Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • t0rquemada, M.FLORIN, mersi frumos.

    Comment


    • Daca ti le montezi sa pui o poza - si eventual cateva detalii - sa vedem si noi cum vin.
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • A aparut vreun kit exterior(Prelungiri fata,spate,praguri) de origine sau inca nu? Multumesc!

        Comment


        • Exista ceva pe piata dar nu pentru romania
          Attached Files
          sigpic

          Comment


          • Si inca una.
            Attached Files
            sigpic

            Comment


            • Si ultima.
              Nu pot incarca decat o singura poza la un post.
              Attached Files
              sigpic

              Comment


              • frontal se apropie foarte mult de Fluence. iar in spate mi se par reusite, as pune la a mea.

                Comment


                • Partea frontala oricum nu se potriveste la noi ... renault logan are o grila fata diferita de dacia logan.
                  Ceea ce imi place cel mai mult este acel eleron pe portbagaj ... si aici nu cred ca sunt diferente fata de dacia logan. De asemenea vad ca acolo exista si autocolant (sau ce o fi el) intre usi care iarsai arat chiar bine.
                  Last edited by M.FLORIN; 11 January 2014, 18:28.
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • Asta am observat si eu si cu o privire mai atenta sa vor observa si pragurile.
                    sigpic

                    Comment


                    • exact ... de alea am uitat sa scriu ... cred ca si acelea s-ar potrivi la noi. Sa vedem, poate va aparea ceva si pentru noi in viitorul apropiat.
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • Nu am gasit pe Turcia acele praguri dar mai fac sapaturi ca ori cum trebuie sa ajung acolo sa imi iau nichelurile de acolo.
                        Ma asteapta de mai bine de 2 luni stau singurele in cutie acolo.

                        Banuiesc ca ai vazut si lumina din torpedou asta daca te-ai uitat la filmuletz si comenzile de geamuri electrice pe usa.
                        Last edited by stoicanu; 11 January 2014, 20:31. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic

                        Comment


                        • Eu am montat aparatori de noroi, din acelea universale si vin destul de bine. Au costat 40 ron (fata +spate) si materialul nu este casant. Le -am luat din Pitesti Pentru cei interesati am sa pun poza si cu ele maine.


                          Am montat si eu bari transversale logan la 95 ron si se potrivesc f bine singura diferenta este ca Logan 2 are plafonul mai ingust cu cativa centimetri.

                          Originally posted by eliy View Post
                          Eu am montat aparatori de noroi, din acelea universale si vin destul de bine. Au costat 40 ron (fata +spate) si materialul nu este casant. Le -am luat din Pitesti Pentru cei interesati am sa pun poza si cu ele maine.
                          http://imagizer.imageshack.us/v2/640...0/547/ydt3.jpg
                          http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/31/wjot.jpg





                          Am montat si bari transversale logan la 95 ron si se potrivesc f bine singura diferenta este ca Logan 2 are plafonul mai ingust cu cativa centimetri.
                          http://imagizer.imageshack.us/v2/640...0/546/2uyo.jpg

                          [QUOTE=eliy;1549628]Eu am montat aparatori de noroi, din acelea universale si vin destul de bine. Au costat 40 ron (fata +spate) si materialul nu este casant. Le -am luat din Pitesti Pentru cei interesati am sa pun poza si cu ele maine.


                          Am montat si eu bari transversale logan la 95 ron si se potrivesc f bine singura diferenta este ca Logan 2 are plafonul mai ingust cu cativa centimetri.




                          Am montat si eu bari transversale logan la 95 ron si se potrivesc f bine singura diferenta este ca Logan 2 are plafonul mai ingust cu cativa centimetri.



                          Rog moderatorii sa stearga postarea mea eu nu am gasit de unde sa o modific deloc.
                          Last edited by eliy; 17 January 2014, 22:10. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Ai grija ce pui pe ele ca risti sa indoi plafonul..

                            Azi imi veni si mie deflectorul de la bara pe fata, sper sa reusesc sa il montez maine.
                            De saptamana viitore far sapaturi si pentru celelalte doua care vin in fata fiecarei roti posterioare.
                            Daca are cineva un cod de origine rog sa imi trimita un PM.
                            Last edited by stoicanu; 17 January 2014, 23:45. Reason: Automerged Doublepost
                            sigpic

                            Comment


                            • Ai platit deflectorul de sub bara fata? Daca da, cat te-a costat?
                              Sa ne tii la curent si cu deflectoarele din fata rotilor, cat te-au costat, de unde le-ai procurat. Ms!

                              Comment


                              • Nu mai stiu cat am platit , comanda era de acum 1 luna si ceva si am platit la gramada si nu este luat de la Dacia , este de la un service de cartier care a avut manopera mai ieftina decat reprezentantza, piesele au costat cam la fel ca sunt tot de origine.
                                In cazul in care nu stiu eu am luat un caine in bara si a trebuit schimbata bara fata si toate carenajele pe partea stg.
                                Pe seria de caroserie masina figura cu acel deflector si din acest motiv m-am pricopsit cu el.
                                Last edited by stoicanu; 18 January 2014, 00:10.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google