Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am vazut ce ai patit, dar m-am gandit ca ai achizionat separat deflectorul de aer. Acum am inteles cum ai procedat.

    Comment


    • Originally posted by stoicanu View Post
      Ai grija ce pui pe ele ca risti sa indoi plafonul....
      Pai asta e valabila chiar si pentru cele originle nu? ... toate cred ca au o sarcina maxima admisa - probabil ca la cele neoriginale aceasta e mai mica decat acele 70 de km (parca) suportate de cele originale.

      Si eu vreau sa montez asa ceva pe masina - dar nu stiu daca sa iau cele originale sau cele ca ale colegului de mai sus.
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • La cele originele este putin mai dificil sa indoi plafonul( eu am pus un colet de 150kg era o banda de alergat) pentru ca nu are acea talpa care sta pe plafon , practi toata greutatea sta pe marginea plafonului.
        Am sa mai incarc poza respectiva ca sa intelegi diferenta.
        sigpic

        Comment


        • Astea sunt cele originale.
          Attached Files
          sigpic

          Comment


          • Florine, depre presurile alea special croite pentru Logan 2, ce se mai aude ?
            "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
            "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

            Comment


            • Modelul asta, care nu apasa pe acoperis, se gaseste si pentru Logan 1.
              De exemplu: http://www.portbagaje.info/list1.php?cat=1&v=882&y=2005

              Sa inteleg ca se potrivesc la Logan 2 ?

              Comment


              • Nu se potrivesc de L1 la L2 curbura acoperisului cred ca are alta inclinatie.
                Cei de la reprezentanta au incercat sa puna si mi-au zis ca nu au reusit.

                Sa imi spuna si mie cineva ce sitem de prindere are deflectorul de sub bara.
                Am gasit gaurile dar nu sunt sigur daca se insurubeaza direct in ele sau ii trebuie piulitza pe interiorul bari.
                Last edited by stoicanu; 18 January 2014, 14:37. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Bazilman View Post
                  Florine, depre presurile alea special croite pentru Logan 2, ce se mai aude ?
                  Se zice ca in ianuarie ... dar deocamdata nimic concret. Eu am plasata comanda deja, asteptam sa vedem cand ajung la noi.
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • Azi am reusit sa montez si eu acel deflector de sub bara fata si maine im vin si celelalt douo mai mici care vin in fata rotilor din fata.

                    Are cineva posibilitatea sa imi comande si mie ceva de pe ebay?
                    Ma intereseaza aceste becuri http://www.ebay.com/itm/New-XENCN-H1...27073#shpCntId
                    Last edited by stoicanu; 23 January 2014, 23:24. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpic

                    Comment


                    • Plasa verticala portbagaj

                      Buna ziua,

                      Caut si eu o plasa verticala pentru portbagaj. Pe dacia merchadising se vinde cu 120 lei cee ce mi se pare cam exagerat. Stie cineva de unde pot achizitiona una after-market.

                      Multumesc.

                      Comment


                      • Daca ai un cod de origine pot incerca unde cumpar eu accesoriile.
                        sigpic

                        Comment


                        • Azi am primit si cele 2 aparatori de noroi care vin in fata.
                          Attached Files
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by stoicanu View Post

                            Are cineva posibilitatea sa imi comande si mie ceva de pe ebay?
                            Ma intereseaza aceste becuri http://www.ebay.com/itm/New-XENCN-H1...27073#shpCntId
                            Vorbeste cu Razvy, din LC Timisoara.
                            sigpic

                            Comment


                            • Ok merci.
                              Am sa fac o intrebare.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by stoicanu View Post
                                Azi am primit si cele 2 aparatori de noroi care vin in fata.
                                Cat te-au costat?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google