Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Era cazul sa le faca ceva la prinderile alea.
    Si eu vreau sa fac operatiunea cu chederul pe usile spate insa caut ceva cheder dintr-o bucata.
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • Cheder dintr-o bucata la metru pe dimensiune ok se gaseste la dedeman la raionul unde se vand usi. Are banda dublu-adeziva pe spate si pe mine l-a sandero m-a tinut aproape 3 ani chederul cu lipiciul ala de pe cheder.

      Comment


      • ar fi un dezavantaj sau o problema ca nu este chederul dintr-o bucata?
        sau e strict de piticul din cap (no ofense) ca si eu am o tona, si daca nici mie nu cred ca mi-ar placea sa il stiu din 3-4 bucati

        Comment


        • Nu e niciun dezavantaj. Poate doar estetic cel dintr-o bucata arata mai bine.
          Pe de alta parte adezivul de pe chederele de fabrica este mult mai rezistent fata de cel de pe chederele de termopan. Insa daca tine trei ani - cum spune bogdan mai sus - eu zic ca e ok.

          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • bogdan, chederul din dedeman cat de gros era?
            de 5-7mm si era de la tesa, ca mie ala mi se pare cel mai bun, partea proasta este ca nu au decat pe alb sau maro, este in forma de "D" cumva?
            merci

            Comment


            • Ma intreba cineva de unde al luat chederul.
              Userul cu pricina este evali_daniel.
              Despre pret , mai nimic am cumparat seturi pentru 2 usi si mai am o precomanda pentru inca 3 usi.
              Setul este per usa
              Urmeaza sa completez pana sus apoi sa gasesc o varianta pentru a pune in partea de jos a usii.
              Acolo intradevar intra multa mizerie pe praguri.
              Pana acum nici un deranj ca este din mai multe bucati.
              sigpic

              Comment


              • Eu te-am intrebat. Ms! Tot de la el am luat si eu chederele de duster, inca nu am reusit sa le lipesc din cauza ploilor si din cauza ca trebuie sa cumpar banda dubla adeziva sa lipesc pe surplusul acela unde nu exista "lipici". Daca iese bine la tine, iau mai multe seturi de duster si lipesc si eu.

                Comment


                • Originally posted by NadgobSuiram View Post
                  bogdan, chederul din dedeman cat de gros era?
                  de 5-7mm si era de la tesa, ca mie ala mi se pare cel mai bun, partea proasta este ca nu au decat pe alb sau maro, este in forma de "D" cumva?
                  merci
                  Banda ellen d(xxl) 2x35m neagra
                  http://www.dedeman.ro/ro/banda-ellen...5m-neagra.html



                  Si confirm ca are o putere de fixare de care nu am fost bucuros cand am vrut sa vand supernova si am incercat sa o fac sa arate stock, deoarece am dezlipit-o si a ramas cleiul/adezivul care facea sa nu mai pot deschide usile. M-am chinuit mult cu fel de fel de detergenti si alcooluri de tot felul.

                  E tip " D ".
                  Attached Files
                  "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                  "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                  Comment


                  • Merci bazil, scuze ca nu te-am mai contactat dar am plecay devreme la chisinau si nu am mai venit pe la iasi, data viitoare nui bai

                    Sent from my GT-P3100 using Forum Runner

                    Comment


                    • multumim bazilman pt info, voi cauta si eu in dedeman cheder dintr acesta pentru a l monta la usile spate
                      offtopic- aveti idee ce se afla aici, in zona cu mai multe dopuri din cauciuc
                      Attached Files

                      Comment


                      • Revin cu amanunte deoarece nu imi imaginez cat de "gros" e chederul de Duster, iar banda asta neagra e cam de 1cm latime pe 1cm grosime, dar cand se preseaza devine destul de subtire

                        Mai jos foto
                        Attached Files
                        "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                        "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                        Comment


                        • Pentru Torq o serie de caroserie de la un Logan Aniversar.
                          Attached Files
                          sigpic

                          Comment


                          • Capacul acela de pe bord care e pe Logan aniversar nu se poate monta/adauga si pe modele de Logan 2/Sandero 2?

                            Comment


                            • @ stoicanu 1,2 16v nu? era mai interesanta placuta ovala Multumesc

                              @crs. sandel Se poate schimba partea superioara a bordului, dar nu stiu unde o vei gasi.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Daca mai ajung am sa bag si o placuta ovala.
                                Da era un 1.2 16 v
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google