Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • totusi a lui Bazil e fabricata in mai 2013 si tot nu are pt locul din dreapta! dubioasa treaba!
    Keep walking...

    Comment


    • Azi am vrut sa plec cu masina sa fac testul, dar inainte de a pleca cu ea am zis ca deschid putin capote sa ma uit sa nu fie vreo mufa scoasa, dar cand m-am uitat la lichidul de racire cred cel din stanga este sub nivelul minim "sub scrisul de nivel minim" sa fie oare aceasta problema? bine ca am servisul auto dacia aproape de mine, maine la prima ora la iei.

      Comment


      • Trebuie completat cu antigel. Si eu cand am luat-o noua in sept 2011, in decembrie deja se dusese sub nivelul minim, si urca putin peste minim cand o foloseam. Am completat 3/4 din borcan cu antigel. A intrat mai putin de 1 litru. Nu e ceva grav ci doar trebuie sa completezi cu antigel. Dupa ce am completat nu a mai pierdut deloc. Ciudat.

        Comment


        • Si la mine a fost la fel cu antigelul.
          Poate la iesirea din fabrica instalatia nu este asa bine aerisita .
          sigpic

          Comment


          • Si la mine avertizeaza sonor si optic lipsa purtarii centurii de siguranta la pasager.... Laureat 1.2 fabricat in 21 septembrie 2013.... si nivelul de lichid de racire era la minim cind am luat masina de la dealer... Am completat aproximativ 300 ml de antigel.

            Comment


            • Este o economie si asta.
              La 1000 de masini a cate 300ml mai putin inseamna 300 litri de antigel economie pentru fabrica dacia.
              sigpic

              Comment


              • Cei cu masini mai noi, va rog, daca puteti, sa va uitati sub scaunul din dreapta si sa scrieti cate mufe si cate fire aveti pe acolo. In mod normal 2 airbag, 2 senzor presiune(prezenta pasager)/centura, 2 incalzire(care are).
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • eu am un logan laureat 0.9tce din august 2013 si am 6 mufe ca am si incalzire scaune

                  Comment


                  • Nu cumva ai 6 fire in 2 mufe(neagra si verde)?
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Si eu am constat - chiar astazi cand mi-am spalt masina ca nivelul antugelului e sub min. Am apropae 19k km si ni cred ca ma mai complic cu completatul - la inceputul lui noi merg la revizie si o sa completeze atunci.

                      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • In mod "normal" ar trebui sa ma revolt ca nu am senzor si pe scaunul din dreapta dar... e pentru prima oara cand nu sunt suparat deoarece sotia nu suporta neam centura de siguranta. In oras nici nu se pune problema sa o poarte doar pe drumurile din afara localitatii la care nu exista rabat sau comentarii.
                        "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                        "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                        Comment


                        • Salutare la toti.Cu antigel am complectat si eu o singura data si nu a mai scazut,iar la scaun dr nici eu nu am senzor

                          Comment


                          • Am observat cu uimire,ca pe zi ce trece,lacul de pe loganel este din ce in ce mai zgariat.Ce i drept sta parcata in cartier,nu am garaj,dar dupa nici jumate de an are o gramada zgarieturi(care probabil ar iesi cu un polish facut corect).Oare sa fie lacul mai "moale" sau am eu un pitic pe creier?

                            Comment


                            • N-ai niciun pitic.
                              Vopseaua si lacul sunt de slaba calitate, in straturi subtiri.
                              Cu polishul nu exagera, sa nu ramai fara lac. Daca vopseaua e nemetalizata, nici nu te-as sfatui sa o polishezi.
                              Da-i cu ceara solida odata la 1-2 luni. O sa arate mai bine si o sa aiba si o oarecare protectie la ploile acide si la praful omniprezent in Romania.

                              Comment


                              • Cei cu masini mai noi, va rog, daca puteti, sa va uitati sub scaunul din dreapta si sa scrieti cate mufe si cate fire aveti pe acolo. In mod normal 2 airbag, 2 senzor presiune(prezenta pasager)/centura, 2 incalzire(care are).
                                Si eu am o mufa cu 2 fire in scaunul pasagerului>banuiesc ca i de la senzorul de presiune pt pasager.acel senzor cre' ca este folosit atat pentru airbag cat si pentru centura.La mine nu bipaie pt centura de la scaunul pasagerului,asa ca lipseste senzorul de la sistemul de prindere a centurii.Curios este misterul celor de la dacia :de ce unele masini au si altele nu au senzorul pt centura?!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google