Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by jonnie007 View Post
    in prima poza- gledring
    2 si 3 rigum
    personal consider ca gledring sunt superioare. am avut rigum , acum am gledring si acopera mai bine mocheta!

    iar ca si protectie noroi/zapada sunt mai mult decat ok!
    Covorase gledring folosesc si eu. Sunt foarte comfortabile, fata de la cele de la dealer, pe care am platit acelasi pret, fiind bune doar de aruncat. Le-am cumparat de la un magazin din Timisoara. De la ei am mai luat tavita portbagaj si huse.

    Comment


    • Eu am covorase de origine si sunt foarte buna, cei drept cele pe fata ar fi trebuit putin mai lungi dar de calitate nu am ce sa le reprosez.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by aris86 View Post
        Covorase gledring folosesc si eu. Sunt foarte comfortabile, fata de la cele de la dealer, pe care am platit acelasi pret, fiind bune doar de aruncat. Le-am cumparat de la un magazin din Timisoara. De la ei am mai luat tavita portbagaj si huse.
        erata: confortabile

        Comment


        • Covorasele gledring, cele de pe spate sunt tot asa de scurte ca cele de la dacia?

          Comment


          • Sa sti ca din greseala se mai tasteaza gresit literele fiind una langa alta mai ales daca postezi de pe un tel mobil.
            Nu cred ca isi au locul corectiile de ortografie aici.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by tase-tase View Post
              Covorasele gledring, cele de pe spate sunt tot asa de scurte ca cele de la dacia?
              Da, cele din spate sunt un pic mai scurte, dar cele din fata sunt mult mai lungi.

              Originally posted by stoicanu View Post
              Sa sti ca din greseala se mai tasteaza gresit literele fiind una langa alta mai ales daca postezi de pe un tel mobil.
              Nu cred ca isi au locul corectiile de ortografie aici.
              M-am obisnuit dupa un alt forum, unde esti taxat de fiecare data la orice greseala gramaticala.
              Last edited by aris86; 1 June 2014, 11:50. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Originally posted by Bazilman View Post
                Iti inserez acest link http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=215 pentru a te atentiona si pentru a vedea ca presurile de la gledring se diferentiaza de la un model la altul la presurile spate.
                In acele poze se vad presuri de Sandero puse pe Logan 2. Acum sincer nu stiu unde se afla Stepway-ul ca lungime in partea din spate.
                Calitativ sunt foarte bune, cu o mica bordura care pe timp de vara, cred, ca fac fata cu brio.
                Multumesc mult pentru poze. Intr-adevar tie la Logan 2 ti-ar fi trebuit covorase mai lungi in spate. La mine la Stepway 2 s-ar putea sa fie bune cele de Sandero. O sa sun la dealer si la magazinele de covorase sa cer informatii in acest sens. Eventual ma duc la dealer cu o ruleta si masor spatiul din spate de la Logan2/Sandero2/Stepway2 sa elucidez misterul.

                Originally posted by aris86 View Post
                Covorase gledring folosesc si eu. Sunt foarte comfortabile, fata de la cele de la dealer, pe care am platit acelasi pret, fiind bune doar de aruncat. Le-am cumparat de la un magazin din Timisoara. De la ei am mai luat tavita portbagaj si huse.
                Poti sa imi zici numele acelui magazin din Timisoara? As elimina taxele de transport si timpul de livrare daca as lua gledring direct din Timisoara.

                Ramane sa aleg dintre Rimi si Gledring, mi se par ca arata mai bine si mai elegant. MB95 parca mi se par putin prea "spartane".
                Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                Comment


                • Originally posted by epuru View Post
                  Poti sa imi zici numele acelui magazin din Timisoara? As elimina taxele de transport si timpul de livrare daca as lua gledring direct din Timisoara.

                  Ramane sa aleg dintre Rimi si Gledring, mi se par ca arata mai bine si mai elegant. MB95 parca mi se par putin prea "spartane".
                  Salut! Ti-am trimis pm cu numele magazinului de unde am achizitionat accesoriile.

                  Comment


                  • Asa sunt covorasele de origine.
                    Daca se folosesc pentru Sandero sa decupeaza acea bucata evidentiata.
                    Attached Files
                    sigpic

                    Comment


                    • Covorasele astea de sandero am pus pe stepway si dupa 25k km s-au rupt aproape in zona unde tin calcaiul nu mai spun ca si miros oribil.
                      O solutie buna a fost sa iau de la rigum,sunt peste cele originale dar cel de la sofer nu se clipseaza din pacate si mai fuge sub pedale.
                      Pe logan am pus covorase de mocheta adica astea http://www.alfaromtrans.ro/188-covoa...cia-logan.html si sunt extrem de multumit,in primul rand ca nu se mai misca odata montate si in al 2lea rand ca sunt exact dupa forma podelei,nu stiu cat vor rezista dar la banii astia merita sa-ti cumperi 2 seturi)
                      Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

                      Comment


                      • Au clipsurile de prindere?
                        sigpic

                        Comment


                        • Nu au clipsuri dar au benzi velcro.
                          Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

                          Comment


                          • Torq ma poti ajuta cu o poza la toba finala si eventual un cod pentru colierul de inbinare in cazul in care vrei sa schimbi toba finala?
                            Vreu sa stiu cam de unde sa taie toba pentru ca as vrea sa incerc ceva.
                            Multumesc
                            sigpic

                            Comment


                            • esap4 tce
                              (1) linie esapament 200104223R 114e+tva
                              (3) colier esapament 208251239R 144e+tva din pacate nu am si >fi< la colier
                              Attached Files
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Sa inteleg ca ftoba finala vine cu tot traseul de sub masina.
                                Nasol.
                                Colierul este mai scump decat toba.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google