Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dute la service adica garantie sati dea reset la pompa....la mine dupa jumate se aprindeau ori toate ori 4 si scadeau pe rand...cand aveam jumatate bagam cel putin 20 litri si arata full am stat pe capul celor de la dacia si mau rezolvat ....ei iti spun ca asa fac toate .....ori ai plutitorul blocat

    Comment


    • ImageUploadedByTapatalk1413264542.830803.jpg
      Acestea sunt problele raportate la 98.000 km cu okazia efectuarii ultimei revizii in garantie
      Ma ramane garantia la tabla.


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      sigpic

      Comment


      • S-au rezolvat pe garantie?

        Comment


        • 98 %
          Dar masina este in service
          Revin cu detalii dupa iesirea din service
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by yonutptr28 View Post
            daca i-am facut full, ochii...pana in bison...cum sa ma fure? cred ca are o problema....
            Si eu am patit la fel, nu imi indica ultima pavela si a ramas asa pana ce a scazut sub jumate benzina in rezervor.
            De atunci nu alimentez decat daca e sub jumate nivelul rezervorului si nu am mai avut probleme.

            Comment


            • stoicanu ai alergat nitel loganelul, 100k km in cat timp efctuati?
              unde ai problemele cu rugina este de pe la zgarieturi sau lovituri de pietre? sau este aparuta din interior?

              Comment


              • Masina are doi ani, in anumite locuri, din descriere rugina este din interior.

                Comment


                • Probleme Tehnice Logan II

                  Toate sunt din interior catre exterior cele de la portbagaj sus la luneta acolo unde curge apa de pe geam.
                  Acolo se vede ca si cum ar fi avut gunoaie in vopsea
                  La partea din fata unde se prinde suportul de faruri (tragar ,daca nu ma insel, se cheama) de capetele de lonjeloane e la a2a interventie.
                  Am postat poze in sectiunea rugina Logan dar cred ca ar trebuii facut un thead in sectiunea Logan 2.
                  Am mai avut o basica in vopsea pe partea stanga spate pe prag chiar aproape de roata
                  Toate se remediaza pe garantie in asteptarea pinionului pentru tr5 viteza.
                  Masina are 1 an si 10 luni.
                  Alte probleme tehnice nu are dupa ce s-a verificat toata masina sus pe elvator.


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  sigpic

                  Comment


                  • Avand in vedere ca proabil dintre noi toti ai cei mai multi km cu 0.9TCe, esti multumit de masina? Exceptand problema cu rugina care e cunoscuta deja de ceva timp.

                    Comment


                    • Si cu pinionul 5.
                      sigpic

                      Comment


                      • Daca tin cont ca pana acum nu am schimbat nimic la ea chiar si pe garantie sunt mai mult decat multumit.
                        Singura problema este acel sincron care se rezolva in garantie.
                        Daca urmatorul sincron mai tina inca 100.000 km e foarte bine.


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        sigpic

                        Comment


                        • Mai conteaza si cum a fost "sincronizata" cutia ... stii tu la ce ma refer
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • Stiu ca sti.
                            Dar nu are rost sa dau explicatii ca poate sunt persoane care nu inteleg.
                            Si daca spun ca jumate din vina acestei probleme este a mea spun gurile rele ca iau apararea celor de la Dacia.
                            sigpic

                            Comment


                            • D-asta zic, tu ca utilizator nu te incadrezi in media soferilor, incepand de la turele pe rosu la 500 km la bord pana la 22.000 km cu un schimb de daciaoil, nu mai zic de maltratarea nocturna ...
                              Oricum inafara ruginei masina e chiar ok, succes la reparatii si cand implineste 200.000 dai km inapoi pe la 67.000 si o vinzi fara probleme (oricum daca nu dai tu km ii vor da altii inapoi si e pacat)
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • Nu nu cum sa dau inapoi cum sa dau nu nu eu nu fac dastea.
                                ��������
                                Alea nocturne nu se iau in calcu ��
                                Merci de urare.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google