Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • acestea sunt pozele
    Attached Files

    Comment


    • nisip aruncat de rotile fata. am avut la fel. cauta si pune autocolant transparent in zona aia dupa ce repari altfel, la mine ajunsese sa se ia vopseaua de pe pasaj ascunsa sub usa spate.

      Comment


      • Exact zonele alea le-am vopsit eu in garanție
        Pe ambele părți
        Singura soluție pentru acele zone este autocolant
        Eu le-am vopsit de 2 ori pana acum
        Anul asta ma pregătesc sa le fac a treia oară
        sigpic

        Comment


        • Banuiam eu ca ar fi de la rotile din fata ,ca prea erau fix in aceeasi zona si in partea dreapta si in stanga, dar nu-mi venea sa cred.Va multumesc.

          Comment


          • Bai, da' nasoala vopsea au pus!

            Comment


            • Originally posted by stoicanu View Post
              Exact zonele alea le-am vopsit eu in garanție
              Pe ambele părți
              Singura soluție pentru acele zone este autocolant
              Eu le-am vopsit de 2 ori pana acum
              Anul asta ma pregătesc sa le fac a treia oară
              Si le-ai vopsit de 2x pe garantie?

              Comment


              • Cam asa,desi i-am spus aluia sa se urce mai sus cu folia cca. 20-25 cm
                Attached Files

                Comment


                • Originally posted by aris86 View Post
                  Si le-ai vopsit de 2x pe garantie?
                  Da de 2 ori
                  sigpic

                  Comment


                  • E bine de stiut, daca apar probleme sa merg la garantie.

                    Comment


                    • dar daca ai acele protectii de noroi mai ajung pietricelele si nisipul acolo? n-ar trebui sa fie impiedicate de protectii?

                      Comment


                      • Pai Stoicanu le are si totusi are probleme. Dupa 3 ierni nu am vazut sa fie probleme, doar mici ciupituri pe bara in fata de pe valea Oltului si o zgarietura mai superficiala pe aripa. Oricum e fier si nu ma mai stresez cu aceste mici neajunsuri.

                        Comment


                        • Orice masina, indiferent de marca va aduna, colectiona zgarieturi si ciobituri, sau mai rau-infundaturi, asa ca nu este ceva tipic marcii, ci automobilelor in general
                          Este buna ideea cu folia transparenta pt protectie, mai ales in zonele mai sensibile

                          Comment


                          • Și mai buna idee este sa o colantezi toată în folie transparenta....dar prețul. ...de 4000 de lei.....

                            Comment


                            • Cine imi poate spune si mi-e ce reprezinta acest cod de eroare DF 137 (am auzit deja 3 variante si nu stiu care este castigatoare "regulator de presiune IMV,senzor rampa,pompa injectie".....nu am chef sa bag banii aiurea in piese )
                              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                              Comment


                              • Fiind tot motor renault, poate te inspira cate ceva http://www.reno.ro/renault-kangoo-1-5-dci-t209426.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google