Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Doar ca alea de la delphi ... nu sunt disponibile ... ca de doua sapt ma chinui sa le comand. Astazi am vb cu aia de la epiesa si mi-au spus ca este o problema cu cei de la delphi ... ca momentan nu le mai produc. Stiu ca sunt cam scumpe dar cu siguranta sunt mult mai calitative. Eu am avut pistoane din astea de la TRISCAN si sunt ok. Vedem ce iese pana la capat. ... In plus astea se potrivesc pe prinderile alea de la telescoapele de mobila.

    Originally posted by Razvy View Post
    pentru portbagaj cumparati 2 pistoane de 100-120Nm pentru mobila. eu am de 80 si sunt foarte ok!
    In plus, e maxim 15 RON unul
    La astea ne-am orientat si noi prima data doar ca la noul logan bratele care sustin capota sunt pozitionate altfel - si cred ca sunt si ceva mai lungi - iar telescoapele astea de mobila nu au deschidere suficienta. ... nu se pot pozitiona in asa fel incat sa descrie cursa completa a capacului portbagajului. Fie nu se deschide complet fie nu se inchide - se blocheaza in ele. Deci pentru noul logan sunt necesare pistoane care sa aiba peste 35 cm (idel undeva la 37 - 40 cm) - cele de mobila au maxim 28 cm - pe deschidere completa.
    Merci
    Last edited by M.FLORIN; 18 April 2013, 21:35. Reason: Automerged Doublepost
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • #17
      Vezi ca sunt si telescoape de mobila mai lungi, ma interesez maine sau luni si va anunt, Din pacate nici eu nici streulea nu avem logan2 disponibil la teste

      Comment


      • #18
        Originally posted by Razvy View Post
        Vezi ca sunt si telescoape de mobila mai lungi, ma interesez maine sau luni si va anunt, Din pacate nici eu nici streulea nu avem logan2 disponibil la teste
        Eu pana acum am cautat pe la o gramada de prieteni care fac mobila (eu am absolvit printre altele si facultatea de industrializarea lemnului si deci mai stiu cate ceva) ... nu exista telescoape de mobila mai lungi de 30 cm ... sau eu unul nu am gasit pana acum.
        ...daca veniti la Fagaras vi-l dau pe al meu de teste

        Oricum eu mi-am comandat deja astea ...si in plus am sa incerc sa le fac si o prindere dedicata (in prezon cu o bila sudata in capat) - sper sa apuc sa si filmez operatiunea si atunci va detaliez.
        Merci
        Last edited by M.FLORIN; 20 April 2013, 09:59. Reason: Automerged Doublepost
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • #19
          Stie cineva ce fel de bec este la farul de zi? aceea este si pozitia?

          Comment


          • #20
            da, este un bec cu 2 filamente, cam la fel de mare ca cel de frana. Nu stiu insa daca e acelasi tip de soclu.

            Comment


            • #21
              Soclu e asemanator cu W5W.

              Comment


              • #22
                La farurile de zi este W21/5W LL Toshiba.

                Comment


                • #23
                  M.FLORIN ai montat telescoapele la portbagaj?de care ai lual pina la urma?

                  Comment


                  • #24
                    In curs de montaj ... deocamdata nu am apucat ... le-am comandat insa nu am reusit sa le si pun pe masina. Am vrut aseara dar s-a facut cam tarziu si nu am apucat. Poate miercuri ca sunt liber. Astazi ... pregatiri pentru ziua de maine .
                    Va tin la curent.
                    Am cumparat alea de care povesteam mai sus ... care sunt ok - arata bine si au o cursa mult mai lina si mai "fina" decat cele de mobila. Partea cu montatul imi cam da ceva batai de cap ... trebuie sa improvizez ceva la prinderea lor ... dar rezolvam cat de curand.
                    Merci.
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • #25
                      pai normal ca sint mai bune ca alea de mobila pt ca este o mica diferenta si la pret,de la 6 lei la 40

                      Comment


                      • #26
                        Acuma la inceput cam greu de accesorii,chiar si aftermarket.

                        Comment


                        • #27
                          A vazut cineva ce accesorii sunt in franta la configuratorul de pe site-ul dacia? Paravanturi, dvd player cu 2 monitoare in tetiere si altele. Sau ca in italia este noul sandero prestige(cu roti de 205/55/16)?

                          Comment


                          • #28
                            A mai gasit cineva vre-o "sursa" de accesorii pentru noul logan?
                            Merci
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • #29
                              Buna ziua,

                              a gasit cineva aparatori de noroi pentru noul Logan ?
                              sau atelaj remorcare ?
                              in afara de magazinele Dacia bineinteles !
                              multumesc

                              Comment


                              • #30
                                Slabe sanse pana acum.
                                Eu am montat aparatorile de noroi la Dacia .
                                Pe mine ma intereseaza paravanturi.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google