Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Verifica,plafonul in dreptul parbrizului (exact unde se termina plafonul si incepe parbrizul) si pe stalpi stanga si dreapta vibreaza acel plastic.(eu stiu ce inseamna greierasii... cu 350 w in portbagaj apar inevitabil)

    Comment


    • Originally posted by prometheus View Post
      Cat de bizar...pe masinile Renault nu regasim acest furnizor buclucas !?
      poate doar pe dacii se gaseste piesa respectiva. oricum, contractele viitoare cu dacia sunt vizate de reziliere, daca Renault n-are piesa aia pe masini, nu au un motiv serios sa se lepede tot grupul de unul dintre furnizori.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Originally posted by maravela View Post
        Buna seara ,
        de cateva zile au inceput si la mine sa "cante greierasii", in partea dreapta a soferului, nu am reusit sa stabilesc locul.
        Asta, numai cand trec peste denivelari.Am masina de trei ani.
        O sa te obisnuiesti. La mine a 2-a zi deja aveam greieri de puteam sa fac o salata din ei ca aia de pe Discovery
        Apoi au disparut, au reaparut... ideea este ca: "asa face toate"

        Comment


        • pleonasm = dacie cu greierasi

          Comment


          • Macar nu te plictisesti cand esti singur in masina
            Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

            Comment


            • Eu am spus-o şi mai demult, unii aţi râs, dacia e ca nevasta, o iubeşti, o urăşti, te înşeală citeodată, dar e parte din familie, orice ar face tot acasă se întoarce şi noi o primim, n-o lăsăm pe-afară
              Nici noi nu suntem mai buni, aşa om, aşa nevastă, pardon ... maşină

              Comment


              • Un amendament: primesti inapoi nevasta doar cand nu-ti permiti sa divortezi si sa-ti iei cate amante doresti.

                Greierii sunt cel mai mic rau la Dacia, poti trai cu ei.
                PS: Vand dopuri de urechi!

                Comment


                • plonasm = dacie cu rugina

                  Comment


                  • Originally posted by GuGu21 View Post
                    pleonasm = dacie cu greierasi
                    La daciile mele (Logan, ca la dacia sport n-aveam pretentii), inca nu s-au nascut greierasi fara sursa vizibila si remediabila. La L1 zornaia parasolarul de la sofer in anumite pozitii. La L2 capacul de la scrumiera atinge consola intr-o anume pozitie. In rest au fost greierasi doar de pe la chestii tinute prin buzunarele usilor.

                    Originally posted by bogdan_cj View Post
                    plonasm = dacie cu rugina
                    Nici rugina nu mi-a aparut aiurea (L1 9 ani, L2 mai are de asteptat, nici n-a implinit un an).
                    Last edited by Fanez; 15 March 2017, 17:12. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Am un prestige de anul trecut iar acum ii huruie ventilatorul de vibreaza bordul. Aveti idee cat de mult trebuie sa demonteze la bord ca sa ajunga la aeroterma? Mi-e teama ca nu-l mai pune la loc cum trebuie.

                      Comment


                      • Ca sa schimbe aeroterma...teoretic cam tot
                        Operatie ce in service dureaza aprox 1-2 zile...si manopera pe la 750 lei (bine, la tine este in grantie). Urma sa fac si eu operatia asta la un logan vechi (2004)...s-a spart radiatorul de la clima. Operatia este identica

                        Comment


                        • Pe normativ trebuie dat bordul jos, 5ore.
                          Dacă e Prestige , cu CAREG-MZ (climatizare automată-monozonă), sunt șanse mari ca aeroterma(cutia) să fie pe sistem Valeo, caz în care GMV-ul(tot grup moto ventilator e și ăsta) să fie dat jos, apăsănd o clemă și verificat deasupra torpedoului, eventual extras pentru înlocuire.

                          Dacă e sistem denso, GMV-ul e prins în 3 șuruburi și e mai simplu să dai jos bordul
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Astazi ridic in portbagaj covorasul, sa umblu langa roata de rezerva.
                            Si gasesc cu stupoare apa in portbagaj.
                            Am verificat tot, nu am gaura, nu s-a ruginit.
                            Oare de unde am apa in portbagaj?
                            In portbagaj si in partea stanga a portbagajului.
                            )) E de-a rasul - plansul.

                            Comment


                            • s-ar putea sa fie de la aeratoarele alea de sub stopuri. Am citit pe aici, pe forum, ca unii colegi au mai patit necazul asta, si de la acele aeratoare era beleaua.

                              Comment


                              • Cum sa verific unde intra apa in portbagaj?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google