Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din motive exclusiv tehnice...Unde dai si unde aterizează...Coreea de Nord a lansat miercuri o rachetă în Marea Japoniei, transmit agențiile de presă internaționale... deci? Lăsând gluma la o'parte, experiență trăita si de mine....call casco...

    Comment


    • Originally posted by GoDYX View Post
      Am casco dar la Tiriac nu raspunde nimeni si nici site-ul nu le merge pentru programare online.
      Suna la Vocea Clientului! Apoi te vor suna cei de la Allianz!
      Last edited by DannyMC; 5 April 2017, 13:49.

      Comment


      • Am si eu o problema....vreau sa ma asigur daca exista sau doar am e pasarele in cap. Vreu sa.mi explice cineva.
        Deci, cu motorul pe liber cuplez tr 1 si fara sa plec de pe loc se aude o pocnitura metalica de la motor, moment in care turatia de ralanti scade simtitor la 550 rot/min. Eliberez ambreiajul, dupa ce revin in punctul mort si turatia motorului revine la 750 rot.
        Aceeasi pocnitura o aud si simt in schimbator cand schimb in trapta 3 si 5. Masina trage bine. Logan 0.9 tce fara s&s.

        Comment


        • tie ti se pare normal asa un comportament ? sa pocneasca ceva pe la motor ?

          mie si celor mai muti dintre cei care ii stiu nu li se pare normal, citeste in carte daca scrie ca e normal sa pocneasca pe sub capota daca nu fuga la service ca de/aia ai platit garania

          Comment


          • Cel mai bine este un mers la service
            Acolo poate verifica pompa de ambreiaj sau daca are vreo problema


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            sigpic

            Comment


            • A fost tatal meu cu ea. Cand era mai noua....el a sesizat problema, eu daca am vazut ca merge am last.o asa. Insa acum chiar se aude. Va rog sa ma informati....sa.mi spuneți de la ce ar putea sa provina sunetul ala cand scuplez tr 1, 3 si 5. Aaa....si marsarieir intra ff greu....stau sa.l caut cu maneta. Va spun asta ptr ca la service dacia din DB i.a spus ca masina nu are nimic....atunci avea 5ķ acum are 16 k km.

              Comment


              • asa spune la toti. benzina si mergi cu ea, vino cind nu mai merge deloc

                Comment


                • Mergi repede la service se poate sa fi scazut nivelul de ulei din cutia de viteze

                  Comment


                  • Originally posted by Amiralul View Post
                    A fost tatal meu cu ea. Cand era mai noua....el a sesizat problema, eu daca am vazut ca merge am last.o asa. Insa acum chiar se aude. Va rog sa ma informati....sa.mi spuneți de la ce ar putea sa provina sunetul ala cand scuplez tr 1, 3 si 5. Aaa....si marsarieir intra ff greu....stau sa.l caut cu maneta. Va spun asta ptr ca la service dacia din DB i.a spus ca masina nu are nimic....atunci avea 5ķ acum are 16 k km.

                    Verifici zonele încercuite, și eventual nivelul(și calitatea) de ulei din cutie
                    Attached Files
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • calitatea oloiului cum verificam? analiza de laborator ? sau intre degte ?

                      Comment


                      • In ultimul timp am observat ca a inceput sa scartaie pedala de ambreiaj la patinare (plecare de pe loc).
                        La ultima revizie mi-au verificat ambreiajul, au zis ca e ok si ca scartaitul provine de la camasa care acopera cablul (se freaca cablu de camasa si apare sunetul).
                        Au dat cu degripant, a trecut scartaitul, dar dupa 2 saptamani a revenit.

                        Comment


                        • asa deci eu am gresit, am spus cablu scirtie, nu scirtie cablu scirtie camasa cablului, da exact ca la dacia 1310 aici am nimerito

                          pe alt topic pagina alaturat-a !

                          Comment


                          • Halal evoluție la dacia!!! Ne-am întors în timp )

                            Comment


                            • E doar la mine?!
                              Last edited by igor06; 10 April 2017, 13:05.

                              Comment


                              • Nu, la mine scartaie de vreo 2 saptamani.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google