Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Welcome to the club ))


    Edit:
    La mine a inceput pe la vreo 30 000 sa scartaie. Acum are 37 000
    Last edited by igor06; 10 April 2017, 13:05.

    Comment


    • Eu am peste 51000 km

      Comment


      • Ce simplu ar fi daca ar fi de la cablu; il schimbi si gata. Dar, in cele mai multe situatii intalnite, nu e de la cablu.

        Probleme tehnice Logan : probleme motor,probleme cutie viteze ,probleme ambreiaj ,probleme frana ,probleme bord


        Probleme tehnice Logan : probleme motor,probleme cutie viteze ,probleme ambreiaj ,probleme frana ,probleme bord
        Last edited by IancuMIC; 10 April 2017, 13:34.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Am si eu o problema cu sistemul audio. Este modelul fara navigatie. Cand temperatura din interior incepe sa depaseasca 30 grade, pe display nu se mai vede nimic. Oare mai sunt cazuri sau sunt singurul ghinionist?
          Defec este sigur display-ul si acesta trebuie inlocuit. Am tot cautat pe net ca piesa de schimb dar nu se gaseste. Acum intreb aici, nu are cineva un sistem defect de la care pot lua display-ul?

          Comment


          • portiera deschisa in mers

            Buna ziua, in februarie am achizitionat si eu un logan 2 ph2 motor 0.9 tce de care sunt destul de multumit,insa am o problema sa zic asa destul de urata in sensul ca pana acuma am patit de 3 ori sa mi se deschisa usa soferului in mers ,desi usa era inchisa si din blocajul automat si nici nu m am rezemat pe ea...Culmea un coleg si a luat si el de doua saptamani si deja in nici 500 de km i s-a deschis si lui odata tot usa soferului in mers,ati mai patit careva asa ceva?sau stie careva posesor despre aceasta problema?

            Comment


            • Absolut normal, în plus s-a mai discutat.

              Reiau pe foarte scurt:

              cheder prea "tare", ușă parțial închisă, broască parțial blocată

              P.S. dacă martorul de uși deschise e stins, uch-ul poate bloca ușile, chiar dacă broaștele nu sunt pe poziția 2, caz în care ușa se poate deschide dacă a fost închisă ușor
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Originally posted by FloRio View Post
                Buna ziua, in februarie am achizitionat si eu un logan 2 ph2 motor 0.9 tce de care sunt destul de multumit,insa am o problema sa zic asa destul de urata in sensul ca pana acuma am patit de 3 ori sa mi se deschisa usa soferului in mers ,desi usa era inchisa si din blocajul automat si nici nu m am rezemat pe ea...Culmea un coleg si a luat si el de doua saptamani si deja in nici 500 de km i s-a deschis si lui odata tot usa soferului in mers,ati mai patit careva asa ceva?sau stie careva posesor despre aceasta problema?


                USA S-a deschis de tot sau doar partial ?


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                sigpic

                Comment


                • Auzi, ca e absolut normal sa ti se deschida usa in mers.
                  Asa ceva numai pe forumul asta poti citi, bat unii campii ceva de speriat.
                  Cum sa fie normal bah nene sa se deschida usa la o droanga noua, cand esenta unei usi e sa stea dracului inchisa, ca sa nu cada pasagerii peste bord?


                  Usa se inchide a naibii de prost pentru ca e prost proiectata, in special chederul ala prea gros si prea tare.
                  Last edited by mr.K; 11 April 2017, 21:40.

                  Comment


                  • Originally posted by stoicanu View Post
                    USA S-a deschis de tot sau doar partial ?


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    usa s-a deschis de tot, in laturi efectiv, am intins mana sa o trag sa o inchid,ca noroc ca era la viteza mica,dar ce se intampla daca se deschide la 120 km/h? si vine si masina din fata... rusinos oricum

                    apropo..am fost la dacia la reprezentanta si mi au zis ca ei nu au auzit de problema asta si nu au ce sa faca...

                    Comment


                    • Nu e normal sa se deschidă, am patit-o și eu în mers, da cu ușa mai tare, alta soluție nu exista momentan.

                      Comment


                      • Foarte ciudata situatia, dar la 120 Km/h nu se prea putea deschide de la curentul ce curge pe langa masina.

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          Usa se inchide a naibii de prost pentru ca e prost proiectata, in special chederul ala prea gros si prea tare.
                          E proiectata sa dai cu usa romaneste, nu e proiectata pentru mimoze.

                          Comment


                          • Dar la loganul modern, nu exista functia inchidere automata a usilor la peste 30km/h?

                            Parca inclusiv la cazane ca ale mele vechi exista, trebuia doar activata...

                            Comment


                            • Exista. Trebuie doar activata. Problema discutata este ca nu se deschid chiar daca sunt incuiate, in cazul in care n-o inchizi bine.
                              Originally posted by t0rquemada View Post
                              ...
                              P.S. daca martorul de usi deschise e stins, uch-ul poate bloca usile, chiar daca broastele nu sunt pe pozitia 2, caz în care usa se poate deschide daca a fost închisa usor
                              Am patit si eu o data.
                              Last edited by Fanez; 11 April 2017, 22:39.

                              Comment


                              • Hirayama, la Logan 2 exista functia "deschidere automata la o viteza random, alesa aletoriu de soft".
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google