Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pana la urma renault/dacia este o companie care vinde un produs pentru profit, doar nu o sa iasa in pierdere. In plus nu este o societate caritabila, ca sa faca bine tuturor. Masina noua, oricum e mai buna decat una SH.

    Comment


    • Dupa mai bine de un an de zile mi s-a ars un difuzor la logan, el a fost montat in reprezentanta DACIA si bineinteles montat in viteza si fara distantier. Ca sa fiu mai concludent inainte de a umbla la el, am spalat masina si supriza exact ce banuiam eu apa s-a prelins de pe geam direct pe el, iar ca bonus atunci cand se coboara geamul jos la maxim ai sanse sa il "stergi". Atentie la rugina de pe papucii difuzorului.
      Cum azi a fost putin mai cald am montat si distantierele si am facut si cateva poze!
      Iar ca bonus am gasit cele 2 fire care vin de la alarma si 2 care vin de la actuator neizolate si lasate balalau prin protiera, acuma nu stiu ce rol sau daca au tensiune in ele!
      Attached Files

      Comment


      • Dacă la șofer ai actuator cu 5 fire, acesta putea fi folosit pentru deschiderea celorlate uși cu cheia - dacă ai modul separat de închidere centarlizată.

        albastru și verde = motor.
        negru = masă.
        alb = închis (sau invers) primește masa de pe negru.
        maro = deschis (sau invers) primește masa de pe negru.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Dupa cum se observa din poza am 5 fire, atat la actuator cat si la ce vine de la alarma .... identic la ambele usi, ce mi-a sarit in ochi erau cele 2 fire alb si maro care erau neizolate, aveau doar papucii montati si statea lejer pe tabla masinii. Ma interesa mai mult daca aveau tensiune si daca trebuiesc izolate ca nu am avut izoler la mine ca le izolam si nici vreun aparat de masura ca sa masor!

          Comment


          • Dacă ai modul separat de închidere centralizată, firele spre mașină trebuie izolate altfel o atingere cu tabla duce la închidere sau deschidere

            Dacă nu ai modul separat de închidere centralizată tot trebuie izolate, că nu știi unde ajung firele sub bord și ce ghidușii au făcut cei care ți-au montat alarma și închiderea.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • O sa le izolez data viitoare cand mai demontez portiera, trebuia sa fac rost de braduti si plus de asta acea folie de protectie din interior daca o mai dezlipesc de 2 ori se face bucati

              Comment


              • @Tinuletz uita-te pe aici http://www.loganclub.ro/forum/izolat...-t11045p3.html
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Oti ...despre izolatie era referitor la cele fire de la actuator sau de la alarma ...cat despre portiera momenatn caut clipsuri de logan II ca am rupt cateva cu montat si demontat, iar la difuzoare o sa mai demontez odata si o sa pun ceva de plastic si lipit cu pistolul

                  Comment


                  • vezi ca are axscu clipsuri, nu seamana cu ce avem noi in portiera (vezi postarea 117 si continuarea http://www.loganclub.ro/forum/coduri...-t50599p6.html) dar se potrivesc......iar in legatura cu izolarea.....era la mintea cucosului, tot ai desfacut fata de usa si cred ca vrei sa faci o treaba buna......
                    Last edited by Oti; 1 February 2015, 18:49.
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Cine imi poate spune si mie daca pot demonta si monta extractoarele din portbagaj fara sa dau bara jos.
                      Pe la extractorul dreapta imi baga apa si deci se necesita mastic pe ele.
                      Din cate am inteles extractoarele sunt identice cu cele de pe logan 1.

                      By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • Da.
                        Probleme tehnice Logan : probleme motor,probleme cutie viteze ,probleme ambreiaj ,probleme frana ,probleme bord

                        Probleme tehnice Logan : probleme motor,probleme cutie viteze ,probleme ambreiaj ,probleme frana ,probleme bord
                        Last edited by IancuMIC; 1 February 2015, 19:37.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Extractorul are același cod cu cel de x90 dar, la x52 are capac prins în nituri!
                          Attached Files
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Da... deci e clar ... tre sa facem o vizita la reprezentanta.
                            Merci t0rque.

                            By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • Eu nu prea umblu des in porbagaj....cam o data la saptamana, o sa verific si eu dupa ploaie daca se uda mocheta !

                              Comment


                              • Gata si cu blocul meu de lumini.
                                A murit faza de intalnire


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google