.
                        Aham, la mine cand le-au comandat a sunat la Uzina si l-au intrebat pe cel care a facut comanda: De unde stie de tubulatura, ca este prezenta doar pentru export. I-am zis ca dupa forum si i-am dictat codurile. A durat 48h. La vremea respectiva am platit 105 ron. Le recomand tuturor, nu e o mare avere si ar fi fost bine sa fie montate din fabrica mai ales ca era mai simplu, nu ca in prezent sa faci mai multe operatiuni.

                        Comment


                        • In luna august 2015 am dat pentru conducte 140 lei + 27 lei Curier - nu regret- dar zic ca profitul este maxim pentru producator sau vanzator. Sunt efectiv 4 tuburi mici de plastic laminat, sub 100 g. Nu au in grad inalt de tehnologie, e un PLASTIC care respecta niste cote. La dezmembrari am gasit cu 200 lei in aceeasi perioada.


                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                          Comment


                          • aris86, ai avut noroc ca ai avut codurile la tine.
                            eu nu le-am avut si mi-au zis ca de la uzina li s-a comunicat ca nu exista asa ceva pt logan.
                            e posibil sa fie facute la noi, dar pt renault. pe clio 4 sunt montate din fabrica, si din cate am pipait eu pe acolo sunt la fel cu ce se gaseste "pe sub mana".
                            n-ai cum sa nu-ti dai seama ca spatiul de depozitare nu este afectat (cum zicea un coleg mai sus) decat daca nu-l folosesti deloc. mie vara imi ingheta telefonul acolo. inca putin si trebuia sa-i dau concediu medical.
                            Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                            Comment


                            • Tubulatură aer pasageri spate
                              dreapta conducta incalzire 279304511R 10,72e+tva
                              stânga conducta incalzire 279318256R 10,72e+tva
                              necesită agrafa mentinere 7703077177 1,16e+tva x2 bucăți

                              Acestea sunt codurile?
                              Vreau sa imi comand si eu

                              Comment


                              • Alea sunt codurile puse de mine și sunt corecte.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google