Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cred ce are colegul sunt cele de AICI - undeva ma jos in pagina se gasesc. Acum nu stiu spre exemplu daca au sistemul de prindere inclus (ma refer la presul sofer) sau care este calitatea materialului folosit, dar cai si configuratie sunt ok - fiind tip tavita protejeaza mult mai bine mocheta.

    Oricum mi-am tot propus un drum pana la pitesti - ca doar acolo e patria DACIA si a celor care traiesc pe langa dacia. Poate ne mai spune colegul MihaiiahM ce mai e nou pe minunata strada (Dumbrava daca am tinut bine minte) unde sunt toate magazinele cu astfel de accesorii.
    Last edited by M.FLORIN; 11 November 2013, 21:30. Reason: Automerged Doublepost
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • Covorasele le-am cumparat de la mb95 este o firma din Pitesti. Si da, au si sistemul de prindere inclus. Se potrivesc perfect, eu sunt f multumit de ele.

      Comment


      • Multumim pentru informatie - am gasit si eu ceva pe SITE-UL lor.
        Cred ca am sa ma orientez si eu catre acestea.
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • Am avut eu covorase de-astea si cauciucul este foarte moale, se tocesc cam repede acolo unde stai cu calcaiul.
          sigpic

          Comment


          • Am facut si eu comanda la barile transversale de pe plafon 450ron.
            Acum caut carlig de remorcare dar se pare ca la Dacia este foarte scump asa ca ma orientez catre alte variante.
            Am vazut cateva pe net dar daca cineva are idee de o marca mai buna astept informatii.
            Multumesc
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by stoicanu View Post
              Am facut si eu comanda la barile transversale de pe plafon 450ron.
              Acum caut carlig de remorcare dar se pare ca la Dacia este foarte scump asa ca ma orientez catre alte variante.
              Am vazut cateva pe net dar daca cineva are idee de o marca mai buna astept informatii.
              Multumesc
              Eu am luat un carlig de logan 1 cu 180 lei si cu o mica modificare s-a adaptat perfect.
              sigpic

              Comment


              • Am mai vazut ceva si la 270 ron.
                Vreau ceva cu care sa si pot remorca, nu vreau sa am surprize.

                Am reusit sa fac comanda si in turcia la acele nicheluri .
                Am luat totul in afara de oglinzi deoarece sunt pentru cele cu semnal pe ele.
                Last edited by stoicanu; 16 November 2013, 23:13. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic

                Comment


                • Cat te-au costat cromurile alea? (capac portbagaj + manere + ornamente geamuri ... zic bine?)
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • Cam 180 TL aproximativ 360 ron.
                    sigpic

                    Comment


                    • La anu ce vine cred ca o sa comand aceste praguri luminoase.
                      I-mi plac rau de tot.
                      Le-am vazut tarziu ca as fi renuntat la cromuri si as fi luat astea.
                      Attached Files
                      sigpic

                      Comment


                      • Daca vrei sa renunti la ceva cromuri sa zici ... ca ti le iau eu.

                        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • Originally posted by stoicanu View Post
                          Am mai vazut ceva si la 270 ron.
                          Vreau ceva cu care sa si pot remorca, nu vreau sa am surprize.
                          Eu am facut 6000 km prin Europa cu remorca (remorca de 750kg cu ~400kg in ea) agatata de acel carlig si nu am avut probleme.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by M.FLORIN View Post
                            Daca vrei sa renunti la ceva cromuri sa zici ... ca ti le iau eu.

                            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                            Sa le vad acasa si te anunt.am pe cineva in Tr si le-a comandat el si mi le trimite mie cu dhl.
                            O intreaga combinatie.
                            sigpic

                            Comment


                            • Ok ... pai o sa te coste ceva transportul pana in romanica. Si eu ma gandeam la varianta asta da' nu am apucat sa studiez si coturile de transfer in Romania.

                              Originally posted by stoicanu View Post
                              La anu ce vine cred ca o sa comand aceste praguri luminoase.
                              I-mi plac rau de tot.
                              Le-am vazut tarziu ca as fi renuntat la cromuri si as fi luat astea.
                              Da alea sunt praguri? Eu inteleg ca e ceva de portbagaj, sau e set complet.
                              Oricum un lucru e clar - daca vrei ceva cromat pt masina ta du-te la turci.... astia sunt instare sa cromeze toata masina daca e necesar.

                              Sent from my ARIA using Forum Runner
                              Last edited by M.FLORIN; 17 November 2013, 19:46. Reason: Automerged Doublepost
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • Da sunt protectiile ale pe care scrie Dacia sau Logan nu mai stiu ce exact .
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google