Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    285 lei pe piesenet.
    Codul e 8201167988
    Attached Files
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Bloc lumini pt model auto cu proiectoare (maneta) Original
      Cod de identificare: 82 01 167 988
      piese Original
      313.00 Lei

      SUnt sigur ca cine cauta gaseste si mai ieftin.

      Vrei tu sa coste musai 485 de lei, csf, ncsf.

      Comment


      • Astia vand piese sau virusi? :-) nu de alta dar au siteul "infectat" cu un scamer.

        Ma gandesc ca si piesa respectiva e la fel de origine cum e si siteul lor...

        Sent from my Mi A1 using Tapatalk
        I have no special talent. I am only passionately curious.

        Comment


        • În targ la Vitan am luat acum 3-4 ani cu 320 ron
          Parca
          sigpic

          Comment


          • Daca alea de origine sunt porcarii, puteti incerca si chinezisme cu 12 luni garantie.

            La banii astia iei doua si te tin mai mult ca piesele supescumpe si superproaste Dacia. Nu toate piesele sunt asa, dar blocul ala de lumini merita un recall pentru inlocuire. Sau macar sa suporte Dacia o mare parte din pret pentru cele care se strica la un anumit numar de ani...

            Comment


            • Originally posted by valioglu View Post
              Daca alea de origine sunt porcarii, puteti incerca si chinezisme cu 12 luni garantie.

              La banii astia iei doua si te tin mai mult ca piesele supescumpe si superproaste Dacia. NU toate sunt asa, dar blocul ala de lumini merita un recall pentru inlocuire.
              Daca ai curaj , pune chinezisme . La mine a luat foc unu din asta si nu mai am nevoie de chinezarii dastea ieftine .

              Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

              Comment


              • O pățanie recenta:
                Merg la revizia de 40.000 km cu MCV ul de munca. Am lasat acolo masina, s-a facut revizia si cand am ridicat masina mi s-a adus la cunoștință ca un prezon de la roata dreapta fata a fost infiletat gresit si automat e defect. Ca s-a inlocuit si acum totul este in regula. Banuiam pentru ca pe partea aia imediat dupa ce s-a plecat de la vulcanizare s-a pierdut si capacul deci cine a umblat era praf.
                Am plecat de la reprezentanta cu o senzatie de vibratie...nu mare, se simtea la 120 pe autostrada. Cateva zile nu am mai mers eu cu masina. Miercuri a mers un alt coleg cu ea si m-a anuntat ca vibreaza....joi am luat eu masina si cabd am ajuns la 60 am zis ca se dezmembreaza masina. Nu am avut curaj sa trec de 90, vibra de parca avea roata patrata.
                Instant am tras la reprezentanta unde au baga masina pe rampa la verificări. Dupa ce au unblat pe la prezoane si au dat 3-4 ciocane pe la zapada stransa pe acolo au adus masina.

                Verdictul: de la zapada facea asa. Cam ciudat, masina mea era mai plina de gheata ca aia si nu facea in halul ala. Si daca era doar de la zapada de ce a venit mecanicul instant la cel care a preluat masina si l-au chemat la discutii intr-un colt si pe cel care a preluat/predat prima oara masina in service?

                Este posibil sa vibreze in halul ala masina doar de la zapada? Unde se putea depune sa vibreze asa rau? Sau e doar zisa la vrajeala pentru a ascunde adevaratul motiv?

                Comment


                • Pe partea interioara a jentii.
                  Am patit ceva asemanator...dar cu noroi. A trebuit sa intru pe un drum unde noroiul era de 10 cm...am iesit greu...cand am iesit...la 40-50 se dezmembra masina....dupa ce am mers la o vulcanizare unde doar mi-au curatat janta (avea un bot de aproaep 1Kg de noroi)...a mers foarte ok.
                  Daca 10 grame poate descentra roata incat sa vibreze (picat plumbul de echilibrare)...dapai 3-400 grame de zapada...

                  Comment


                  • Mi s-a intamplat si mie la L1, intr-o iarna cand s-a format geata pe un sfert de janta (pe interior) si la viteza mare "tremura" directia.
                    Tot asa nu m-am prins dar la o vulcanizare mi-a aratat un angajat care a fost problema.
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • NU cred ca se poate depune multa zapada pe interiorul jantei pe fata deoarece o mai da si etrierul jos. Cine stie insa cum s-a format gheata acolo...
                      E simplu de verificat, ia cheia de roti si verifica daca sunt stranse prezoanele. NU foarte tare, dar sa fie stranse. Oricum daca se desfac nu neaparat ca vibreaza, dar pana la vibratii nu mai mergi de mult cu masina pt ca bate roata aia de te sperii. O tura din cele 10 - 15 pe care le are un prezon daca se desfac toate patru face un zgomot pe care nu ai cum sa-l ignori. In nici un caz sa cada roata...
                      Daca continua sa trepideze mergi si echilibreaza roata dupa ce iti verifica janta sa nu fie indoita.

                      Comment


                      • Pe spate nu are etrier, poate erea vorba de roata spate care poate depune multa zapada la interior janta

                        Comment


                        • Și eu am pățit aceeași fază, pe interiorul jenții se strânsese gheață, vibra destul de rău după 100 km/h. Am înlăturat gheața la spălătorie. Inițial am crezut ca am pierdut vreun plumb de la roata.

                          Comment


                          • De cateva zile au inceput sa faca senzorii de parcare figuri, se intampla sa piuie mereu fara sa aiba obstacol in spate. Au inceput sa faca din ce in ce mai des, fara motiv. Astazi au facut aproape de fiecare data, uneori piuia pe un ton mai inalt decat cel normal si se aprindea automat ledul rosu ca si cum ar fi dezactivati manual. A mai patit cineva ?
                            sigpic

                            Comment


                            • ...si dupa atitea paragrafe despre gheata nu te indeamna nici un gind sa verifici o treaba?

                              Comment


                              • Confirm ca e de la gheata, nu neaparat in cantitate mare, dar putina umezeala de ziua la temperaturi scazute pe seara ii face pe senzori sa o ia razna.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google