Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am cumparat la corsa o solutie pe baza de argint, am reparat vreo 7 circuite, doar ca arata urat.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Originally posted by Bazilman View Post
      Sincer ?!? Mi-e lehamite !
      Ar insemna, banuiesc, inlocuirea lunetei...
      Se inlocuieste luneta. Cat ai garantie, profita la maximum de ea.

      Comment


      • dupa inlocuire, fa o verificare cu un furtun cu apa... sa nu lucreze dorel cu goluri de aer.

        Comment


        • Originally posted by mr.K View Post
          Se inlocuieste luneta. Cat ai garantie, profita la maximum de ea.
          Daca se vede zgarietura o sa fie fix pe banii lui. Si mie mi-au rupt 2 linii la spalatorie, de atunci nu-i mai las sa atinga geamurile pe interior.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Originally posted by IancuMIC View Post
            Ai folie cumva?
            Originally posted by Bazilman View Post
            Nu am folie,...doar la spalatorie sa-l fi zgariat...am sa verific
            Paradoxul este ca folia aia protejeaza, printre altele, si "liniile" alea de dezaburire.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Originally posted by Bazilman View Post
              Nu am folie,...doar la spalatorie sa-l fi zgariat...am sa verific
              La masina noua nu-i las sa se apropie de interior. Acolo numai eu fac curatenie.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by einstein1984 View Post
                Si mie mi-au rupt 2 linii la spalatorie, de atunci nu-i mai las sa atinga geamurile pe interior.
                Sincer să fiu eu nu i-am lăsat niciodată, întotdeauna am preferat să-mi şterg singur geamurile pe interior. Şi tocmai pe acest considerent.

                Comment


                • De cand mi-a luat lacul de pe plafon, nici pe afara nu o mai spala ei, prefer autoservirea. Dar nah, tot patitul e priceput.
                  In alta ordine de idei, daca incalzirea functiona la livrarea masinii, in general doar o agresiune externa o scoate din starea asta.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • salut...am si eu o problema cu indicatorul la rezervor...i-am facut full-ul la masina si imi arata cu o linie mai putin, plus ca imi arata sub 1000 de km pana la urmatoare alimentare...de vreo cateva zile am problema asta...i-am facut de 2 ori full si tot la fel...a mai patit cineva? exista vreun remediu?

                    Comment


                    • Indicatorul de benzină nu e liniar, în principiu o pavelă are cam 5 litri și rămâne aprinsă până la consumarea a 2,5-2,8 litri din ea.

                      Afli câți litri ai în rezervor consultând computerul de bord - benzină consumată și bonul de motorină - litri.
                      Last edited by t0rquemada; 24 September 2014, 18:00.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • am rezervorul full....si o linie nu mi.o indica...culmea nu am mai patit pana cum !

                        Comment


                        • Ai pus peste 50L și tot nu e pe maxim (8 pavele)?
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Poate te-au furat la pompa. Mai mergi cu masina pana mai pica o pavela, apoi alimenteaza 10-12 litri si ar trebui sa se aprinda si ultima. In acest fel, iti dai seama daca te-au furay sau e o defectiune. Bafta!

                            Comment


                            • daca i-am facut full, ochii...pana in bison...cum sa ma fure? cred ca are o problema....

                              Comment


                              • Atunci fugutza la service.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google