Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai la ce sa te astepti. Eu cand am mers in service sa le spun de voucherul de la vc aia se uitau la mine ... si sefu de service vorbea de pe telefonul meu cu una de la vocea clientului ca sa stie ca are de facut. Profesionalizm total.

    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • Am preferat sa imi comand acel spoiler pe bani mei.
      Speram sa vina o data cu bara mea cea noua dar nu a fost asa.
      Acum am si eu masina completa din nou.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by stoicanu View Post
        ...
        Sunt si marci gen Thule care au caliate dar nu stiu daca fac pentru L2.
        P.S. Nu se potrivesc de la Logan 1.
        Am intrebat eu astazi la Thule ... nu am disponibile pentru logan 2.
        Se pare ca doar pe original deocamdata.
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • Azi, intr-un final mi-a fost montat deflectorul de aer.
          Cost(pentru mine): 0 lei
          Timp pierdut: 1h 25 minute
          Attached Files

          Comment


          • Am intrebat si de plasticele acelea care se monteaza in fata fiecarei roti, ca cele de la rotile din spate.Mi-au zis ca sunt contra cost, dar nu am intrebat cat costa, deoarece nu voiam sa dau niciun ban.



            Acum, caut o cotiera, al carei pret sa nu depaseasca 100 lei.Ce mi-ati recomanda? Am cautat si in forumul special creat pt cotiere, dar nu am gasit nimic pe placul meu.

            Comment


            • Variante prea multe la capitolul cotiere ...nu prea sunt.
              Pana in 100 de lei doar cele de la autospeed care asa cum se stie sunt de o calitate relativ indoielnica. Sincer, acum dupa ce le-am probat, nu ti-o prea recomand. Mai bine mai strangi inca 100 de lei si cumperi cotiera originala care nu se compara cu cea de 50 de lei de la autospeed.
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • Nu e vorba de bani, dar la cat de mult merg eu cu masina, nu prea are rost sa dau 250 lei pt o cotiera.In plus, cotiera originala are un spatiu destul de mic.

                Comment


                • Nu cred ca e vorba de ct de mult mergi cu masina ... cred mai de graba ca nu vrei sa ai o cotiera pe care daca te sprijini ceva mai tare se rupe din prinderi.
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • De acord cu MFlorin. Am avut de auto..... si este o bataie de joc! Se rupe si daca te uiti la ea...

                    Comment


                    • eu cred ca o cotiera de origine la un pret cam la jumate cat este in magazin face totii banii,din cei care m-au sunat pentru cotiere multi avusesera si cate 5 cotiere pe masina.
                      Diverse accesorii Logan-oglinzi logan(orice model)
                      Pasla fonomin pentru antifonare 6ron mp
                      Piese/consumabile/accesorii-orice logan/dacia

                      Comment


                      • Instructiuni de montare cotiera aici
                        Trebuie taiata mocheta, si daca ai geamuri electrice spate ai nevoie de un nou ornament pentru butoane (care ar trebui sa vina in kit)
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Are cineva idee daca merg aparatorile de noroi de pe Logan2 pe Logan ph1?
                          Attached Files

                          Comment


                          • Vezi http://www.tech-accessoires.renault....cument_id=4139

                            Daca cineva vrea sa monteze cotirera de origine Logan II/Sandero II pe Logan I tutorial
                            Last edited by t0rquemada; 6 January 2014, 17:24.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Covoraşe cauciuc pentru Logan 2, am înţeles de la ei de la firmă că le au de puţin timp la vânzare !

                              P.S Au de asemenea şi tăviţă portbagaj pentru Logan 2 !
                              Dacă se consideră reclamă şi se şterge link-ul, vă pot spune că firma este din Timişoara şi au în portofoliu o sumedenie de covoroaşe din cauciuc pentru diverse mărci de maşini !

                              Comment


                              • Originally posted by Cromatic View Post
                                Are cineva idee daca merg aparatorile de noroi de pe Logan2 pe Logan ph1?
                                Presurile astea sunt ceva gen universale pentru totata gama Dacia. Stiu ca eu cand le-am montat am vazut ca se pot adapta si pentru dacia pick up etc. In pachet primesti pe langa presurile in sine si un document care sa te indrume la decupajul aparatorilor de norori in functie de masina.
                                Atasat si un extras din acel document.
                                Pe spatele presurilor sunt niste linii de ghidaj care te indruma pe unde sa decupezi.
                                Attached Files
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google