Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Depinde, eu și acum am impresia că lovesc bara față cand de fapt mai am 1m, dar mă voi trata cu un FrontViewCamera, cât de curând.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Originally posted by t0rquemada View Post
      ...Nu am pus link datorită informațiilor sensibile din pdf.
      Pai oricum informatiile alea sunt publice si in plus exista o nota in subsolul paginii care spune ... pe scurt ... ca fiecare o face pe raspunderea lui.

      Originally posted by Crs. Sandel View Post
      Daca vor arata la fel ca cei de pe spate si daca nu vor putea fi vopsiti in culoarea masinii, eu zic ca nu ii va cumpara multa lume.Strica aspectul fetei masinii.Ar trebui sa fie "ascunsi" ca cei de la Volkswagen.
      Arata la fel ca cei de pe spate doar ca - din cate inteleg din pozele lor - se pare ca pot fi vopsiti.
      Last edited by M.FLORIN; 28 September 2014, 21:08. Reason: Automerged Doublepost
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • Originally posted by M.FLORIN View Post
        se pare ca pot fi vopsiti.
        M-am uitat si eu pe document si da, asa am dedus si eu din schema.
        Am vazut un Sandero 1 cu senzori de parcare(ca cei originali pe care ii avem unii dintre noi) pe fata, vopsiti in culoarea caroseriei si nu mi-a placut.Raman la ideea mea cu Volkswagen care nu se va materializa niciodata la Dacia.Sau poate se va realiza, la MCV au montat senzori mici in spate si poate se inspira de acolo.

        Asa ceva da:
        Attached Files
        Last edited by Crs. Sandel; 28 September 2014, 21:18.

        Comment


        • Alta mancare de peste ce zici tu acolo mai nenea Cristi. Poti sa fi convins ca asa ceva nu ai sa vezi - OEM - pe dacia.
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • Mai am pana la nenea.
            Pe MCV s-au putut monta, de ce sa nu se poata monta si pe fata acelasi tip de senzor(ca dimensiune)?
            Attached Files

            Comment


            • Originally posted by Crs. Sandel View Post
              Mai am pana la nenea.
              Pe MCV s-au putut monta, de ce sa nu se poata monta si pe fata acelasi tip de senzor(ca dimensiune)?
              Era un termen asa ...metaforic ... sper ca nu te-ai suparat
              Stiu de senzorii de pe mcv dar mie imi par a fi identici cu ce avem noi - doar ca amplasati acolo par mai mici. Caut si eu acum o poza mai in detaliu.
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • Pe MCV sunt aceeași senzori, doar ca sunt numai 3, pentru cei de VW trebuie întărituri direct pe bară, asta înseamnă altă bară pentru opțiune senzori de parcare, alt preț final al mașinii.

                Și cum unii posesori de Dacia zic "100euro senzori din fabrică, scump domne am găsit cu 60 de lei în târg" crezi că ar da cineva încă 30-50euro pentru senzori îngropați?.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Cum sa ma supar?Nici vorba de asa ceva.
                  Mie asa mi-au dat impresia cand i-am vazut in reprezentanta, ca ar fi mai mici decat cei de pe Logan/Sandero.

                  Ca de obicei, torq ne lamureste.Eu as da acea diferenta in plus.In cazul meu nu se merita senzori pe fata pentru ca merg destul de putin.Daca as merge mai mult, as lua un lucru calitativ si mai scump.
                  Last edited by Crs. Sandel; 28 September 2014, 21:49.

                  Comment


                  • De pe site-ul dacia ...

                    Mie imi par a fi aceasi senzori ca la berlina doar ca sunt montati pe "fundal" negru si par mai mici.

                    Originally posted by t0rquemada View Post
                    ... Și cum unii posesori de Dacia zic "100euro senzori din fabrică, scump domne am găsit cu 60 de lei în târg" crezi că ar da cineva încă 30-50euro pentru senzori îngropați?.
                    Care 60 de lei - gasesti si cu 10 lei - din "celebrele" dezmembrari
                    Maine am sa fac documentarea - la reprezentanta - sa vedem ce preturi au in Romania senzorii de parcare fata.

                    Si pentru cei interesati o cotiera OEM - 8201533390 - in genul celor de la ARMSTER dar cu o prindere mult mai solida in podea. Sunt tare curios cum arata in realitate aceasta cotiera si evident care ar fi pretul ei.
                    Last edited by M.FLORIN; 28 September 2014, 22:03. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • Ca idee se găsește pe unul din site-urile de vânzări o****.ro kitul original de senzori de parcare Logan II la 200RON, proveniență dezmembrări.Ți se dau detectorii din bară(4buc) cablaj original inclus, centrala, difuzorul și butonul din bord, problema e că aceste componente nu pot fi interconectate, restul firelor fiind incluse în cablajul mașinii,fără de care kit-ul este inutilizabil.

                      Cotiera aia nu poate fi montată dacă ai geamuri electrice spate, pe de altă parte are armătura de plastic.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Salutare.Nu stiu daca am postat unde trebuie,sper sa nu deranjez.Am comandat un Logan Ambiance 1.2 16v care vine in jurul datei de 18 noiembrie.Are proiectoare de ceata.Intreband la reprezentanta daca acele proiectoare vor fi incastrate in acel suport negru mi s-a raspuns afirmativ-sigur domnule,cum sa nu fie?!?Doamne,nici sa nu va imaginati ca vor fi altfel dacat pe negru!.Colindand internetul am constatat ca Ambiance vine cu acele proiectoare prinse direct in bara,fara alt ornament.Stie cineva dintre dumneavoastra,stimati colegi,unde pot gasi acel ornament si la ce pret?Multumesc.Atasez foto cu ornamentul care ma intereseaza.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Ai comandat si proiectoarele la optionale ca nu sunt incluse in versiunea ambiance?

                          Comment


                          • Nu le-am comandat eu,asa e lotul de masini.Am inghitit galusca deoarece nu am vrut sa pierd programul Remat.Eu am vrut Ambiance culoare metalizata,gri,dar trebuia sa astept pana in martie 2015 si adio programul rabla...Asa ca am luat ce au avut,alba si cu lumanari de ceata.Avantajul meu 5500 ron,adica valoarea voucher-ului,6500 minus 1000 ron pretul la care mi l-a vandut dealer-ul.E bine si asa.Am luat ornamente cromate pentru calandru,asa cum are Laureate,si aici multumesc mult colegului fdr_ro,dar as dori si ornamentele negre la proiectoare,schimba aspectul masinii.

                            Comment


                            • Originally posted by Marian SLZ View Post
                              Nu le-am comandat eu,asa e lotul de masini.Am inghitit galusca deoarece nu am vrut sa pierd programul Remat.Eu am vrut Ambiance culoare metalizata,gri,dar trebuia sa astept pana in martie 2015 si adio programul rabla...Asa ca am luat ce au avut,alba si cu lumanari de ceata.Avantajul meu 5500 ron,adica valoarea voucher-ului,6500 minus 1000 ron pretul la care mi l-a vandut dealer-ul.E bine si asa.Am luat ornamente cromate pentru calandru,asa cum are Laureate,si aici multumesc mult colegului fdr_ro,dar as dori si ornamentele negre la proiectoare,schimba aspectul masinii.
                              Marian, de unde ai luat(la ce pret) ornamente cromate pentru calandru si cum se monteaza ? Si eu am din iunie un Ambiance alb ca al tau.
                              Adevarul e - ca o sa arate mai bine masina cu ornamente negre la proiectoare.

                              Comment


                              • Ornament proiector dreapta: 261A23141R 11.46E
                                Ornament proiector stanga: 261A31312R 11.46E
                                Ornament grila calandru : 620724784R 68.04E
                                Last edited by fdr_ro; 13 October 2014, 18:06.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google