Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @danutz89, nu. CIVul vine ulterior. Bineinteles ca depinde de context dar de regula astepti dupa el de la cateva zile pana la cateva saptamani.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    I have no special talent. I am only passionately curious.

    Comment


    • Vine ulterior pt ca se duce la RAR apoi se intoarce la dealer si o primesti. Eu unu nu am mai asteptat sa o trimita ei la RAR am fost personal cu certificatul de conformitate si am primit odata cu predarea masinii si Cartea!

      Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

      Comment


      • La concesionar ajunge direct cu sigiliul aplicat si sunt trimise dupa ce masina ajunge in curtea concesionarului. Cel putin asa functioneaza in TM. Explicatia mi-a dat-o agentul de vanzari la insistentele mele ca nu mai apare CIVul si pierd programarea la inmatriculare.


        Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
        I have no special talent. I am only passionately curious.

        Comment


        • Gresit. Poate sa ajunga CIV inaintea masinii... Eu asa am pățit

          Comment


          • Originally posted by C.Mike View Post
            Pe portiera sunt trecute 3 dimensiuni, printre care si cele de 185/65 R15 88T.
            Este in regula, sau trebuie sa astept CIV?
            Abțibildul e fix pix dpdv legal, dacă nu sunt în CIV ai amendă+vizită la RAR.

            Încă din 2012 era 205/55R16 pe ușă dar nu și în CIV
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Originally posted by Silviu View Post
              @mr.K, cartea de identitate a vehiculului, CIV. Acolo sunt trecute dimensiunile omologate.
              Silviule, nu-mi mai explica mie ca soarele apare prima dimineata dinspre est.
              Merci de intentie.
              Last edited by mr.K; 9 September 2017, 23:53.

              Comment


              • @mr.K, mea culpa. Nu vazusem postul anterior legat de certificatul de inmatriculare si m-am gandit sa te taxez repede pana nu editezi :-))


                Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • Salutare. Am bagat Passat-ul ala reparat si in schimb am primit un mcv din 2015 diesel. Masina functioneaza foarte ok...mai putin vitezometroul.
                  Se da peste cap...cam o tura completa pe zi ))
                  Care i buba? Nu stiu ce s cu franele...daca trebuiesc aerisite, dar sunt varza. Masina are 45000 km.
                  Attached Files

                  Comment


                  • Vii tu cu pretentii de Passat pe Dacia, de aia ti se pare ca-s varza franele.

                    210 pe vitezometru-priceless.

                    Comment


                    • Mda...nu stiu ce sa zic de frane, sunt foarte elastice...trebuie apasat destul de mult pe pedala..prinde bine apasata jos.
                      Se poate rezolva cu vitezometrul? o sa plec vineri in Bucuresti si chiar e naspa..

                      Comment


                      • Astazi am observat acelasi zgomot la relanti al ambreiajului pe care il aveam la vechiul 1.4 mpi = "rontait" cand pedala e libera; zgomotul dispare la apasarea pedalei de ambreiaj. Zgomotul este similar cu cel din video-ul urmator (parca l-am mai vazut in posturile anterioare cand se discuta de 1.2): https://www.youtube.com/watch?v=k02uIYMUSAE

                        Posesori de 0.9 tce: aveti acest zgomot la relanti ?
                        Last edited by cyrusmddd; 16 September 2017, 05:48.

                        Comment


                        • Da si la mine este prezent acest zgomot atat la Logan-ul 1.2(aprox 38.000 km) cat si la cel de 0.9(2000 km). Este din ciclul "asa face toate".

                          Comment


                          • @ cyrusmddd: Cu lichidul de frână cum stai?

                            Ambreiajul la TCe are comandă hidraulică și folosește tot lichidul de frână, care dacă e mai puțin poate genera probleme.

                            În video, sunt și alte probleme nu numai zgomotul tehnologic
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Si la mine e un pic de galagie cand pedala nu e apasata, dar nu are nici o problema de functionare. Ma indoiesc insa ca zgomotul ala apare de la eventuala lipsa de lichid de frana.

                              Comment


                              • t0rquemada, lichidul de frana e la nivel si nu exista pierderi. Masina are doar 1500 km si a aparut acest zgomot.
                                Vroiam sa stiu daca si tceul prezinta asa zisul zgomot tehnologic de ambreiaj care aparea si la vechile mpiuri.
                                Comportamentul masinii e ok, insa la relanti incepe rontaiala care dispare complet la apasarea pedalei de ambreiaj.
                                Vad ca plasStik3 are zgomotul la 2000 km

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google