Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am gasit cu 2 pagini in urma instructinile de montare. Mai ramane sa reusesc sa scot la imprimanta cumva acel sablon dupa care se decupeaza apratorile.

    Comment


    • Pe Loganul care-l detin (inca) am montate niste presuri universale din a doua saptamana de viata a masinii.Le-a montat un amic,in fata blocului,in vreo doua ore (10 minute montajul efectiv,restul baut bere pe motivul ca-Doamneee,ce treaba buna am facut!!).Masina e cumparata,de noua,in martie 2005.Sunt intacte,protejeaza 100%,au luat o multime de borduri cu viteza mica si sunt la fel de bune ca in prima zi!Cred ca le dau jos de pe masina si le montez pe cea noua!Am sa revin cu alte experiente cu dealer-ul unde am comandat masina,experiente de tipul-Buna ziua,vreau sa-i montati ornamente cromate pe calandru.-Nu se poate,nu se gasesc nici la noi.-Ba se gasesc doamna,le am deja!-Nu sunt bune,o sa vedeti! Si user-ul fdr_ro le-a montat singurel Ambiance-ul sau.Etc...etc...

      Comment


      • Asa arata la mine aparatorile de noroi montat de cei din reprezentanta dacia. Mie mi se par foarte prost montate.
        Attached Files

        Comment


        • Originally posted by bogdan_cj View Post
          Am montat eu azi acele aparatori de noroi si surpriza, in instructiuni unde e tabelul pentru fiecare masina nu erau bulinele cum sa decupezi si ce si mi le-au montat in ultimul hal.

          Pe calea aceasta l-as ruga pe torquemada daca ar putea sa puna instructiunile de montaj pentru ca ei nu au decupat nimica din ele pentru ca in tabel nu erau marcaje ce si cum trebuie facut.

          Voi reveni diseara cu poze sa vedeti calitatea montajului.
          chiar as fi curios sa vad cum mai monteaza baietii din alte serviceuri dacia aparatorile de noroi
          mie, unul dintre suruburile autofiletante, il prinsese in tabla, si am dat cu vaselina
          cred ca voi scoate si l voi prinde mai sus, iar muchia tablei o voi degresa, vopsi, si apoi dat cu ceara de cavitati- am 2 sprayuri de la ixeel

          bogdan cj, ultimele 2 poze sunt de la aparatorile de la rotile din fata? daca da, le au prins doar in suruburi autofiletante, precum la mine
          Attached Files
          Last edited by panselin4; 22 October 2014, 23:25.

          Comment


          • Sunt bine montate, dar nu perfect : vezi pozele 19 și 22 (ilustrațiile sunt pentru partea spate a mașinii)
            Attached Files
            Last edited by t0rquemada; 22 October 2014, 23:20.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Acolo au gresit si la mine cand le-au montat stateau pe o parte.
              Am remediat eu problema.
              Iar cele pe fata le -am spus sa le bage sub acea carea roata nu peste ea cum e pusa in poza.
              sigpic

              Comment


              • Poti sa imi spui te rog cum ai remediat problema in spate? Daca ai avea si o poza sa si vad.

                Comment


                • Nu e mare branza doar trebuiesc repozitionate presurile si date alte gauri
                  sigpic

                  Comment


                  • ImageUploadedByTapatalk1414046859.664004.jpg
                    Asa am montat eu pe fata.
                    Nu mai e nevoie sa le decupezi


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    sigpic

                    Comment


                    • Atunci poti pune o poza si cu cele de pe spate cum le-ai facut? Pentru ca tot m-au aburit aia din service ca cele de pe spate asa vor sta pentru ca acel carenaj din spate nu e drept si nu se poate ca ele sa fie drepte.

                      Mersi anticipat.

                      Comment


                      • Salutare stimati colegi.Poate cineva dintre dumneavoastra sa-mi spuna de unde as putea cumpara o consola,un ornament sau cum se numeste.pentru frana de mana la Logan 2?Ambiance vine fara aceasta piesa si arata cam neterminata,nu mai vorbesc de mizeria care se aduna intre scaune.Va multumesc.Drumuri bune sa aveti.

                        Comment


                        • Daca iti iei cotiera de la colegii de pe forum ce vand asa ceva, primesti si consola centrala. Gasesti la userul planetara sau cosmin_uau.

                          Comment


                          • Multumesc bogdan_cj.

                            Comment


                            • Originally posted by bogdan_cj View Post
                              Asa arata la mine aparatorile de noroi montat de cei din reprezentanta dacia. Mie mi se par foarte prost montate.
                              Cand mi le-a montat pe spate am stat cu baiatul in service si m-am uita la ele sa fie cat mai drepte. Daca exista vointa, se poate, de ce nu.

                              Comment


                              • Se poate cumpăra doar ornamentul "tunel" ce vine peste frâna de mână.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google